دو نکته مهم در مورد انتخاب رشته


در ادامه فایل های آموزشی در مورد انتخاب رشته امروز دو مسئله بسیار مهم دیگر داریم که باید به آن ها بپردازیم.

مسئله اول در مورد شناسایی نظام های آموزشی متفاوت و شرایط هر کدام از آن هاست.

نظام های آموزشی دفترچه عبارتند از: سراسری(روزانه)_ نیم سال دوم روزانه_ نوبت دوم_ پردیس خود گردان_ مازاد ظرفیت_ پردیس بین الملل_ دانشگاه آزاد_ پردیس خود گردان دانشگاه آزاد_پیام نور_ غیر انتفائی و …

شما باید شرایط خاص هر کدام از این دانشگاه هارا بدانید و در انتخاب رشته مد نظر داشته باشید. ارزش مدرکی هر یک از این نظام های آموزشی تفاوت های بسیاری با همدیگر دارد که من در فایل امروز در بخش اول در مورد شرایط و همچنین توضیحات هر یک از این نظام های آموزشی به صورت مفصل صحبت کرده ام و آن هارا با هم مقایسه کرده ام.

مسئله دوم موضوع قوانین تغییر رشته و انتقالی و بحث کارنامه سبز هست. به نظر من از همین الان داوطلبان باید با مفهوم انتقالی و تغییر رشته و قوانین آن آشنایی داشته باشند تا در انتخاب رشته اسیر هیجان نشوند. بسیاری از داوطلبان با امید تغییر رشته یا تغییر مکان خود انتخاب رشته می کنند و فکر می کنند که هر کس می تواند بعد از قبولی به هر رشته یا هر لوکیشن دلخواه انتقالی بگیرد. در حالی که اینطوری نیست و انتقالی و تغییر رشته از یک سری قوانین مشخص تبعیت می کند و شما باید این قوانین را بلد باشید.

هر دو بخش فایل امروز بسیار مهم است و حتما تا قبل از آمدن نتایج به این مفاهیم مسلط شوید تا یک انتخاب رشته عالی داشته باشید.


برای دانلود فایل آموزشی دو نکته مهم در مورد انتخاب رشته به صورت مستقیم لطفا کلیک کنید


ثبت نام انتخاب رشته خصوصی استاد گلی شروع شد.

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ با حسن گلی و فاطمه احمدی. کارشناسان ارشد رشته های تخصصی مشاوره و روان شناسی بالینی.

 • تست شخصیت شناسی MBTI
 • ۴ جلسه مشاوره نیم ساعته در قالب واتساپ برای راهنمایی داوطلب برای بهترین انتخاب های ممکن.
 • آماده سازی لیست نهایی و مرتب سازی دستی و کامپیوتری انتخاب ها توسط استاد گلی.
 • پرسش و پاسخ و رفع اشکال و راهنمایی هر شب در داخل واتساپ تا آمدن نتایج نهایی.
 • صرف زمان و انرژی مناسب برای انتخاب رشته داوطلبان در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت.
 • به صورت غیر حضوری با قابلیت ثبت نام برای تمام دانش آموزان و داوطلبان کشور.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در انتخاب رشته استاد گلی لطفا اینجا کلیک کنید

حسن گلیمشاهده نوشته ها

حسن گلی. فارغ التحصیل از دانشگاه تهران. رتبه 200 کنکور ارشد مشاوره سازمان سنجش و کارشناس ارشد مشاوره از علوم پزشکی آزاد تهران. ( مشاور و برنامه ریز تحصیلی کنکور سراسری)

۴ دیدگاه

 • سلام استاد وقت شما به خیر. خیلی سپاس گزارم از راهنمایی هاتون 🌸 ببخشید استاد با سوابق تحصیلی میتوان رشته ی میکروبیولوژی دانشگاه روزانه بخوانم؟ چون در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری این رشته هست اما مدیر مدرسه مون گفت نمیشه باید بری دانشگاه آزاد بخوانی؟ ممنونم از تمام راهنمایی هاتون

 • سلام خسته نباشید. ببخشید توی ترتیب انتخاب رشته غیر ترجیح باید فاکتور دیگری رو هم در نظر بگیریم؟ مثلا من پزشکی تهران رو به پزشکی مازندران ترجیح میدم اما ناحیه بومی من میشه مازندران پس باید مازندران رو اول بزنم؟ یا کلا غیر ترجیح چه فاکتور هایی رو باید در نظر گرفت؟ خیلی ممنونم ازتون

  • سلام در انتخاب رشته قرار دادن یک انتخاب خاص در اولویت های اول تاثیری در شانس قبولی ندارد. به طور مثال وقتی شما مازندران رو اول بزاری و دوستت دوم شانس قبولی شما بیشتر نیست و اینجا رتبه مهم است.

   توصیه من این است تا زمانی که ۱۵۰ انتخاب پر نشده شما بدون توجه به استان بومی خودتون انتخاب هارو وارد کنید و اگر جا نبود برای وارد کردن انتخاب های جدید از استان های غیر بومی حذف کنید.

   منظور من این هست که کامپیوتر همه انتخاب های شمارو بررسی خواهد کرد و بومی خودتون رو اول بزارید یا آخر تاثیری در میزان شانس قبولی ندارد. پس تا زمانی که ۱۵۰ تا پر نشده وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید