آیا تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۱ حقیقت دارد؟ کنکور ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود؟


تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۱ و کنکور های جدید موضوعی است که این روز ها داوطلبان و همچنین دانش آموزان را نگران کرده است. این خبر مخصوصا داوطلبان پشت کنکوری را بسیار تحت فشار قرار داده و داوطلبانی که فارغ التحصیل هستند و در سال های گذشته معدل خوبی نداشته اند و قاعدتا فرصتی برای جبران معدل خود ندارند، با بیرون آمدن این خبر دچار نگرانی شده اند. من می خواهم در مقاله امروز صبح سایت کامل به این موضوع بپردازم و نگرانی هر دو دسته از این عزیزان هم دانش آموزان و هم فارغ التحصیلان را رفع بکنم. پس با من در ادامه مقاله همراه باشید تا تمام نقاط ابهام شما برطرف شود.

ابتدا بیایید با هم نگاهی به سابقه تاثیر معدل در کنکور سراسری بپردازیم. از سال ها پیش مسئله حذف کنکور مطرح بود و هر بار عدد خاصی برای تاثیر سوابق تحصیلی مطرح می شد. از اوایل دهه ۹۰ این تاثیر معدل بسیار جدی تر شد و حتی برخی سال ها مثل سال ۹۴ ما تاثیر معدل قطعی را مشاهده کردیم، پس از آن با شکل گیری اعتراضات مختلف تاثیر معدل دوباره به حالت مثبت برگشت و تا به امروز ادامه دارد. البته کنکور همین الان هم فقط برای رشته های خوب وجود دارد. اجازه بدهید اول فرق تاثیر معدل قطعی با مثبت را به شما بگویم.

وقتی می گوییم تاثیر معدل مثبت است یعنی معدل نمی تواند رتبه شما را بد تر بکند. و فقط می تواند بهتر کند. یعنی سازمان سنجش دو رتبه برای شما صادر می کند، یک رتبه با تاثیر معدل و یک رتبه بدون تاثیر معدل و هر رتبه ای که بهتر بود همان می شود رتبه کارنامه نهایی شما. البته در نظر بگیرید اگر درصد های شما با دوستتان کاملا در یک اندازه باشد شخصی رتبه بهتر را کسب می کند که معدل بهتری داشته باشد.

وقتی می گوییم تاثیر معدل قطعی است، یعنی معدل می تواند هم رتبه را خوب و هم رتبه را بد بکند. مثلا ممکن است فردی با معدل ۱۵ با نسبت به فردی که معدل ۱۸ دارد درصد های کاملا یکسان کسب کند. ولی رتبه اش در حد ۲۰۰۰ تا بد تر شود.

پس می بینید که چقدر به نفع ماست که تاثیر معدل مثبت است.

برای درک بهتر موضوع لازم است یک موضوع تاریخی دیگر را با هم بررسی بکنیم. امتحانات دبیرستان از اوایل دهه ۸۰ نهایی شدند و مدتی پس از آن امتحانات پیش دانشگاهی هم نهایی شدند. حالا فرض کنید شخصی مثلا در سال ۶۵ دیپلم گرفته بود و در آن زمان در امتحات مدرسه شرکت کرده بود. ( بدون آگاهی از اینکه قرار است در سال ۱۴۰۰ تاثیر معدل ۳۰% باشد). به نظر شما سازمان سنجش با این شخص چگونه رفتار می کند؟ مثلا شخصی که سال ۶۵ دیپلم گرفته و سال ۱۴۰۱ بخواهد کنکور بدهد چه تاثیری برایش اعمال می شود؟ قطعا تاثیر معدل برای این شخص ۱۰۰% کنکور محاسبه خواهد شد. یعنی هیچ تاثیر معدلی برای این شخص اعمال نمی شود و فقط درصد های کنکورش محاسبه خواهد شد. مثل افرادی که قبل از انقلاب دیپلم گرفته اند.

حال فرض کنید شما دانش آموزی هستید که امسال برای بار اول می خواهید کنکور بدهید. و فقط امتحانات دوازدهم را نهایی داده اید. در این صورت فقط ۳۰% دوازدهم روی کنکور شما تاثیر گذار خواهد بود و اگر قرار باشد پشت کنکور بمانید سازمان سنجش و آموزش پرورش نمی آیند بگویند ما نمرات یازدهم تو را هم تاثیر می دهیم. چون شما امتحانات یازدهم را با این پیش فرض که قرار است در کنکور تاثیر داشته باشد نداده اید. درست است؟ شما ۳۰% از دوازدهم خواهید داشت و ۷۰% کنکورتان خواهد بود. ( اگر پشت کنکور بمانید)

این موضوع برای یک داوطلب نظام قدیمی هم صدق می کند. قرار نیست برای شما معدلتان ۶۰% تاثیر گذار باشد. شما فقط به اندازه امتحاناتی تاثیر می گیرید که آن هارا به صورت نهایی شرکت کردید نه به صورت ساده و در قالب مدرسه. مثلا نمرات دوم دبیرستان شما در کنکور هیچ تاثیری نخواهد گذاشت و فقط امتحانات سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی در حد همین ۳۰% روی کنکور شما اثر گذار خواهد بود و ۷۰% کنکور مهم است. با شما مثل همان داوطلبی که در سال ۶۵ دیپلم گرفت رفتار می شود.

ممکن است کسی بگوید استاد اگر تاثیر دادند چکار کنیم؟ من می خواهم بگویم سازمان سنجش شکل و فرمت برگزاری امتحانات داخل مدرسه را اصلا به عنوان استاندارد تاثیر در کنکور قبول ندارد. هیچوقت سازمان سنجش معدل مدرسه ای را در کنکور تاثیر نمی دهد. آن معدلی که تاثیر می دهد باید نهایی باشد. شما هم اجبار کنید سازمان سنجش قبول نمی کند.

این موضوع برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ یعنی بچه هایی که در حال حاضر یازدهم هستند و می خواهند از مهر دوازدهم شروع بکنند هم صادق است. امتحانات شما نهایی نیست درست است؟ پس تاثیر معدل یازدهم برای شما نداریم و شکل برگزاری کنکور و تاثیر معدل برای شما دقیقا به مانند کنکور ۱۴۰۰ خواهد بود. چون فقط امتحاناتی می توانند روی کنکور تاثیر بگذارند که نهایی بوده اند. هیچوقت امتحان مدرسه روی کنکور تاثیر نمی گذارد.

پس برای تاکید بیشتر یک بار دیگر با هم مرور می کنیم. از آن جایی که امتحانات یازدهم نهایی برگزار نشده و افرادی که برای بار اول در ۱۴۰۱ می خواهند کنکور شرکت بکنند فقط یک سری نهایی آن هم دوازدهم پیش روی خودشان دارند. پس تاثیر معدل برای کنکور ۱۴۰۱ دقیقا به مانند کنکور ۱۴۰۰ هست. و دوازدهمی های امسال که می خواهند پشت کنکور بمانند دقیقا به مانند امسال تاثیر می گیرند. حتی فرضا اگر یک داوطلب دوازدهمی سال بعد و سال بعد ترش هم پشت کنکور بماند باز هم تاثیر معدل ۶۰% شامل حال او نخواهد بود. در واقع بگذارید ساده تر بگویم. تاثیر معدل ۶۰% فقط شامل افرادی است که امتحانات یازدهم را هم نهایی شرکت کرده اند. این تاثیر به هیچ وجه شامل افرادی که فقط دوازدهم نهایی داده اند نمی شود. یا شامل فارغ التحصیلان نظام قدیم نمی شود. حتی شامل یازدهمی های امروز هم نمی شود.

تاثیر ۶۰% معدل شامل دهمی ها خواهد شد و آن هم به یک شرط که امتحانات یازدهم آن ها به صورت نهایی برگزار شود. در واقع ما در سیستم جدید برگزاری کنکور که شاید از سال ۱۴۰۲ لحاظ شود چندین کنکور خواهیم داشت. یک بار ۳۰% در پایه یازدهم و یک بار ۳۰% در پایه دوازدهم و یک بار هم خود کنکور که ۴۰% ماجرا خواهد بود.

البته راستش را بخواهید من خودم به عنوان یک مشاور با این سیستم موافق هستم. ببینید عزیزان وقتی کنکور اینگونه چند مرحله ای برگزار می شود اولا بچه ها فرصت جبران کردن دارند. اگر کسی سال یازدهم معدل خوبی نگرفت دو باره فرصت جبران دارد. و کنکور بخش بزرگ و استرس زایی از پروسه موفقیت ما نخواهد بود. ولی تصور کنید الان اهمیت کنکور بسیار بالاست و خوب نیست در یک جلسه ۴ ساعته اینهمه تاثیر روی قبولی دانشگاه شما گذاشته شود. درست نمی گویم؟

پس این شکل برگزاری کنکور در ۱۴۰۲ هست، البته باید منتظر بمانیم ببینیم تصویب می شود یا خیر.

پس یک بار دیگر با هم مرور می کنیم تا خیال همه شما راحت شود.

اولا شکل برگزاری و تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ دقیقا مثل کنکور ۱۴۰۰ است. چرا؟ چون یازدهمی ها امسال نهایی نداشتند.

آیا شما باید نگران معدل های غیر نهایی و مدرسه ای خود باشید؟ به هیچ وجه چون سازمان سنجش فقط نهایی را قبول دارد.

آیا سازمان سنجش نمی آید بگوید من دوازدهم را ۶۰% تاثیر می دهم؟ خیر به هیچ وجه. طبق گفته خود مسئولین باید یازدهم هم ۳۰% تاثیر داشته باشد.

اگر قرار باشد تاثیر معدل در کنکور به ۶۰% برسد باید امتحانات یازدهم هم نهایی برگزار شود. اگر سال ۱۴۰۱ امتحانات یازدهمی ها نهایی شد پس تاثیر معدل آن هم در کنکور ۱۴۰۲ ۶۰% می شود و اگر این اتفاق نیفتاد باید منتظر سال ۱۴۰۳ باشیم. فعلا ۱۴۰۱ هیچ اتفاق تازه ای نیست.

پس بچه هایی که قصد پشت کنکور ماندن برای کنکور ۱۴۰۱ رو داشتن بدون نگرانی و با خیال راحت و بدون توجه به هر حاشیه دیگری پشت کنکور بمونن و تاثیر معدل برای این عزیزان دقیقا به مانند امسال و کنکور ۱۴۰۰ هست. اگر قرار باشه تاثیر معدل بیشتر بشه از سال ۱۴۰۲ اعمال خواهد شد و انشا الله شما تا اون موقع همتون رشته و دانشگاهی که دوست داشتید قبول شدید و درگیر این موضوع نیستید.

بروز رسانی ۱۰ خرداد: برای رفع نگرانی کامل شما عزیزان یک ویس مشاوره ای کوتاه هم در مورد تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۱ آماده کرده ام که توصیه می کنم آن را گوش کنید

دانلود ویس مشاوره ای تاثیر معدل ۶۰ درصدی در کنکور ۱۴۰۱

 

شیوه ترمیم معدل کنکور 1401آرزوی موفقیت می کنم برای شما و منتظر مقالات جدید باشید و این مقاله را هم برای دوستان نگرانتان بفرستید.

حسن گلیمشاهده نوشته ها

حسن گلی. فارغ التحصیل از دانشگاه تهران. رتبه 200 کنکور ارشد مشاوره سازمان سنجش و کارشناس ارشد مشاوره از علوم پزشکی آزاد تهران. ( مشاور و برنامه ریز تحصیلی کنکور سراسری)

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
109 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مراد
3 ماه قبل

سلام من سال ۸۵ دیپلم گرفتم و فقط سال سوم دبیرستان امتحان نهایی و سراسری بود تاثیر معدل برای من چطور خواهد بود؟

حسن گلی(@hassangoli)
2 ماه قبل
پاسخ به  مراد

سلام ۲۵% خواهد بود.

مراد
2 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

ممنون اما
قطعی؟ یا مثبت؟

حسن گلی(@hassangoli)
2 ماه قبل
پاسخ به  مراد

در بهمن ماه خبر اعلام می شود هنوز مشخص نیست. احتمالا همان مثبت باشد.

ech
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ببخشید برای کسی که رشته تجربی بوده و کنکور هنر میخواد بده تاثیر معدل چطوریه؟

حسن گلی(@hassangoli)
3 ماه قبل
پاسخ به  ech

سلام

فکر می کنم، فقط دروس عمومی محاسبه می شود. ( برای تکمیل اطلاعاتتون دفترچه انتخاب رشته بخش تاثیر معدل رو بخونید)

محمد
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من الان پایه یازدهم رشته انسانی هستم و سال ۱۴۰۲ کنکور دارم.
خواستم بدونم تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چند درصد هست؟ و این تاثیر معدل مثبت هست یا قطعی؟ و آیا معدل پایه یازدهم هم در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد؟
ممنون

حسن گلی(@hassangoli)
3 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده هست اما حدس من همان سی نهایتا چهل درصد هست.

در صورتی که امتحانات یازدهم نهایی برگزار شود تاثیر گذار خواهد بود.

=_=
5 ماه قبل

سلام استاد وقتتون بخیر
برای قبولی رشته روانشناسی دانشگاه تهران باید چه رتبه ای اورد؟

flora
5 ماه قبل

سلام و خسته نباشید ممنون میشم اگر جواب سوال منو بدید .
من نظام قدیم هستم و امسال کنکور ۱۴۰۰ دادم و اگه بخوام بمونم پشت کنکور این ۶۰ درصد پذیرش با معدل نهایی برای کنکور ۱۴۰۱ اعمال میشه یا برای سال های بعدشه ؟
و اگر ۱۴۰۱ اعمال میشه روی شانس قبولیه من چه تاثیری داره .
اگر لطف کنین جواب سوال منو بدین ممنون میشم.

Maral
5 ماه قبل

سلام استاد الان دیشب قطعی شد که تاثیر معدل هم نظام جدید و نظام قدیم برای کنکور ۱۴۰۲ قطعی باشه پس تکلیف ما نظام قدیمی ها که معدلمون پایینه و کنکور ۱۴۰۲ میتونم و امکان شرکت داریم چی میشه واقعا الان ما آدم نیستیم یعنی چی آخه هیچ فرصتی برای ما نمیزارن که معدلمون رو درست کنیم 😭😥

Farsani
6 ماه قبل

سلام استاد وقتتون بخیر،
من فارغ التحصیل مقطع لیسانس هستم و قصدم شرکت در کنکور است. سوالی که دارم این هست که آیا تأثیر سوابق تحصیلی برای بنده که سالها قبل مقطع دبیرستان رو گذروندم هم حساب میشه؟؟
و اینکه اگر بخوام سال ۱۴۰۲ در کنکور شرکت کنم، این تأثیر ۶۰ درصد به چه صورتی ست؟؟
ممنون میشم اگر پاسخ سوالم رو بدید استاد

فهیمی
6 ماه قبل

سلام، من قبلا هم پیام گذاشته بودم، من الان چند ساله پست کنکورم،سال اول بعد چند سال طولانی کنکور دادم و رتبه خیلی بدی اوردم چون فاصله گرفته بودم از کنکور و درس،سال ۹۹ نتونستم برم سر جلسه و امسال تا بهمن ماه درگیر بودم و نتونستم بخونم،خیلی فشار روم زیاده از طرفی خانواده بشدت مخالف هستن و نمیزارن بهیچ وجه بشینم،میگن بخاطر فاصله از کنکور دیگه نمیتونم بیارم و درسو جمع کنم ولی خودم ب نشستن فکر میکنم، شده بدور از بقیه بخونم ولی راستش از کنکور امسال خیلی ترسیدم نمیدونم میتونم سال بعد بیارم یا نه، حال روحی خیلی بدی دارم، نمیدونم چیکار کنم؟!

سمیرا
6 ماه قبل

سلام استاد
فایلی رو که به تازکی در مورد (موفقیت با معدل کم در کنکور) گذاشتید رو گوش کردم خیلی عالی بود ؛
_فقط سوالم این بود که با وجود تاثیر قطعی معدل هم میشه گفت؟؟
آخه در صحبت های شما شنیدم که گفتید حتی در بدترین شرایط تاثیر معدل ؛ یعنی با درصد های *۷۵ درصد به بالا* هم میشه با وجود تاثیر قطعی معدل آن هم مثلا معدل ۱۲ ،۱۳ میشه در دانشگاه تهران قبول شد؟؟
آخه اگر معدل پایین باشد با وجود تاثیر قطعی اگر هر درصدی که بزنیم مگه درصد پایین نمیاد؟؟
مثلا ادبیات ۷۰ درصد زدم اما نمره نهایی ۱۴ شدم این باعث نمیشه درصد ادبیاتم از ۷۰ مثلا بیاد روی ۵۰ یا ۶۰ ؟؟؟

ببخشید طولانی شد ولی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید🙏

فهیمی
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر، من دیپلم ۸۸هستم و میخوام کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم، میخواستم بدونم تاثیر معدل برای ما قطعی اعمال میشه یا مثبت خواهد بود چون گفتن از سال ۱۴۰۲ اعمال میشه و مصوب شده
ممنون میشم جواب بدید

Amir hossein
6 ماه قبل

سلام و خسته نباشید بنده سال دیگه دیپلم انسانی می گیرم و میخواستم کنکور شبکه و نرم افزار رایانه بدم وضعیت برای بنده به چه صورت می باشد؟

یاسمن
6 ماه قبل

سلام استاد خواهش میکنم جواب بدید واقعانیاز دارم
من فارغ التحصیل سال ۹۸ هستم توی این دوسال هی تنبلی کردم نخوندم
ولی الان واقعا پشیمونم و احساس ناامیدی ، بی فایده بودن
دارم و احساس میکنم دنیا روی سرم خراب شده حالا که پشیمونم اینا میخوان تاثیر قطعی و ۴۰ درصدی و نمیدونم۶۰ درصدی بدن و… بابام آرزو به دل موند که من پزشکی قبول شم
زنگ میزنم به آموزش و پرورش میگه این سوال (ترمیم معدل) مربوط به ما نیست
زنگ زدم به مدرسه بزرگسالان کسی جواب نداد شایدم کسی نبوده و رفته بودن
می ترسم نکنه نتونم ترمیم معدل کنم !!
حالا که میخوام ترمیم کنم ایناجواب نمیدن یا اگرم جواب بدن هی آدم رو پاس میدن!!
نکنه هیچ وقت نتونم ترمیم معدل کنم ؟؟!!
نکنه برداشته بشه این طرح ؟؟!!
من بدبخت میشم که …..استاد خواهش میکنم کمک کنید و نظرتون رو اعلام کنید
واقعا توی این دنیا جایی برای جبران اشتباهات گذشته نیست

alireza
6 ماه قبل

سلام استاد عزیزم بابت وقتی ک با دل و جان برای ماها میذارید خیلی ازتون ممنونم ببخشید من میخواستم برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و همزمان ترمیم معدل انجام بدم (معدل کتبی ام ۱۳.۵۶ بوده) میدونم ک اصلا معدل جالبی برای رتبه اوردن زیر ۱۰۰۰ نیست ولی داخل اخبار مربوطه خوندم که افراد نظام قدیم از ترمیم معدل محروم شدن پس من باید چکار کنم؟یعنی هیچ راهی دیگه وجود نداره؟

زهرا گنج خانلو
5 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

وقتتون بخیر
من امسال دوازدهم بودم و سال ۴۰۱برای دومین بار کنکور میدم معدلم بالای ۱۷ میخواستم بدونم برای رتبه زیر ۱۰۰۰ باید ترمیم معدل انجام بدم؟

امیرارسلان
6 ماه قبل

با سلام استاد گلی با معدل نهایی۱۴/۵۹ میشه رتبه دورقمی داخل کنکور ریاضی اورد؟

سارا جوادی
6 ماه قبل

سلام
آقای گلی شما مطلبی رو که مطرح کردید برای خرداد ماه بوده درحالیکه در تیرماه اعلام شده که در سال ۴۰۲ کنکور دو مرحله ای اون هم فقط برای دروس تخصصی اجرا میشه و ۶۰ درصد کنکور رو هم تاثیر معدل رو لحاظ میکنن…
اینهمه حجم تقلب در امتحانات نهایی صورت میگیره حتی بچه ها گوشی با خودشون میبرن علنا چندسال پیش مدیر مدرسه ما جواب ها رو به بچه ها میگفت کی پاسخگو این مسائله؟؟ با این طرح ممکنه دانش آموزی که آموزش درست ندیده یا حتی حین تحصیل کار میکنه شانس خودش رو برا رسیدن به آرزوش از دست بده…آیا امکانش وجود داره که از تصمیمشون صرف نظر کنن؟؟
من داوطلب نظام قدیمم و دانشجو هستم میخوام سال ۴۰۲ کنکور مجدد بدم با این شرایط نمیدونم عمومی رو هم بخونم یا نه؟؟؟

سعیدئ
6 ماه قبل

سلام بنظر شما بیشتر امکان دارد این بخشنامه از سال ۱۴۰۲ اعمال میشود یا از سال ۱۴۰۳ ؟

امیرارسلان
6 ماه قبل

با عرض سلام خدمت استاد گلی بنده چندتا سوال داشتم و ممنون میشم به همش جواب بدید .سوال اولم این بود که من متاسفانه به دلیل کرونا معدل نهاییم شد ۱۴/۵۹ و قصد دارم در کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم میخواستم بپرسم میتونم با کسب درصد های بالا این را جبران بکنم یا در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم؟ .سوال دومم این هست که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور۱۴۰۱ قطعی هست یا مثبت ؟ و اینکه چند درصد هست؟ .و سوال اخرم این هست که میتوان با این معدل درصورت زدن درصد های بالا رتبه برتر شد؟ (اخه من متاسفانه به دلیل کرونافقط معدل نهاییم خراب شد و در سوال قبل همیشه معدلم بالای ۱۹/۵ بوده)

امیرحسین
5 ماه قبل
پاسخ به  امیرارسلان

سلام استاد من الان دوازدهم تجربی هستم اگر بخواهم اون ۳۰ درصد یازدهم را هم بگیرم میتوانم در امتحانات نهایی ۱۱ شرکت کنم

Maral
6 ماه قبل

با سلام من نظام قدیم هستم و قصد شرکت در آزمون ۱۴۰۲ دارم با این اوضاع تاثیر ۶۰ درصدی و ارزیابی دروس عمومی بر اساس سوابق تحصیلی تکلیف ما نظام قدیمی ها چیه؟؟ و مخصوصا دروس عمومی که حذف شده در کنکور نحوه ی ارزیابی دروس عمومی برای ما چجوریه؟ الان برای ما ترمیم گذاشته میشه که حداقل دروس عمومی رو نمره ی خوبی کسب کنیم؟ و اینکه برای ترمیم باید هم یازدهم شرکت کنیم و هم دوازدهم ؟؟؟؟ من واقعا نگرانم و سردر گم…. ممنون میشم راهنمایی بکنید

مریم
6 ماه قبل

سلام. آیا ممکنه همون تاثیر ۳۰ درصدی امتحان نهایی ها رو برای فارغ التحصیل ها قطعی کنند؟

مصی
6 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام استاد.من نظام قدیم هستم با معدل کتبی۱۵برای رتبه بین ۵۰۰تا۱۰۰۰لازمه ترمیم معدل بدم؟واینکه تاثیر معدل قطعی هست یا مثبت؟

ایلیا
6 ماه قبل
پاسخ به  مصی

سلام
استاد من استرس این رو دارم که نکنه دیگه طرح ترمیم معدل رو بردارن آخه یک جاهایی خوندم که مثلا در سال فلان طرح ترمیم معدل برداشته شده !!

_ نکنه من برم ترمیم کنن بعد نمره خوبی هم بگیرم ولی بعد بیان بگن اون نمرات ارزشی نداره و این طرح برداشته شده!!!!

مهرگان
7 ماه قبل

سلام استاد. اگر من در امتحانات نهایی ۱۴۰۰ ۳ درس تخصصی رو مردود بشم. و در شهریور اون هارو پاس کنم.آیا برای کنکور ۱۴۰۱ بخوام بمونم،معدلی که در شهریور کسب کردم ، در کنکور محاسبه میشه،یا همون معدل نهاییِ خرداد ماه ۱۴۰۰؟

مریم
7 ماه قبل

سلام اگر موقع ثبت نام کد ایثارگری واسه ۵درصد رو وارد کنیم اما بعد از اومدن کارنامه های اولیه اصلا انتخاب رشته نکنیم میتونم واسه سال بعد سهمیه رو داشته باشم ؟ واینکه مهمه چند بار موقع ثبت نام کد سهمیه ی ایثارگری رو وارد کرده باشیم ؟یعنی اگر یه نفر ۳بار در کنکور شرکت کرده باشه وهر سه بار موقع ثبت نام کنکور کد ایثار گری رو وارد کرده باشه اما اصلا انتخاب رشته نکرده باشه سهمیه رو ازدست نمیده ؟ممنون از راهنمایی تون

روزبه
7 ماه قبل

باسلام خدمت شما استاد محترم
من کارشناس هوشبری هستم متولد سال ۷۰ ؛ سال ۸۸ کنکور دادم اون موقع معدل تاثیری نداشت و همه تپ فکر خود کنکور بودن واسه همین اصلا واسه معدل نخوندیم معدل کتبیم شد ۱۵ حالا میخوام واسه کنکور ۱۴۰۱ بخونم میخواستم بدونم اگه درصدای کنکورم خوب باشن و تمام تمرکزم رو بذارم رو کنکور میشه با این معدل رتبه زیر ۱۰۰۰ آورد چون نه وقت نه حوصله ترمیم معدل ندارم ؛ من منطقه ۳ هستم و تو این منطقه با رتبه ۱۵۰۰ هم داروسازی و پزشکی قبولی داده

بوم رنگ
7 ماه قبل

سلام استاد اگه جوابمو بدید ممنون میشم
من امسال شرایطی داشتم که با کم کاری خودم طول سال تحصیلی کلا نخوندم و تو نهایی امسال اختصاصی ها رو با نمره۱۶ و عمومی ها رو با ۱۷ و ۱۸ پاس کردم الان نمره کتبی تو نهاییرتقریبا ۱۶ میشه میخواستم بپرسم اگه دوباره تو کنکور ۱۴۰۱ کنکور بدم و ترمیم معدل نکنم رتبه کنکور رو خیلی جابه جا میکنه و نمی تونم تو رشته های پیرا بزشکی قبول بشم یا نه؟
متشکر

بوم رنگ
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

خیلی ممنون استاد

نورا
7 ماه قبل

دستتون درد نکنه واقعا مقالتون عالی بود
من دلهره داشتم خدا خیرتون بده برطرف شد

ناشناس
7 ماه قبل

سلام استاد اگر کسی معدلش از من بیشتره بشتر ولی من همه درصدام به جز یکی از اون بیشتر باشه مثلا هر دو ریاضی رو ۸۰ زدیم بازم من جلوترم دیگه چون بقیه درسام درصداس بیشتره ؟؟؟؟
میشه توضیح بدید که منظور از تاثیر مثبت یعنی اگر همه درصدها یکسان بشه یا در یک درس درصدهاش یکسان باشه بحث تاثیر مثبت میاد جلو؟؟؟؟؟

علی
7 ماه قبل

سلام استاد عزیز
تاثیر مثبت زمانی جلو میاد که درصدها در کل دروس یکسان باشه ؟؟؟؟
یا نه حتی میتونه زمانی جلو بیاد که حتی درصد یک دروس با دیگری یکسان باشد ؟؟
یا هر دو ؟؟؟

محمد
7 ماه قبل

سلام ؛ ببخشید پس حتی امکانش هم نیست که ۴۰ درصد تاثیر مثبت بشه بله؟؟

و یک سوال دیگه ؛ من قبلا ازیکی پرسیده بودم که ۳۰ درصد یعنی چی گفت : اگر دو نفر کل درصد هاشون شبیه به هم بشه اونی که معدلش بیشتره (۶ درصد) به هر کدام از درصدهاش اضافه میشه ؛ درسته ؟؟؟

ناشناس
7 ماه قبل

سلام
من نمره عربیم شد ۲۰ ولی معلم با کلاسی جمع کرد شد شد ۱۹/۵ یعنی اگر من بخوام ترمیم معدل انجام بدم مثلا برای فیزیک بازهم نمی تونم ۲۰ بشم چون معلم دوباره با کلاسی جمع میزنه و از ۲۰ پایین تر میاد.
میشه توضیح بدید که آیا همون نمره که در امتحان نهایی گرفتیم در کنکور میتونه تاثیر بذاره یا نمره کلاسی هم دوباره باهاش حساب میشه؟؟

مجی
7 ماه قبل

سلام.
واسه چی باید ترمیم معدل انجام بده کسی که میخواد رتبه تک رقمی بیاره؟
ترمیم معدل که معدل رو بالا نمیکشه (دیپلم)
فقط معدل رو واسه کنکور بالا میکشه که اونم تاثیر مثبته…
نظدتون چیه؟

مجی
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

پس اگه اینطور باشه ممکنه مثلا من ریاضی رو تو کنکور بزنم ۵۰ یکی دیگم بزنه ۵۰
و با این تفاسیر اون نفری از ما دوتا ترازش بیشتر میشه که نمره خوبی داره اره؟

مجی
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

پس اینطوری واسه رتبه هایه خوب باید ترمیم بکنیم حتی اگه هدفمون رتبه تک رقمی نباشه…

کنکور
7 ماه قبل

سلام
برفرض مثال کسی میخواهددر کنکور۱۴۰۱ برای (رتبه یک رقمی ) بخواند
اگر معدلش ۱۶/۵۰ باشد ، بر رتبه کنکورش اثری نمیگذارد؟؟؟؟؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

ریحانه
7 ماه قبل
پاسخ به  کنکور

سلام برای طرح ترمیم معدل من که نظام جدید هستم هم میتونم استفاده کنم یا برای نظام قدیم؟

محمدرضا
7 ماه قبل

سلام استاد بنده یه سوال حیاتی داشتم اینکه من دیپلم تجربی دارم ولی کنکور انسانی شرکت میکنم اون موقع تاثیر معدل کلا بهم اعمال نمیشه و من الان باید چکار کنم واقعا خیلی استرس دارم این روزا ممنون میشم جواب بدین

Pari bano
7 ماه قبل

سلام استاد خسته نباشید
میگن هنوز این طرح به تصویب نرسیده اگه این اتفاق بیوفته خیلی سخت میشه؟ و اینکه برای سال ۱۴۰۲ این طرح تصویب میشه؟
ممکنه سوالات خیلی سخت باشن ؟

Pari bano
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

تشکر♥️

محمدmm
7 ماه قبل

سلام استاد.
من دوازدهمم .
من خیلی تلاش کردم با تمام مشکلاتی که قبلا داشتم و سال دوازدهم ۳ ماه مونده به کنکور دیگه به خاطر اینکه اون بستر مناسب شکل نگرفته بود دیگه کنکور رو ول کردم(اما درس خوندنو خیر)
الان درگیر امتحان نهایی هستم ولی فقط دلم میخواد تموم بشه باهر نمره ای که برم قلم چی ثبت نام بکنم و سال دیگه باقدرت بخونم و ی جایه خوب قبول شم….
الان من اگه نهایی کم بشه دیگه فوقش میرم ترمیم معدل میزنم…
و غیر این بحثا که من اصلا تنبل نبودم ولی به خاطر اینکه اصلا انگیزه ای ندارم برا امشال و نمره هام بخاد کم بشه اطرافیانم فکر میکنن من تنبلی کردم و هزار جور دیگه چیکار کنم بنظرتون؟
اگه توصیه ای چیزی دارید بگید ممنون میشم

(:Hardwork
7 ماه قبل

سلام استاد عزیز.انشالله در سلامتی کامل روحی و جسمی به سر ببرین.من کنکوری ۱۴۰۰هستم ولی کاملا برام شفافه که امسال کم کاری کردم و با وجود اینکه از تابستان در فکر کنکور بودم استارت جدی نزدم.و از این لحاظ به خودم بدهکارم واقعا.چون به خودم ظلم کردم و شادی قبولی در کنکور رو از خودم گرفتم.اما الان نیاز به یک همراه و راهنما دارم تا سال بعد من رو به مقصد برسونه و کمکم کنه.ولی نمی‌دونم از کجا و به چه صورت برای کنکور سال بعد استارت بزنم.و چه منابعی رو تهیه کنم.
۱)زیست خیلی سبز دارم هر سه سال
۲)فیزیک میکرو نقره ای برای هر سه سال
۳)شیمی میکرو دهم و یازدهم و مبتکران دوازدهم
۴)ریاضی جامع مهر و ماه و میکرو دهم
۵)دینی میکرو
۶)عربی میکرو طلایی
۷)ادبیات موضوعی میکرو
۸)زبان شهاب اناری.به نظرتون این منابع مناسب هستند؟یا دی وی دی تهیه کنم؟ گوش دادن به وویس های شما کفایت میکنه؟؟

Shayan
7 ماه قبل

سلام استاد خیلی بهم کمک کرد
ولی من‌تا الان دینی و شیمی و فیزیکم‌خوب نبوده ،امتحانات نهایی رو نتونستم خوب بدم الان بنظرتون جای امید هست اگر بقیه امتحانات رو بالا بگیرم تاثیری داره برای کنکورم؟

امیر
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

سلام استاد گرامی
یک سوال داشتم
من فکر میکنم همه ما اسم موسسه حرف آخر به گوشمون خورده به نظرتون این حقیقت داره که مثلا با روش های فلان استاد مسائل شیمی رو میتونیم راحت و سریع حل کنیم حتی ۱۰۰بزنیم
کسانی که رتبه های تک رقمی و دورقمی میارند آیا مسائل ریاضی و فیزیک و شیمی رو جورخاصی حل میکنن ؟؟
من دلم میخواد ریاضی و فیزیک و شیمی رو ۸۰ ، ۹۰ ، حتی ۱۰۰بزنم چکار باید بکنم ؟؟؟؟

محمدرضا علوی
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من از یک مشاور معروف شنیدم تاثیر معدل مثبت هر درصدی وقتی کمک کنندس که فرد رتبش خیلی افتضاح مثلا ۲۰ هزار به بالا باشه و معدلش مثلا ۱۹ باشه اونطوری تاثیر مثبت داره ایا این حرف صحیحه ؟ کسی که معدل نهاییش خیلی افتضاح باشه در حد ۱۰ و بخواد پشت کنکوری باشه جدی برای سال بعد بخونه حتما باید ترمیم معدل شرکت کنه ؟ چه درصد هایی باید حدودا کسب کنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

محمدرضا علوی
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

بعد ببخشید درسایی که توی کنکور نیست مثل سلامت و بهداشت یا هویت اجتماعی اون ها هم لازم در ترمیم معدل شرکت کرد؟

Maral
7 ماه قبل

سلام الان کسی که سال ۹۴ دیپلم گرفته و امتحانات سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نهایی بوده تاثیر معدل ۶۰ درصد خواهد بود یا ۳۰ درصد به چه صورته؟؟

الهه
6 ماه قبل
پاسخ به  Maral

سلام استاد
میشه هم روانشناسی خوند و هم پشت کنکوری باشیم ؟؟
مثلا روانشناسی رو غیر حضوری گرفت و برای مطالعه درس های روانشناسی ۳ ساعت وقت گذاشت و بقیه ساعات مثلا ۱۲ ساعت رو برای کنکوری خوندن گذاشت تا به قبولی در پزشکی برسیم؟؟

nemati(@nemati)
7 ماه قبل

سلام وقت به خیر استاد گلی گرامی ببخشید من وقتتون را میگیرم
من داوطلب دکتری بهداشت هستم و حرفای شما رو توی کانال گوش میدم خیلی تاثیر مثبت روی من گذاشته با اینکه مختص ماهم نیست ولی من استفاده میکنم عالیه مرسی 🙏
ببخشید من یک راهنمایی میخواستم ازتون. من ۳ سال هست که پشت کنکورم
درسام رو الان تموم کردم و میخوام جمع بندی کنم
۵ تیر و ۷ تیر امتحان دارم دو رشته شرکت کردم که منابعش یکیه البته هدف اصلیم آزمون ۷ تیر هست
الان روش ۲ روز یک بار را دارم انجام میدم و امروز آزمون ۴ را دادم
در کل ۱۳ آزمون جامع دارم
ولی مشکلم اینه که قبلا همه ی تست ها را نخوندم و مثلا اگه فصلی ۲۰۰ یا ۳۰۰ تست داشته من ۱۰۰ تاش را زدم
الان که دارم آزمون میدم خییلی از مطالب یادم رفته و خودم احساس میکنم برا اینکه خوب یاد بگیرم باید تست هاشون را بزنم
رشتم زیسته و تمام منابعم خوندنیه
من یک ماه اخر را برا مرور و تورق سریع کتابا گذاشتم ولی الان احساس میکنم با تورق حتی اگه هفته ای یک بار همه رو بخونم یاد نمیگیرم و نمیتونم تستشون را بزنم
به نظرتون چکار کنم توی این فرصت کم
تست کار کنم در کنار تشریحی وقت میکنم ؟

nemati(@nemati)
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

مرسی. امیدوارم بتونم مطالب رو با این مرور کنم چون حجمشون زیاده استاد. مرسی از راهنماییتون.

حسن
7 ماه قبل

سلام استاد.💛💚
ببخشید نظام قدیم تجربی ام ۳ هقته اس شروع کردم و پایه ام متوسطه میخوام برای
ریاضی و شیمی و فیزیک حذفیات داشته باشم، فیزیک فعلا دینامیک و حرکت
شناسی حذف کردم و بقیه رو میخونم اما حذفیات شیمی و ریاضی رو
میشه شما راهنمایی کنید؟
خیلی ممنون🌹🌻🌸💐

امیر
7 ماه قبل

سلام استاد بعد ببخشید اگر کسی معدل کتبی نهاییش ۱۲ بشه و به لحاظ معدل شرایط اصلا خوبی نداشته باشه در کنکور چه به صورت حدودی و تقریبی حداکثر چه رتبه ای باید بیاره که تاثیر معدل براش لحاظ نشه ، ایا شرکت در امتحانات ترمیم معدل میتونه خوب باشه در اینصورت ؟

مجتبی
7 ماه قبل
پاسخ به  حسن گلی

ترمیم معدل بکنیم که معدل دیپلم بالا نمیاد که

حسن
7 ماه قبل
پاسخ به  مجتبی

سلام و خسته نباشید ممنون میشم اگر جواب بدین
من نظام قدیمی هستم و معدل خوبی هم نداشتم و قصد دارم برم سربازی و برگردم و دو باره کنکور شرکت کنم که میفته ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ اگر این طرح اجرایی بشه ترمیم معدلی هم خواهد بود یا اصلا نیاز خواهد بود
من واقعا گیج و سر درگم شدم ممنون میشم پاسخ بدین
سپاس

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید