سیر تا پیاز برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ بخش دوم


لینک بخش اول سیر تا پیاز برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱

شما یا باید تصمیم بگیرید در کنکور سراسری ۱۴۰۱ رتبه تک رقمی کسب کنید یا کلا قید شرکت در کنکور را بزنید. اگر در ذهن خود برایتان سخت است تا برای تک رقمی شدن برنامه ریزی بکنید، پس بدانید که خیلی بیشتر از این ها باید روی اعتماد به نفس خودتان کار بکنید. موفقیت در کنکور برای افرادی هست که آرامش و اعتماد به نفس بالایی دارند. اعتماد به نفس برای موفقیت در کنکور اهمیت بی اندازه ای دارد.

به راستی چرا خیلی ها در کنکور نا کام می مانند و خیلی دیگر موفق می شوند. دلیل این تفاوت استعداد های خاص گروه دوم است؟ دلیل آن شرایط شهری یا بزرگ شدن در یک محیط خاص است؟ به هیچ وجه اینگونه نیست. گروهی که در کنکور به موفقیت می رسند فقط اعتماد به نفس بیشتری نسبت به نا موفق ها دارند. آن ها فقط بیشتر خودشان را باور دارند و بیشتر از دیگران اعتماد به نفس دارند.

شما باید به موفقیت خودتان باور داشته باشید. شما باید اول باور کنید که می توانید و سپس خواهید توانست در کنکور رتبه برتر شوید. بدون این ها موفقیت شما تابع حدس و گمان خواهد بود.

امروز من اینجا به عنوان مشاور شما حضور دارم تا مهم ترین نکات موفقیت در کنکور سراسری را بازگو کنم و قوانینی را بگویم که تمام رتبه های یک رقمی از آن بهره بردند. شاید بخاطر نداشتن تریبون یا حتی عدم تمایل شخصی آن رتبه ها راز های موفقیت خود را بازگو نکردند و به هر حال تلاش آن ها موفقیت در دانشگاه بود و قصد نداشتند در زمینه کنکور کار بکنند ولی من امروز اینجا هستم تا راز های موفقیت تمام آن هارا برای شما باز گو بکنم و به شما بگویم چه چیزی باعث می شود یک فرد در کنکور موفق شود و دیگری خیر!

امیدوارم از این فایل هم لذت ببرید و فراموش نکنید که شما قطعا توان موفقیت در کنکور را دارید. بودن شما امروز در اینجا اصلا اتفاقی نیست. به امید موفقیت شما


برای دانلود فایل مشاوره ای سیر تا پیاز برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ بخش دوم کلیک کنیدلینک صفحه دوره MOTIVATION ( کلیک کنید)

لینک صفحه مشاوره خصوصی کنکور با حسن گلی ( کلیک کنید)

حسن گلیمشاهده نوشته ها

حسن گلی. فارغ التحصیل از دانشگاه تهران. رتبه 200 کنکور ارشد مشاوره سازمان سنجش و کارشناس ارشد مشاوره از علوم پزشکی آزاد تهران. ( مشاور و برنامه ریز تحصیلی کنکور سراسری)

۱۴ دیدگاه

 • سلام استاد خسته نباشید
  ما وقتی برنامه رو کامل انجام دادیم حالا برای مرور اخر شب اون روز . مثلا تا یازده برای تمام کردن برنامه طول کشید چجوری سریع همه رو مرور کنیم عمومی ها با خوندن سریع درسنامه و تخصصی ها دوباره تست جدید بزنیم و درسته ؟؟؟ مثلا تخصصی چند تا تست جدید بزنیم برای مرور شب ؟؟
  اخه من خیلی زود مطالب یادم میره و به نظرم حتما مرور اخر شب رو داشته باشم
  و اینکه من برای امار کتاب میکرو گاج دارم خیلی تستاش کمه و برام تکراری شده
  میشه یه کتاب دیگه بهم معرفی کنید
  لطفا جواب منو بدید ممنونم

 • سلام میشه بگید چه زمانی تست زماندار بزنیم.بعد از چن دوره تست زدن از مبحث؟ یا دور دوم تست زدن ؟
  واینکه قبل از تست زماندار درس رو مرور بکنیم یانه؟

  • سلام

   بهتره تست های زمان دار پس از تست های آموزشی زده بشن.

   و بهتره دور دوم و سوم بیشتر تمرکز روی تست های زمان دار باشه.

   مرور سریع درسنامه قبل از زدن تست های زمان دار توصیه می شه.

 • سلام استاد خسته نباشید
  ما وقتی برنامه رو کامل انجام دادیم حالا برای مرور اخر شب اون روز .
  مثلا تا یازده برای تمام کردن برنامه طول کشید
  چجوری سریع همه رو مرور کنیم
  عمومی ها با خوندن سریع درسنامه و تخصصی ها دوباره تست جدید بزنیم و درسته ؟؟؟ مثلا تخصصی چند تا تست جدید بزنیم برای مرور شب ؟؟
  اخه من خیلی زود مطالب یادم میره و به نظرم حتما مرور اخر شب رو داشته باشم

  و اینکه من برای امار کتاب میکرو گاج دارم خیلی تستاش کمه و برام تکراری شده
  میشه یه کتاب دیگه بهم معرفی کنید .

  • سلام.

   یک برنامه ریزی خوب باید به شکلی باشه که دروس تا ۱۱ شب طول نکشه اگر از زمان طول روز استفاده درست بشه لزومی نداره درس ها تا اون تایم طول بکشه. برای مرور مطابق با چیزی که در کارگاه مرور آموزش دادم حرکت بکنید.

   برای آمار کتاب خیلی سبز میتونه خوب باشه.

 • سلام استاد من برا هر صفحه زیست حدود ۱۰ دقیقه (چه کتاب و چه کمکی) وقت میزارم بنظرتون درحد وسواس نیست یا که خیلی کم باشه؟
  در اخر ازتون تشکر میکنم از پادکستاتون 💟

  • سلام با توجه به هر صفحه و اینکه چه مطلبی در اون صفحه درج شده زمان استاندارد صرف شده برای یک صفحه کاملا متفاوت هست و به هیچ وجه امکان قرار دادن یک قانون کلی در این مورد نیست.

 • سلام استاداگه بتونم یبار کل کتاب کارای دهم و یازدهم رو کل درسنامه هارو بخونم و تستارو یکی در میون بزنم ایا بده یا باید همه تستارو بزنم میشه کمکم کنید.مرسی از پادکست.(واسه هر درس یه منبع)

  • سلام

   ورزش حرفه ای در سال کنکور موافق نیستم. ورزش در سال کنکور باید آماتور باشد و نهایتا ۱ ساعت وقت بگیرد هر روز. ورزش رقابتی برای کسب قهرمانی انرژی میگیرد و یک کنکوری باید بسیار تمرکز بیشتری روی دروس داشته باشد. ورزش سبک خوب است.

 • سلام استاد
  وقت شما بخیر
  نوشتن اینایی که میخوام بنویسم سخته
  مخصوصا اگه پسر باشی
  اما به قول معروف یا رومی روم!یا زنگی زنگ …
  استاد من فارغ التحصیل فوریت های پزشکی هستم !
  خدمت رفتم !
  و شاید از همه مهم تر اینکه وضعیت مالی خانوادگیم اصلا خوب نیست!
  مجبورم کار کنم و درس بخونم !
  از اول راهنمایی کار میکردم !
  الانم کار میکنم !
  و چون آرزوی همیشگی من دندانپزشکی بوده الان اینجام!
  من همیشه دانش آموز ممتاز بودم و راهنمایی و دبیرستان هم توی نمونه دولتی خوندم!
  اما هم شرایط اطرافم مثل وضعیت مالی ؛ مهاجرت های متعدد و … و هم اشتباهات خودم باعث شد به جای پزشک داندان تکنسین اورژانس باشم!
  اما امسال قصد دارم یه بار درست و درمون برای رویای زندگیم بجنگم ! شاید شما اطرافتون دانش آموزی نبوده که کار کنه و موفق بشه ؛ شایدم بوده! نمیدونم
  امامن قطعا از لحاظ ذاتی پتانسیلش و دارم !
  چون بچه های دانشکده پزشکی و … رو با چشمام دیدم کسایی که شاید تنها برتری شون از من این بود که غصه پول آخر ترمشون و نداشتن … و حتی شاید برتری من اونجایی بود که استاد درس ترومای داخلی من و به اتاقش دعوت کرد و ازم خواست که یه بار دیگه برای کنکور بجنگم ! اون خانم محترم میگفت سوالایی که من سر کلاس از ایشون میپرسم؛ طرح درس های ایشون برای کلاس های بچه های پزشکی هستش! و…
  حرفای اون روز اون خانم قانعم کرد که جای من اونجایی که هستم نیست!
  حتی اگه جای خوبی باشه!
  سرتون رو درد نیارم
  من یک ماهه که شروع کردم برای کنکور سال آینده!
  فایل های شما رو گوش میدم و استفاده میکنم!
  البته که خیلی دوست داشتم دانش آموز شما باشم و بتونم مستقیما کسب فیض کنم اما متاسفانه از پس هزینه های اون برنمیام به دلایلی که ابتدا گفتم …
  تا اینجا شدیم زنگی زنگ!
  اما با خودم گفتم دو حالت بیشتر که نیست : یا اتفاقی از پی این پیام میفته حالا هر اتفاقی ؛ یا به هر دلیلی نمیفته!
  اگر افتاد که دعا گوییم؛ اگر‌نیفتاد ؛ باز هم دعا گوییم
  این هم رومی روم …
  یاعلی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید