معرفی تمرین صندوقداری برای افزایش قدرت تمرکز


بسیاری از ما این نکته ساده و مهم را فراموش می کنیم، اما مهم ترین دلیل موفق شدن افراد در کنکور صرفا درس خواندن است! یعنی دانش آموزان هرچقدر بیشتر و بهتر مطالعه کنند نتایج بهتری هم کسب خواهند کرد و این مهم ترین دلیل موفقیت یا عدم موفقیت شما در کنکور خواهد بود.

بنابراین همه تمرکز ما باید روی خود درس خواندن باشد و باید دنبال راه هایی باشیم تا بتوانند به ما کمک کنند بهتر درس بخوانیم و نتیجه بهتری از درس خواندن بگیریم. تمام وظیفه یک مشاور کنکور نیز همین است. مشاور به دانش آموزانش آموزش می دهد بهتر درس بخوانند و نتیجه بهتری از درس خواندن خودشان بگیرند.

باید این نکته مهم را به ذهن بسپاریم که صرفا خود درس خواندن مهم نیست. دانش آموزان زیادی درس خوانده و نتیجه نگرفته اند. مسئله اصلی چگونه درس خواندن است. شما باید یاد بگیرید با کیفیت تر درس بخوانید و اصول اساسی درس خواندن موفقیت آمیز را رعایت کنید.

چهارچوب هایی که در اختیار شما تا به امروز قرار داده ام باعث موفقیت شما در کنکور می شوند.

چهارچوب هایی مثل

 1. ساعت مطالعه بالا
 2. تعداد تست بالا
 3. تعداد مرور بالا
 4. حفظ انگیزه و مثبت اندیشی
 5. و…

امروز هم می خواهم یک تکنیک دیگر به شما آموزش بدهم که به شما کمک می کند بهتر درس بخوانید و حتی کمتر سر جلسه آزمون سوتی دهید.

این تکنیک صندوقداری نام دارد که در فایل مشاوره ای امروز آن را برای شما توضیح دادم. اگر موافق هستید، قلم و کاغذ بردارید تا این تمرین را با هم انجام بدهیم و خودتان با چشمانتان خواهید دید چه تاثیری روی عملکرد مغز شما خواهد گذاشت. 

پس از نزدیک به یک دهه کار مستمر با دانش آموزان و تجربیات زیاد می توانم به جرات به شما بگویم که تنها عامل موفقیت شما در کنکور فقط خود درس خواندن خواهد بود. بنابراین تا می توانید روی همان خود مطالعه کردن زمان و انرژی صرف کنید.

اما موضوع به همین سادگی ها هم نیست. درس خواندن بعضی مواقع موانعی دارد. مثل همین عدم تمرکز. مثل وسواس مطالعاتی. مثل فراموشی چیز هایی که خواندیم. مثل بی انگیزگی و امروز و فردا کردن …

در واقع درس خواندن در عین سادگی، راحت نیست و بسیار سخت است. بخاطر همین افراد زیادی در کنکور درصد های خوب کسب نمی کنند و بخاطر همین میانگین درصد های کنکور بسیار پایین است.

من بر حسب سال ها تجربه خودم و تعامل با دانش آموزان یک بسته آموزشی تهیه کردم و آنقدر به ارزش آن اعتقاد دارم که امیدوارم روزی آموزش و پرورش همین بسته را یک دی وی دی کند و همراه با هر کتاب درسی که به دانش آموزان متوسطه اول و دوم می دهد یک نسخه از همین پکیج هم به آن ها بدهد.

چرا؟ چون این بسته یک تکنولوژی و ابزار فوق العاده است برای بهتر درس خواندن و من مطمئن هستم باعث رشد نمرات درسی دانش آموزان در کلاس درس و داوطلبان در کنکور می شود.

تصور کنید داوطلبی موقع مطالعه

 1. وسواس نداشته باشد و به عقب برنگردد
 2. بلند خوانی نکند
 3. متمرکز باشد
 4. انگیزه داشته باشد برای مطالعه
 5. مدیریت زمان خوبی داشته باشد
 6. حافظه خوبی داشته باشد و مطالب را فراموش نکند
 7. سرعت مطالعه ایده آلی داشته باشد
 8. و …

زمانی که این مهارت ها به دانش آموزان آموزش داده شود نتیجه آن خواهد شد رشد و پیشرفت تحصیلی آن ها. به عقیده من در کنار هر نوع متریال آموزشی مثل کتاب های تست یا دی وی دی های درسی وجود ابزاری مثل آفت های مطالعه لازم است تا شما از درس خواندن خودتان واقعا نتیجه و جواب بگیرید.

چون این بسته در حکم ابزار و تکنولوژی است. دقیقا مثل ویندوز برای یک کامپیوتر خام. این بسته ابزاری است که به کمک آن می توانید از کتاب های تست خودتان، کلاس های آنلاین خودتان یا کلاس های حضوری تان نهایت استفاده را ببرید. در واقع به شما کمک خواهد شد از تمام زحمات خودتان نتیجه بگیرید.

یکی از مهم ترین معضلاتی که امروز هم در مدرسه و هم در خود کنکور با آن مواجه هستیم بحث افت تحصیلی دانش آموزان و کمی میانگین نمرات است. به طور مثال شما به میانگین نمرات نهایی دانش آموزان نگاه کنید یا به میانگین درصد های کنکور نگاه کنید تا متوجه این مسئله شوید.

به اعتقاد من آموزش و پرورش با سرمایه گذاری بیشتر روی همین حوزه مشاوره و تربیت مشاوران حاذق و موفق تحصیلی و توجه بیش از پیش به امر مشاوره می تواند باعث جهش نمرات دانش آموزان شود. در واقع در سالیان دراز تمرکز ما بیشتر روی معلم بوده اما امروز مجبور هستیم برای افزایش میانگین نمرات درسی دانش آموزانمان بحث مشاوره را پر رنگ تر کنیم و به آن توجه کنیم. همین امر برای مدیران آموزشگاه ها و مدارس که به دنبال موفق شدن دانش آموزان هستند هم صادق است، زیرا ما نا گزیر هستیم برای موفقیت دانش آموزانمان سرمایه گزاری زیادی را روی بحث مشاوره انجام بدهیم. راهِ چاره قرار دادن کلاس های تقویتی بیشتر و ساعت های بیشتر در کلاس نیست، راه چاره انگیزه بخشی به دانش آموزان، تزریق اعتماد به نفس و انگیزه به آن ها و نشان دادن راه های درست درس خواندن است.

من فکر می کنم در ده سال آینده نقش مشاوره پر رنگ تر از تدریس خواهد شد. زیرا این چیزی هست که به موفقیت دانش آموزان کمک می کند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بسته تصویری آفت های مطالعه به لینک زیر مراجعه فرمایید.?

?برای کسب اطلاع بیشتر و خرید بسته آفت های مطالعه لطفا اینجا کلیک فرمایید?


5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها