تابستان کنکور ۱۴۰۱ چه بخوانم؟ پایه یا پیش خوانی دوازدهم؟

تابستان کنکور 1401

این جمله که موفق ها از تابستان شروع می کنند واقعا حرف به جا و درست و منطقی ای است. من به عنوان مشاوری که با داوطلبان خیلی زیادی در زمینه استارت از صفر کار کرده ام، از نزدیک دیده ام که این مدل از داوطلبان بخاطر عقب افتادن از مباحث درسی چه فشار و چه استرس زیادی را تحمل می کنند. البته این به این معنی نیست که هر کس دیر شروع کند پس شانس موفقیت ندارد. ولی شما که در تابستان در حال مطالعه این مقاله هستید این موضوع را به خوبی بدانید که واقعا شانس موفقیت بالایی برای کنکور حتی در حد کسب رتبه تک و دو رقمی دارید. زیرا یک سال زمان بسیار زیادی است.

آیا در یک سال می شود رتبه تک رقمی شد؟

با توجه به استاندارد های بین المللی شما باید در یک سال بتوانید یک زبان خارجی سخت را حتی مثل چینی یا ماندارین به صورت کامل یاد بگیرید. این در حالی است که شما این زبان هارا برای بار اول مطالعه می کنید. پس برای کنکور قطعا در یک سال می شود رتبه تک رقمی را کسب کرد. چرا که اولا شما این درس هارا بار اولتان نیست می خوانید و درسال های پایه این درس هارا مطالعه کرده اید و دوما اشتیاق و هدف بزرگی برای موفقیت دارید. پس یک سال زمان زیادی است و از این یک سال نهایت استفاده را برای موفقیت خودتان ببرید و باور داشته باشید که در همین یک سال حتی رتبه تک رقمی هم می توانید باشید. به توانایی های خودتان اعتماد کنید و با پیوستگی به پیش بروید.

چرا تابستان مهم است؟

تابستان مهم است زیرا حواس پرتی ها در تابستان به حداقل خود می رسد. داوطلبان دوازدهمی مدرسه ندارند یا اگر دارند زمان بسیار کمی را به آن اختصاص می دهند و فرصت خوبی دارند برای جبران ضعف های پایه دهم و یازدهم و همچنین زمان زیاد و فاصله زیاد تا کنکور این اجازه را به شما می دهد که بدون استرس و با آرامش درس بخوانید. تصور کنید اگر شما کنکوری ۱۴۰۰ بودید و یک ماه دیگر کنکور داشتید کیفیت مطالعه شما چگونه بود؟ تابستان دارای یک کیفیت مطالعه فوق العاده است، زیرا شما با آرامش و بدون عجله درس می خوانید و وقت زیادی دارید. پس از این زمان بی نظیر نهایت استفاده را ببرید.

اگر دانش آموز هستید بعد ها در دی ماه در موعد امتحانات ترم اول یا زمانی که معلم ها قرار است پشت سر هم از شما امتحان بگیرند این حرف من را بهتر درک خواهید کرد. آن موقع آرزو می کنید ای کاش همیشه تابستان بود و می توانستم ۱۰۰% روی کنکور تمرکز بکنم و این مشکلات را نداشتم. ولی الان سه ماه دست نخورده پیش روی شماست و خدا می داند چه فرصت بی نظیری است برای ریختن پایه های موفقیت خودتان.

چند ساعت در تابستان درس بخوانم؟

لزومی ندارد در تابستان ما ساعت مطالعه دو رقمی داشته باشیم. به نظر من داوطلبان تجربی با میانگین روزی ۷ ساعت و داوطلبان انسانی و ریاضی با میانگین روزی ۶ ساعت یک نتیجه عالی از تابستان خواهند گرفت. وقتی این حرف را می زنم ممکن است خیلی ها فکر کنند این اعداد پایین است ولی دقت کنید من در مورد یک ساعت مطالعه ثابت صحبت می کنم نه یک ساعت مطالعه سینوسی. اینگونه حساب کنید اگر شما به عنوان یک داوطلب تجربی از ۹۳ روز تابستان اگر ۱۵ روز هم استراحت کنید و مسافرت بروید و ۷۸ روز باقی مانده را میانگین ثابت بالای ۷ ساعت درس بخوانید بیش از ۵۰۰ ساعت مطالعه با کیفیت داشته اید و اگر به ازای هر ساعت ۲۰ تست بزنید بیش از ۱۰ هزار تست حل کرده اید! پس وقتی دو دوتا چهار تا می کنیم این یک معامله عالی به نظر می رسد. به نظر من اگر شما در تابستان ۵۰۰ ساعت درس بخوانید و ده هزار تست حل بکنید واقعا برنده شده اید. حرف هایم را خوب به خاطر بسپارید ۵۰۰ ساعت مطالعه و ۱۰۰۰۰ تست که ۳۰۰۰ عمومی و ۷۰۰۰ تست اختصاصی شامل آن می شود.

پشت کنکوری ها چکار کنند؟

به عنوان یک پشت کنکوری و فارغ التحصیل قطعا امسال فرصت آزمون و خطا ندارید. من خیلی بیشتر از دیگران به شما توصیه می کنم که از مشاوره استفاده بکنید. اشتباهات پارسال را تکرار نکنید و فراموش نکنید بزرگترین اشتباه ما به عنوان یک پشت کنکوری از دست دادن زمان بود. بنابراین بیایید قدر این سه ماه ناب تابستان را بدانیم و به خوبی از آن استفاده بکنیم. اگر کنکور امسال شرکت کرده اید و منتظر نتایج آن هستید و مطمئن هستید که قبول نمی شوید درنگ نکنید. بلافاصله پس از کنکور چند روز استراحت کنید و شروع کنید. منتظر نتایج کنکور ۱۴۰۰ نباشید. ما نباید خودمان را گول بزنیم. ما که می دانیم قرار نیست قبول بشویم درست است؟ پس سه ماه طلایی تابستان را با منتظر نتایج اولیه و نهایی بودن تلف نکنیم. هر چه زودتر شروع کنید همانقدر بهتر است. اشتباهات نباید تکرار شوند. روی ضمیر نا خود آگاه خودتان کار کنید.

تابستان چه بخوانم؟

بودجه بندی گزینه دو آزمون محبوب خودم را برای تابستان کنکور ۱۴۰۱ در ذیل برای شما قرار می دهم. به نظر من برای تابستان منطقی است و همانطور که در ویس مشاوره ای امروز هم صحبت می کنیم به نظر من تابستان باید پایه بخوانید. تابستان بهترین فرصت برای جبران پایه و همچنین تثبیت آن است. پایه ۶۰% کنکور است و اگر کسی در سه ماه بتواند ۶۰% کنکور را جمع بکند واقعا موفق شده است!

دانلود فایل مشاوره ای تابستان کنکور ۱۴۰۱ چه بخوانم؟

بودجه بندی گزینه دو تابستان کنکور 1401

بودجه بندی گزینه دو تابستان کنکور 1401

وقتی می گویم گزینه دو آزمون محبوب من برای تابستان است به این معنی نیست که اگر کسی قلمچی یا آزمون دیگر شرکت می کند نمی تواند رتبه تک رقمی شود. قطعا در هر آزمونی شانس موفقیت دارید. ذکر این نکته لازم است که موسسه گزینه دو هیچ هزینه ای به من برای تبلیغ آزمون پرداخت نکرده است و من هیچ ارتباطی با گزینه دو یا سایر موسسات ندارم، فقط در حال ارائه بهترین پیشنهاد به شاگردان خودم هستم.

دانلود بودجه بندی تجربی تابستان کنکور ۱۴۰۱ قلمچی

دانلود بودجه بندی ریاضی تابستان کنکور ۱۴۰۱ قلمچی

دانلود بودجه بندی انسانی تابستان کنکور ۱۴۰۱ قلمچی

نکته دیگر این است که سعی کنید حتما آزمون شرکت کنید. آزمون دادن از همین تابستان ذهن شمارا برای کنکور تربیت می کند. از امتحان دادن نترسید و عیب های خودتان را پیدا بکنید.

جمع بندی

تابستان واقعا سه ماه مهمی است. زمانی که پایه های موفقیت شما ریخته خواهد شد. اگر بتوانید از این سه ماه به خوبی استفاده بکنید و پیوستگی داشته باشید. قطعا چیزی را که می خواهید به دست خواهید آورد. فراموش نکنید پیوستگی مادر موفقیت است. انتظار من از شما این نیست که شروع کنید و پس از یک ماه درس خواندنتان سینوسی بشود. انتظار دارم سه ماه عالی درس بخوانید. این به این معنی نیست که استراحت نکنید و مسافرت نروید و … ولی انتظار دارم حداقل ۸۰ روز از تابستان یک مطالعه با کیفیت داشته باشید و اگر بتوانید این کار را انجام بدهید، همانطور که قول دادم موفقیت شما تا حد زیادی تضمین شده است.

همچنین خوشحال می شوم با هم کار بکنیم! برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره ویژه تابستان حتما به صفحه مشاوره خصوصی با من سری بزنید و شرایط را بخوانید و اگر نیاز به یک برنامه ریزی عالی برای تابستان داشتید اقدام کنید.

ورود به صفحه ثبت نام برنامه ریزی خصوصی تابستان

حسن گلیمشاهده نوشته ها

حسن گلی. فارغ التحصیل از دانشگاه تهران. رتبه 200 کنکور ارشد مشاوره سازمان سنجش و کارشناس ارشد مشاوره از علوم پزشکی آزاد تهران. ( مشاور و برنامه ریز تحصیلی کنکور سراسری)

۱۴ دیدگاه

 • سلام استاد خسته نباشید استاد یه سوال داشتم شاید یه کم خنده دار باشه اما میخواستم شما جوابم رو بدید تا مطمئن بشم استاد من تعداد زیادی کتاب تست نظام قدیم دارم میدونم دیگه به دردم نمیخوره من الان افسردگی گرفتم که بیاید بندازمشون دور خوب دلم براشون میسوزه این همه کاغذ براشون استفاده شده دیگه به درد کسی هم نمیخوره از طرفی اگه تو اتاقم باشه هی حواسم پرت میشه استاد

 • سلام استاد خسته نباشید استاد ما برای کتاب تست باید چی کار کنیم استاد کتاب تست برای پایه دهم و یازدهم برای کنکور۱۴۰۱ الان تو بازار هست یا نه
  شما گفتیدکه از آخر شهریور وارد بازار میشه خوب ما تا اون موقع چی کار کنیم 😭من آزمون گزینه دو میخوام ثبت نام کنم پس تو خونه چه جوری تست بزنم

  • سلام

   شما کتاب های پایه خودتون رو بخونید مثلا پایه دهم که بودید کتاب تست خریداری کردید همون رو کار بکنید تا کتاب های دوازدهم هم شهریور برسه.

 • سلام وقت خوش
  ببخشید من الان پایه ۱۱ تجربی هستم
  من کتبم دهمم مربوط به سال ۹۷ عه در صورتی که باید ۹۸ باشه
  یازدهمم همگی مربوط به سال ۹۸ عه در صورتی که باید ۹۹ باشه
  بعضی از درسا مثل فیزیک ۱۱ ، ۷۰ صفحه به کتاب ۹۹ خیلی سبز اضافه شده
  به نظرتون باید جدید برم بگیرم ؟؟؟؟

  و اینکه برای تابستان کتاب مهر ماه جامع ریاضی و جامع خیلی سبز فیزیک و جامع خیلی سبز زیست و مبتکران آقای بازرگان شیمی به نظرتون خوبه ؟؟؟؟؟ البته چاپ ۹۸ یا ۹۹ هستن
  در صورتی که من کنکوریه ۱۴۰۱ هستم

  باید عوض بشن منابع من ؟

  • سلام

   در هر صورت بهتره کتاب های جدید خریداری بشن ولی اگر به هر شکلی امکانش نبود استفاده از کتاب های قدیمی اونقدر مشکل بزرگی ایجاد نمیکنه. تغییرات اونقدر زیاد نیستند.

 • سلام استاد وقت به نیکی
  پایه ۱۱ تجربی ام
  شهرستانی هستم و از زمانی که آنلاین شده خوب آموزش ندیدم :/
  درصد آزمون هام خیلی پایینه و درس ریاضی فیزیک شیمی زیر ۲۰ درصده 🙁
  به نظرتون میتونم منابع کمک درسی رو خودم بخونم ؟ البته تست هم در طول سال زدم و خیلی مشکل دارم و سر یک تست یک روزم به هدر می‌ره .
  دوستام میگن که برم کلاس چون خودم نمیتونم بخونم 🙁
  البته خودم میدونم خیلی خیلی بده کلاس رفتن و وقت گیره
  به نظرتون کلاس برم ؟ یا کلاس آنلاین شرکت کنم ؟ مثلن رایان کلاس
  ممنون از وقت که قرار میدید ✿☆✿

 • سلام استاد شب خوش
  پایه ۱۱ تجربی ام

  شما می‌فرمایید عمومی ها باید روزی یکی خوند و چهارشنبه و پنجشنبه دو تا. از عمومی هایی که مهم است رو بخونیم و جمعه هم مرور کنیم

  خب سوال من اینه
  #واسه_دانش_آموز_پایه۱۱_تجربی
  چه طوری باید ۸ درس تخصصی (منظورم ۴ درس تخصصی دهم و ۴ درس تخصصی یازدهم است ) باید خوند ؟ مرور اون ها به شکله ؟ تقسیم بندی زمانش چه جوریه؟ درسی خیلی مهمی مثل زیست که باید هر روز خونده بشه …باید یک روز در میان باشد ؟ که وقت بشه هم دهم زیست رو خوند و هم یازدهم رو؟

  روش مرور اونا 👆 چه جوریه؟؟

  ممنون از لطفتون🙏🙏🙏🙏

  • سلام

   پست برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ که داخلش نوشتم بخونید.

   زیست و شیمی هر روز باید خونده بشه با یک عمومی و ریاضی و فیزیک یک روز در میان

 • سلام استاد وقتتون بخیر
  دانش آموز پایه ۱۱ تجربی هستم …
  ممنون از مقالاتی که در پادکست ها قرار میدید.
  میشه راجب انواع تست صحبت کنید ؟👇
  اگر مثلن یک مبحث از زیست به اسم نوار قلب کتاب خیلی سبز ۷۰ تست به عنوان مثال دارد …
  من در دوره ایی که می‌خوام در تابستان انجام بدم …
  طبق سخنان خودتون هم می‌خوام از مون گزینه دو بدم برای تابستان …
  حالا ۷۰ تست نوار قلب رو در این دو هفته به چه شکلی بخونم ؟ اون همه حجم دروس دیگه مثل فیزیک دهم یازدهم و باقی دروس …
  وقت میشه من کامل تست های یک مبحث رو کار کنم؟
  باید چه جوری کار کنم ؟
  شما میگید فاصله باید بین مفهومی سنجشی و.. باشه …
  خوب فاصله باید چه قدر باشه ؟
  هر مرتبه چند تست ؟
  فقط یک بار همه آزمون ها دوره دارن

  #واقعا_خیلی_خیلی_ممنون_از_وقتی_که_قرار_میدهید_و_پاسخ_میدهید_

  • سلام

   مثلا وقتی در یک بازه آزمونی قراره مبحث قلب رو دوبار بخونیم یعنی دو بار مطالعه یا مرور کنیم ۳۵ تست بار اول و ۳۵ تست بار دوم کار می کنیم. تست ها هم بلافاصله پس از مطالعه زده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید