همه چیز در مورد پشت کنکور ماندن برای ۱۴۰۱ + قوانین و شرایط+ دانلود چک لیست پشت کنکور ماندن


پشت کنکور ماندن برای ۱۴۰۱ سوالی است که ذهن شما را به خودش مشغول کرده و برای این سوالات زیادتان در مورد پشت کنکور ماندن نیاز به یک مشاوره درست و حسابی و یک مقاله مفصل دارید. من می خواهم به شما بگویم که امروز جای درستی آمده اید و این مقاله مفصل که برای شما آماده کرده ام واقعا قرار است تمام علامت سوال های شما را در مورد پشت کنکور ماندن رفع بکند. این مقاله را کامل مطالعه کنید تا از لحاظ ذهنی آماده موفقیت در کنکور شوید و هیچ سوال بی پاسخی برای شما باقی نماند.

سوالات مهمی که امروز به آن ها پاسخ خواهیم داد.

 1. پشت کنکور بمونم یا نه؟
 2. اگر پشت کنکور بمونم چقدر رتبم بهتر میشه؟
 3. به عنوان یک پسر برای سربازی چیکار کنم وقتی قصدم پشت کنکور موندنه؟
 4. بهترین کتاب ها و آزمون برای من که پشت کنکوری هستم چیه؟
 5. با نیش و کنایه های اطرافیان چیکار کنم وقتی من و هدف من رو تحقیر می کنن؟
 6. با تغییرات کتاب های درسی چیکار بکنم؟
 7. به عنوان یک کنکوری چیکار کنم رتبم زیر ۱۰۰۰ یا ۵۰۰ بشه؟
 8. تاثیر معدل چی چی میشه؟ درسته در کنکور ۱۴۰۱ قراره تاثیر معدل ۶۰% باشه؟

اولین سوالی که قرار است به آن بپردازیم به طور کلی در مورد این است که پشت کنکور بمانیم یا خیر. ببینید عزیزان همه ما می دانیم که قبولی در دانشگاه اصلا کار سختی نیست و انواع و اقسام رشته ها و دانشگاه ها وجود دارند که حتی بدون کنکور شما می توانید در آن ها ثبت نام بکنید. بنابراین مسئله اصلا رفتن به دانشگاه نیست، چون در دنیای امروز دانشگاه رفتن حتی به صورت آنلاین میسر است و هیچ سختی ای در این مسیر وجود ندارد. مسئله اصلی ما خود دانشگاه یا کنکور نیست، بلکه رشته ای هست که می خواهیم آن را بخوانیم.

اگر شما رشته ای قبول شده اید یا قرار است قبول بشوید که هیچ قرابت و علاقه ای به آن ندارید و همچنین آینده خودتان را در قالب آن رشته نمی بینید، رفتن شما به دانشگاه و خواندن آن رشته کار عاقلانه ای نیست.

من شاگردان زیادی داشته ام که حتی از مقطع دکتری انصراف داده و می خواستند دوباره کنکور تجربی بدهند. بهتر نبود از همان روز اول آن رشته خاص را ادامه نمی دادند؟ اینجا نمی خواهم بگویم که برای موفقیت در زندگی حتما باید یک رشته خاص را مطالعه کرد، چون در همه رشته ها شانس موفقیت به یک اندازه وجود دارد. اما اگر شما واقعا و از ته قلب یک رشته را دوست دارید و هر رشته دیگری شما را عذاب می دهد، پس رفتن به دانشگاه کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. چون در نهایت شما مدرکی خواهید گرفت که علاقه ای به آن ندارید و چون علاقه ای به آن ندارید، نمی توانید در آن زمینه کاری خاص موفق شوید.

اما اینجا یک شرط مهم هم وجود دارد. شما باید پشت کنکور بمانید اگر فکر می کنید توان بهتر کردن رتبه خودتان را دارید. امکان دارد شما امسال رتبه ای در حد پرستاری آورده باشید و قصد شما تحصیل در رشته پزشکی باشد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای پزشکی پشت کنکور بمانید باید این سوال مهم را از خودتان بپرسید که. آیا من حوصله و توان یک سال دیگر درس خواندن را دارم؟

اگر این سوال مهم را همین الان از خودتان نپرسید و یک پاسخ قاطع به آن ندهید، امکان دارد سال بعد اواسط پروسه کنکور درس خواندن را رها کنید و همان چیزی که امسال هم داریم از بین برود. قصد من ترساندن شما نیست. فقط می خواهم یک تصمیم جدی بگیرید و واقعا یک پشت کنکوری موفق باشید. برای موفقیت به عنوان یک پشت کنکوری باید عزم و اراده راسخ داشته باشید و تصمیم بگیرید که واقعا حوصله یک سال دیگر درس خواندن را دارید یا نه. به نظر من تا اعلام نتایج اصلی کنکور یک ماه آزمایشی درس بخوانید. اگر یک ماه توانستید خوب درس بخوانید و ساعت مطالعه خوبی داشته باشید، پس نتیجه می گیریم شما آماده پشت کنکور ماندن هستید. ولی اگر حتی حوصله چند ساعت درس خواندن در تابستان را هم ندارید، باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید. دوباره برای تاکید اعلام می کنم. لطفا دقیق و واضح مشخص کنید که حوصله یک سال دیگر درس خواندن را دارید یا خیر. اگر حوصله یک سال مطالعه دارید را بمانید و گرنه نمانید. به این سوال خیلی مهم همین الان قاطعانه و صادقانه پاسخ بدهید. ضمنا فرصت خوبی است تا به شما توصیه کنم برای هدف گذاری شروع کنکور لطفا این پست را هم مطالعه کنید. و چک لیست آخر پست را هم حتما چک کنید.

اگر پشت کنکور بمونم چقدر رتبم بهتر میشه؟

شما می توانید رتبه خودتان را تقسیم بر هر عدد دلخواه بکنید. محدودیتی برای این امر وجود ندارد. اگر شما مثلا کنکور قبلی خود رتبه ۱۰ هزار دریافت کردید. چه کسی می تواند بگوید امسال نمی شود رتبه ۱۰ کسب کنید؟ ببینید نتایج کنکور شما بدون استثنا حاصل کیفیت تلاش شما و روز هایی بوده که برای کنکور صرف کرده اید درست است؟ اگر یک طور دیگر تلاش کنید، قرار است یک طور دیگر نتیجه بگیرید. بنابراین با تمام وجود امسال کار کنید و اجازه ندهید حرف های منفی اطرافیان مانع شما شود.

شما موفق خواهید شد. به شرطی که اشتباهات پارسال خودتان را تکرار نکنید. لطفا این جمله را یک بار با صدای بلند بخوانید.

من بخاطر اشتباهاتم پشت کنکوری شدم. اما امسال شکل دیگری رفتار می کنم و شکل دیگری نتیجه می گیرم. شکی در این موضوع نیست.

به عنوان یک پسر برای سربازی چیکار کنم وقتی قصدم پشت کنکور موندنه؟

ممکن است شما یک پسر باشید و دارای خدمت سربازی. پس باید خوب با قوانین سربازی برای پشت کنکور ماندن آشنا شوید تا به مشکل بر نخورید.

تا سال های اخیر به طوری بود که هر کسی که یک بار کنکور می داد می توانست دوباره بدون مشکل پشت کنکور بماند حتی اگر ۱۸ سال تمام می داشت. اما این قانون عوض شده است. اول به این سوال پاسخ دهید. در روز کنکور سراسری ۱۴۰۱ یعنی حدودا ۱۵ تیر ماه شما ۱۸ سال تمام شده اید یا خیر؟ اگر نشده اید مشکلی برای پشت کنکور ماندن ندارید . در واقع بدون هیچ کاری پشت کنکور می توانید بمانید. اما اگر ۱۸ سال تمام شده اید در آن تاریخ خاص. باید برای معافیت تحصیلی اقدامی بکنید. اقدام شما اینگونه است که باید یک دانشگاه پیام نور ثبت نام بکنید و دو ترم متوالی مرخصی بگیرید. البته پرداخت شهریه ثابت اجباری خواهد بود ولی دانشگاه پیام نور تا شهریور ۱۴۰۱ برای شما معافیت تحصیلی صادر می کند.

فرضا شما این کار را کردید و انشا الله شهریور سال ۱۴۰۱ رشته روزانه دلخواهتان را قبول شدید. می روید دانشگاه پیام نور انصراف می دهید و در دانشگاه جدید ثبت نام می کنید. بدون هیچ مشکلی. حواستان باشد روزانه محرومیت دارد. در موعد انتخاب رشته در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

نکته مهم دیگر این است که لطفا وقت بگذارید و حتما مراجعه کنید به دفتر پلیس +۱۰ نزدیک محله خودتان و حرف های من را تایید بگیرید. یعنی سوال کنید تا مطمئن شوید. قوانین ممکن است تغییر کنند. و صرفا به حرف های من تکیه نکنید و حواستان باشد کامنت هارا که می خوانید به تاریخ آن ها نگاه کنید. ممکن است سوال و جوابی در کامنت ها کرده باشیم که قدیمی شده باشد.

بهترین کتاب ها و آزمون برای من که پشت کنکوری هستم چیه؟

برای شما بهترین کتاب های عمومی را در این پست و اختصاصی هارا در این پست معرفی کرده ام و همچنین برای انتخاب بهترین آزمون لطفا به این پست مراجعه کنید.

با نیش و کنایه های اطرافیان چیکار کنم وقتی من و هدف من رو تحقیر می کنن؟

هر موفقیتی ظاهرا بهایی دارد که باید پرداخت. من قبول دارم وقتی یک شخصی پشت کنکوری می شود، باید با حرف های منفی اطرافیان کنار بیاید. در دوره موتیویشن در مورد نیش و کنایه های دیگران مفصل صحبت کرده ام و توضیح داده ام چگونه انگیزه خودمان را با وجود حرف های منفی اطرافیان حفظ کنیم.

ولی عزیزان این را هم جزئی از پروسه موفقیت بدانید. اعتماد بقیه و پدر مادر هایتان به شما کم شده است. پس چطور است در عمل خودمان را ثابت کنیم؟ با نتایج خوب در آزمون ها خودمان را به آن ها ثابت بکنیم؟ حرف هارا نا دیده بگیرید. قوی باشید و روی خدا تمرکز کنید. خدا همیشه یک فرصت دیگر برای شما دارد. در عمل خودتان را ثابت کنید.

چطوری یک پشت کنکوری موفق باشم ورتبه زیر ۱۰۰۰ یا ۵۰۰ بیارم؟

شما زمانی می توانید یک پشت کنکوری موفق باشید که اشتباهات پارسال خودتان را تکرار نکنید. به نظر من باید برگه زیر را همه پر بکنند. قبل از پشت کنکور ماندن اشتباهات خودتان را استخراج بکنید و تصمیم بگیرید که اشتباهات را دوباره تکرار نکنید. وقتی ما پشت کنکور بمانیم و دوباره اشتباهات سال قبل را تکرار کنیم هما نتایج قبلی رقم خواهد خورد. به قول انیشتین دیوانگی یعنی انجام کارهای تکراری و انتظار گرفتن نتیجه متفاوت. واقعا خودتان را آنالیز بکنید. چه اشتباهاتی داشتیم که باعث شد پشت کنکور شویم؟ تست کم زدیم؟ پیوستگی نداشتیم؟ مشکل ما چه بود؟ بیایید مشکلات را مشخص کنیم و تصمیم بگیریم آن هارا تکرار نکنیم. اگر به شکل دیگر رفتار کنیم به شکل دیگر نتیجه می گیریم. در این زمینه می توانید از مشاوره خصوصی من هم برای موفقیت خودتان استفاده کنید. من در کنار شما هستم برای داشتن یک برنامه ریزی خوب و موفقیت در کنکور.

من شاگردی داشته ام ( هدیه ترکی) که بالاخره پس از سه بار کنکور دادن پزشکی روزانه قبول شد. من قواعد کار با پشت کنکوری ها را خوب می شناسم و می دانم راه حل ها چیست. برای خواندن داستان هدیه به این پست مراجعه کنید.

تغییرات کتاب های درسی رو چیکار کنم؟

عزیزان شما بدون مشکل از کتب کنکور ۱۴۰۰ می تونید برای کنکور ۱۴۰۱ هم استفاده بکنید. تغییرات کتاب های درسی در حد چند فعالیت و چند خط است که لازم نیست کل کتاب هارا تغییر بدهیم.

تاثیر معدل چی چی میشه؟ درسته در کنکور ۱۴۰۱ قراره تاثیر معدل ۶۰% باشه؟

در مورد تاثیر معدل در این پست توضیح داده ام. برای اطلاع دقیق حتما آن پست را مطالعه کنید. ولی برای شما تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ دقیقا به مانند کنکور ۱۴۰۰ خواهد بود و قرار نیست تاثیر معدل شما ۶۰% بشود! حتما آن پست را بخوانید تا به صورت دقیق و با جزئیات با بحث تاثیر معدل آشنا شوید.

قریب به ۵۰۰ کامنت در طول ۴ سال زیر این پست نوشته شده است و من به تمام آن ها پاسخ دادم .اگر شما هم سوالی داشتید خوشحال می شوم آن را پاسخ بدهم!

منتظر روز خاصی برای شروع کردن نباشید. همین الان بروید و با حتی یک تست قرابت معنایی موفقیت خودتان را استارت بزنید. یادتان باشد بزرگترین موفقیت ها با اولین قدم شروع می شود.

آدرس سایت را گوشه ای ذخیره کنید و هر دو روز یکبار به آن سر بزنید و منتظر مقالات و پادکست های جدید تر باشید! مطمئن باشید این سایت به موفقیت شما کمک شایان ذکری می کند. اینجا را خانه دوم خود و من را مشاور خود بدانید. به امید دیدار دوباره در مقالات بعدی عزیزان پشت کنکوری!


مقاله زیر قدیمی و برای کنکور ۹۷ نوشته شده است. لطفا از آپدیت بالا استفاده کنید.

اگر شما هم تصمیم گرفتید یکسال دیگر شانس خودتون رو امتحان کنید و سال بعد بهترین رتبه رو بیارید حتما با ما تا پایان این مقاله همراه باشید!

حسن گلی مشاور تحصیلی

هر ساله دانش آموزای زیادی توی کنکور به اون نتیجه دلخواه نمیرسن،فعلا به دلایل این موضوع کاری نداریم که چرا بچه ها به اون نتیجه دلخواه و رشته و دانشگاه دلخواهشون نمیرسن اما توی این مقاله میخوایم راجب این موضوع اساسی صحبت بکنیم که جزئیات پشت کنکور موندن چیه؟ یعنی چطوری هوشمندانه پشت کنکور بمونیم؟ قصد داریم همه جنبه های پشت کنکور ماندن یا نماندن شمارو با هم بررسی کنیم،این مقاله هم شامل کسایی میشه که کنکور ۹۶ اولین کنکورشون بود و هم شامل کسایی که فارغ التحصیل دانشگاهی هستند یا برای سومین بار یا بیشتر میخوان کنکور بدن!

پشت کنکور بمانم یا نه؟

یکی از سوالات اساسی یا بهتره بگیم اساسی ترین سوالی که یک داوطلب کنکور که در ذهن خودش داره اینه که من پشت کنکور بمونم یا نه؟ در واقع با پشت کنکور موندن میتونم نتیجه خودم رو بهتر بکنم؟

پاسخ به این سوال تماما برمیگرده به حس و حال شما و میزان انرژی و انگیزه شما برای سال های بعد،ما دانش آموزانی رو دیدیم که با رتبه های بسیار بالا تونستن سال های بعد به موفقیت های خیلی خوبی برسن،در کنار اون داوطلبانی رو هم داشتیم که متاسفانه نتیجشون بدتر شده،پیشنهاد من این هستش که از خودتون سوال بکنید آیا یک سال دیگر توان و انرژی درس خواندن دارم یا نه ؟ اگر پاسختان مثبت بود احتمالا پشت کنکوری خوبی میشوید اگر نه باید در تصمیم خود تجدید نظر بکنید

اما همه ما روی این جمله توافق داریم که اگر شما یکسال پشت کنکور بمانید و به یک رشته خوب وارد شوید،بهتر از آن است که سال ها در رشته ای که دوست ندارید دست و پا بزنید!

 آقا پسر ها به وضعیت سربازی خود نگاهی بندازید!

طبق قانون مرد هایی که به سن قانونی ۱۸ سال تمام رسیده اند خود را باید برای خدمت نظام وظیفه معرفی نمایند،اما یک سری معافیت های موقتی مثل معافیت تحصیلی نیز وجود دارد، دانستن این نکته اساسی خیلی مهم است!

هر کسی میتواند بدون مشکل سربازی یک سال پشت کنکور بماند! ( آپدیت خرداد ۱۴۰۰: این قانون برای چندین سال پیش بود لطفا قوانین جدید را مطالعه کنید)

در واقع اگر کنکور سال ۹۶ اولین کنکور شما بود،بدون مشکل میتوانید کنکور ۹۷ را هم شرکت بکنید! پس خیالتان از این بابت راحت،اما ممکن است این سوال نیز برای شما پیش بیاد

اگه کنکور ۹۶ دومین کنکور من بود و میخوام سال ۹۷ برای سومین بار کنکور بدم چیکار کنم؟

در این صورت باید در یک دانشگاه غیر روزانه ثبت نام بکنید،مثل پیام نور،آزاد و … و به محض قبولی دو ترم پشت سر هم مرخصی بگیرید،برای کنکور مطالعه کرده و کنکورتون رو بدید و بعد از قبولی در دانشگاه جدید انصراف داده و در آنجا ثبت نام کنید! به همین راحتی

تغییر کتاب ها چی میشه باید همه کتابامو عوض کنم؟

نه اینطوری نیست،هر ساله یه بخش خیلی کوچیکی از کتابا مثل چند تا فعالیت و شکل عوض میشن ولی واقعا تغییرات در حدی نیستند که بخواید کتاب رو عوض بکنید،از طرفی انتشاراتی ها با زدن عبارت + سوالات کنکور ۹۶ شمارو اغوا به عوض کردن کتاب هاتون میکنن که نیاز نیست! در واقع کتاب های سال ۹۵  برای کنکور ۹۶ کاملا قابل استفاده هستند

 کنکور ۹۷ آخرین کنکوری هست که با این کتابها برگزار میشه؟

به احتمال قریب به یقین خوشبختانه یا متاسفانه بله! اگر برای کنکور ۹۸ بمانید باید کتاب های جدیدی را مطالعه کنید پس پیشنهاد میکنم همین امسال کار را تمام بکنید

 چکار کنم که در کنکور ۹۷ به عنوان یک فارغ التحصیل نتیجه خوبی بگیرم؟

جوابش یک جمله است! اشتباهاتت را تکرار نکن،چه اشتباهاتی داشتی که تورا از موفقیت دور کرد؟ آن هارا تکرار نکن! حالا چند تا از این اشتباهاتتو بهت میگم

مرتب درس نخوندی= یعنی سینوسی درس خوندی یه روز خیلی زیاد یه روز خیلی کم

مرتب آزمون ندادی=غیبت داشتی سر جلسه ها یا کلا آزمون ندادی

روحیتو مدیری نکردی=یه روز با انگیزه یه روز بی انگیزه بودی

و ….

اسم اینارو میزاریم پنچری که باید بگیریم!

این سوال یعنی چطوری در کنکور ۹۷ بتونم نتیجه خوبی در کنکور بگیرم و به عنوان یک پشت کنکوری یا فارغ التحصیل موفق بشم رو حتما در همایش سه شنبه همین هفته در تهران پاسخ خواهم داد، شما یک سری سوراخ هایی در لاستیک ماشین موفقیتتون داشتید که حرکت شمارو کند کرد و آخرش شمارو متوقف کرد! با شناسایی این اشتباها و موانع صد در صد امسال نتیجه خوب رو میگیرید!

حسن گلیمشاهده نوشته ها

حسن گلی. فارغ التحصیل از دانشگاه تهران. رتبه 200 کنکور ارشد مشاوره سازمان سنجش و کارشناس ارشد مشاوره از علوم پزشکی آزاد تهران. ( مشاور و برنامه ریز تحصیلی کنکور سراسری)

۴۹۵ دیدگاه

 • سلام خسته نباشید من کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ شرکت کردم اما موفق نشدم برای ۱۴۰۱ میخوام با جدیت تمام بخونم تاثیر معدل برای من در کنکور به چه صورت همین ۶۰ درصد است گه گفتین؟؟؟؟؟

   • سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته هایی که کردم اومد و دانشگاه عیر انتفاعی قبول شدم ولی رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم. میخواستم بدونم که من با این کار از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد استفاده کردم یا خیر؟

 • سلام من متولد ۱۳۸۰ هستم سال ۹۹ کنکور دادم و انتخاب رشته کردم و قبول نشدم حالا ۱۴۰۰ شرکت کردم میتونم پیام نور بزنم بعد انصراف بدم ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ممنون از راهنماییتون

 • سلام ببخشید من معافیتم رو سال ۹۹ گرفتم برام زده تا ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ وقت دارم! الان من سال دوم کنکور ۱۴۰۰ رو دادم ولی بازم اون چیزی که میخواستم نشد. میخواستم بدونم منم باید دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم برا سال سوم یا نیازی نیست؟ لطفا جواب بدید

 • سلام استاد ممنون میشم جوابه سوالمو بدید
  من متولد ۸ تیر ۱۳۸۱ هستم و کنکور ساله اولم ۹۹ بود الان پشت کنکور ۱۴۰۰ هستم میخام بدونم میتونم یه سال دیگه بمونم و کنکور ۱۴۰۱ رو بدم بدون ثبت نام دانشگاه پیام نور یا راه دیگه ای وجود داره ؟ ممنون از وقتی گداشتین 🙂

  • با سلام

   محاسبه کنید اگر قبل یا روز کنکور ۱۴۰۰ هجده سال تمام باشید باید دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید.

   حتما پلیس بعلاوه ۱۰ مشورت کنید.

  • سلام استاد من متولد۸۱/۱۲/۱۱ هستم و کنکور ۱۴۰۰ اولین سالمه که می‌خوام کنکور بدم خواستم بپرسم میتونم برای ۱۴۰۱ بدون مشکل پشت کنکور بمونم

   • سلام

    اگر روز کنکور سراسری یا قبل از آن ۱۸ سال تمام باشید باید پیام نور ثبت نام کنید. اگر نه می توانید.

    حتما با پلیس +۱۰ مشورت کنید.

 • سلام خسته نباشید ممنون ک جواب مارو با حوصله میدین
  من پسرم متولد۸۱/۲/۲۸ سال ۹۹ نخوندم و کنکور دادم امسال ۱۴۰۰ هم خیلی خوب نخوندم .اگه بخوام باز برای کنکور بخونم، وقتی ک کارنامه کنکور اومد باید چجوری انتخاب کنم ک دولتی نیارم و برم پیام نور و اینکه میشه اصلا انتخاب رشته نکنم و برم پیام نور ثبت نام کنم؟ و اینکه پیام نور بستگی ب رتبه یا تراز داره.

 • ببخشید ی سوال آیا من ک واسه سال چهارم میخام کنکور بدم و سال قبل رو پیام نور بود دوترم مرخصی داشتم سال چهارم باید دانشگاه رو هم برم وواسه کنکور خودم بخونم؟نمیشه فقط امتحاناشو بخونم واسه امتحاناش برسم سرجلسه فقط و سرکلاسا حاضرنشم؟؟

  • سلام زانیار عزیز

   این ترم باید کلاس هارو بری و امتحان بعدی و پس از قبولی انصراف بدی.

   اینکه سر کلاس نری باید با اساتید صحبت بکنی

   چون مرخصی پیام نور دو ترم متوالی یا متناوب هست مثل باقی دانشگاه های سراسری

  • سلام خسته نباشید ممنون ک جواب مارو با حوصله میدین
   من پسرم متولد۸۱/۲/۲۸ سال ۹۹ نخوندم و کنکور دادم امسال ۱۴۰۰ هم خیلی خوب نخوندم .اگه بخوام باز برای کنکور بخونم، وقتی ک کارنامه کنکور اومد باید چجوری انتخاب کنم ک دولتی نیارم و برم پیام نور و اینکه میشه اصلا انتخاب رشته نکنم و برم پیام نور ثبت نام کنم؟ و اینکه پیام نور بستگی ب رتبه یا تراز داره.چون تو ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد و پیام نور رو انتخاب نکردم

 • سلام استاد عزیز
  امسال دومین کنکور من بود ، و من برای پشت کنکور موندن ، به استناد به حرف بعضی از دوستان ، که گفتند ، هر فرد پس از فارغ التحصیلی ، یک سال مهلت فراغت از تحصیل داره و نیاز نیست بره برگه معافیت تحصیلی بگیره.
  اما الان میترسم ، فراغت از تحصیلی وجود نداشته باشه و من میبایست برگه معافیت تحصیلی میگرفتم ، و الان نگرفتم سرباز غایب محسوب بشم و چون دانشگاه هم سرباز غایب ثبت نام نمیکنه نتونم برم دانشگاه
  لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

 • سلام خسته نباشید.من کنکور ۹۸ اولین کنکورم بود و نظام جدیدم و متولد ۲۹ دی ۷۹ هستم.آیا میتونم پشت کنکور بمونم یا مشمول هستم؟؟؟

 • سلام استاد خسته نباشید
  من امسال اولین کنکورمو دادم و متولد ۸۰.۶.۳ هستم میخاستم پشت بمونم رفتم نظام وظیفه گفتن چون بعد از اخذ دیپلم مشمول شدی فقط شش ماه فرصت داری ینی من تو اسفند ماه همین سال مشمگل میشم. تو انتخاب رشته هم دانشگاه شهر خودمونو زدم اما میترسم قبول نشم. اگه قبول نشم تو اسفتد میتونم پیام نور ثبت نام کنم و نطام وظیفه رو دور بزنم؟

 • با سلام.
  خانم احمدی بنده امسال برای بار دوم کنکور دادم(نظام قدیم) و رتبم ۴۷۰۰ منطقه ۱ شد.میخام برای بار سوم شرکت کنم،میخاستم بدونم میتونم از طریق رشته های بدون ازمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنم و در اخر دو ترم مرخصی بگیرم یا حتما باید از طریق رشته های با ازمون، از طریق انتخاب رشته دانشگاه های ازاد و پیام نور انتخاب کنم و بعد مرخصی بگیرم.
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 • سلام من متولد بهمن ۷۸ هستم و پیش دانشگاهی قبول شدم و کارم به شهریور نکشید امسال کنکور دوم دادم میخواستم ببینم معافیت تحصیلی من تا جواب اتتخاب رشته بیاد هست ؟ غیبت نخورم ت اون موقع ؟(چون تو کامنتا گفتید ک دیگه معافیت تحصیلی تا شهریور نیست )

 • سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز
  من متولد۱۷/۱۱/۷۹هستم و کنکور سال ۹۸ رو دادم می خواستم ببینم راه داره بدون ٹبت نام در دانشگاه معافیت تحصیلی یک ساله بگیرم یا تا ۱۹سالگی
  خیلی ممنون از لطفتون

 • سلام استاد برای سال سوم بخوام کنکور بدم باید پیام نور رو تو انتخاب رشته بزنم یا میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟ کی باید ثبت نام کنم؟

 • سلام من شهریور ۹۷قبول شدم پیش دانشگاهیمو و سنم به بیست تمام نرسیده میخواستم بدونم دانشگاه قبول بشم مشکلی برای ثبت نام ندارم چون دانشگاه مهر ثبت نامش شروع میشه و من شهریور تموم میشه یکسال مهلتم و اینجوری چند روزی غیبت میخورم برای سربازی و دانشگاه میگه غایبین ثبت نام نمیکنه
  خواهش میکنم جوابمو بدید من تا زمانی که تو اسفند به بیست سال تمام نرسم غایب حساب نمشیم که ثبت نام نشم

 • سلام خسته نباشی من متولد اسفند ۷۸ هستم و شهریور ۹۷ پیش دانشگاهی قبول شدم بعد کنکور ۹۷ هم اولین کنکورم بود و ۹۸ هم کنکور دادم تو برگه معافیت تحصیلی نوشته اگه بخوای تحصیل کنی یکسال مهلت داری و نظام وظیفه میگه تا بیست سال تمام میتونی پشت کنکور باشی
  یه سوال مهم برای من پیش اومده که اگه بنا به نوشته برگه معافیت تحصیلی دبیرستان مهلت من تموم میشه و ثبت نام دانشگاه اوایل مهره
  اگه اینجوری بشه از ۳۱ شهریور به من غیبت نمیخوره که دانشگاه ثبت نامم نکنه ؟؟
  یا تا بیست تمام نگران این موضوع نباشم ؟
  تورو خدا جواب بدید بم

 • سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور ۹۸اولین کنکور بود و به نتیجه دلخواه نرسیدم آیا می توانم بدون مشکل و انتخاب رشته و سربازی پشت کنکور بمونم

   • سلام
    استاد عزیز ، من امسال دومین کنکورم بود ولی ، نتیجه دلخواه رو به دست نیاوردم و بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام و انتخاب رشته کردم.
    اما هیچ اطلاعی راجب این مسئله نیست که نتیجه پایانی این انتخاب رشته کی مشخص میشه و من از این میترسم که زمانی مشخص بشه که من مشمول خدمت سربازی میشم و شاید از این نظر به مشکل برخورد کنم
    خود سازمان سنجش ،زمان انتخاب رشته رو تا پایان شهریور ماه اعلام کرده و از مهر مشمول میشم.
    زمان اعلام نتایج پایانی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کی هستش و آیا سربازی میتونه مشکلی درست کنه؟؟

    • سلام عزیز زمان اعلام نتایج آخر شهریور ماه هستش و باید منتظر بمونیم

     به نظرم برای محکم کاری دانشگاه آزاد بدون کنکور هم اسم نویسی بکنید که هنوز وقت هست

 • سلام استاد عزیز من یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
  من دانش اموز نظام قدیمم یعنی امسال حتما باید دانشگاه ثبت نام کنم وگرنا باید برم سربازی
  از طرفی اونچیزی که میخواستم قبول نشدم و میخوام امسال (استراحت +درس)و کنکور۱۴۰۰ رو شرکت کنم
  سربازی و نظام وظیفه رو چجوری دور بزنم؟
  از طرفی دانشگاه فک کنم بیشتر دو ترم انگار نمیتونی مرخصی بگیری
  میتونم ترم اول رو مرخصی بگیرم بعد از تموم شدنش یه ترم برم که این مرخصی رو بسوزونه یعدش دوباره دو ترم مرخصی بگیرم؟؟
  چون ساله بعد که اصلا نمیخوام برم دانشگاه که وقتم رو بگیره و امسالم تا جایی که میشه زمانشش کم باشه
  و حالا اگه راهی به ذهن شما میرسه لطفا بگین بهم
  و یه سوال دیگه داشتم استاد
  من دیپلم نظام قدیم ریاضی دارم و میخوام دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم
  چه زمانی و کجا باید اقدام بکنم؟ و اینکه همزمان امسال میتونم هم این پیام نور واسه سربازی و ثبت نام برای ازمون های دیپلم تجربی نظام جدید بکنم
  و اینکه برای دیلم نظام جدید باید کلاس هم برم یا فقط میرم ازمون میدم؟
  خیلی خیلی ممنون

  • سلام عزیز

   شما دانشگاه ثبت نام می کنید و میتونید دو ترم مرخصی متوالی یا متناوب بگیرید یعنی پشت سر هم یا یک در میان
   برای دیپلم نظام جدید باید مراجعه کنید به مدارس بزرگسالان

 • سلام خسته نباشید
  من قصد دارم برای سال سوم متوالی کنکور بدم
  طبق نوشته ها نتیجه بر این شد که انتخاب رشته کنم دانشگاه پیام نور و بعد مرخصی میگیرم
  اما راجع به زمان انصراف دادن توی سایت ها متفاوت نوشته بودن
  توی اسفند انصراف بدم مشکلی پیش نمیاد؟ (به هیچ عنوان قصد ندارم اون دانشگاه پیام نور رو ادامه بدم و سال بعد میرم دانشگاه دولتی)
  بعد هم که کنکور میدم و نتیجه ها که اومد انتخاب رشته و از مهر دانشگاه

 • سلام ببخشید من اولین دوره نظام جدید هستم و امسال اولین کنکورم رو دادم(تجربی ).الان نتایج اولیه اومده.رتبم ۹ هزار شد ولی میخوام یک سال دیگه بمونم.توی کارنامم روزانرو مجاز زده.اگر انتخاب رشته نکنم که مشکلی پیش نمیاد؟یعنی محروم و اینا که نمیشم؟میتونم انتخاب رشته نکنم و بمونم برای سال بعد دیگه؟

 • ؟سلام استاد من پسرم میخوام برا سال سوم پشت کنکور بمونم رتبم امسال ۴۰۰۰ شدن برا دومین بار جریان این پیام نور اینا رو مبیشه بگین لطفا؟؟ نباید اعزام به خدمتی چیزی بگیرم در ضمن برادرم همین الان در حین خدمته نظام وظیفست؟؟؟؟

 • سلام استاد من متولد۷۶هستم کنکور۹۵ دادم روزانه قبول شدم رفتم ودر بعد از گذشت محرومیت سال۹۶ انصراف دادم کنکور ۹۷ ثبت نام کردم متأسفانه رتبه ام خیلی خوب نبود تو انتخاب رشته پیام نور زدم حالا۲ترم مرخصی گرفت و شروع به درس خوندن کردم برای کنکور ۹۸ ثبت نام کردم کارت ورود به جلسه گرفتم ولی مشکل پیش اومد نتونستم سرجلسه حاضرشم الان میتونم برای کنکور۹۹بخونم خواهش میکنم جواب بدید ممنونم.

 • سلام استاد من متولد۸۰ هستم وامسال یعنی ۹۸ اولین کنکورم بود نتیجش خیلی بد بود بارتبه ۹۰۰۰۰آیا رشته خوب قبول میشم تصمیم دارم بمونم براسال دیگه

 • سلام استاد گرامی، راستش من امسال چهارمین سال کنکورم بود و اینکه با وجود اینکه چهار ماه درس خونده بودم ولی درصدام امسال خوب بود ولی قبول نمیشم پزشکی، من دانش آموز زرنگی بودم ولی نمیدونم چرا به اینجاها رسید.. حالا به نظر حضرتعالی بازم بمونم؟؟ با توجه به وضعیت امسال راجع به نظام قدیمی ها، یا اینکه به حرف خونواده گوش کنم و برم خارج از کشور؟؟ من واقعا حالم گرفته است ممنون میشم که جواب بدین

 • سلام .من متولد فروردین ۷۹ هستمو میخوام برای سومین سال کنکور بدم و میخوام پیام نور ثبت نام کنم .میخواستم بدونم بعد مرخضی گرفتن کی باید از دانشگاه انصراف بگیرمو چه مراحلی نیاز است؟

 • با سلام و خسته نباشید
  استاد گلی عزیز
  من اولین کنکور رو سال ۹۷ و دومین کنکور رو امسال ۹۸ دادم و الان میخوام برای سومین بار پست کنکور تجربی بمونم
  سوالی که دارم اینه ک با توجه ب کمتر بودن مطالبت نظام جدید و تا حدودی نسبت ب نظام قدیم راحتتر بوده کنکور پیشنهاد میکنید رو نظام جدید کنکور بدم
  یا همون نظام قدیم که باهاش اشنایی دارم؟
  ممنون از شما استاد گلی که صبورانه همه ی سوالات رو جواب میدین

 • سلام استاد . من برای ساله سوم کنکورم پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم حالا برای کنکور ۹۹ بخوام برای ساله چهارم امتحان بدم باید دقیقه چه کاری در دانشگاه پیام نور انجام بدم؟؟

 • سلام استاد خسته نباشید

  بنده کنکور سال ۹۷ رو دادم و رتبه ام خوب شد ولی اون چیزی رو که میخواستم قبول نشدم سال ۹۸ هم همینطور رتبه ام خوب شد ولی بازم اون دانشگاه و اون رشته مورد نظرم رو نیاوردم حالا نمیشه یه دانشگاه ملی برم ترم اول رو بخونم و ترم دوم رو مرخصی بگیرم و آزمون بدم و بعد از آزمون انصراف بدم؟؟

 • سلام خسته نباشین ببخشین میخوام بدونم من تو کنکور نود و هشت امسال که اولین کنکورم بود شرکت کردم و تو روزانه مجاز شدم اما هنوز انتخاب رشته نکردم حالا اگه بر فرض صدتا دانشگاه روزانه رو نتخاب کنم و هیچ کدوم رو قبول نشم یعنی سیستم تاییدم نکنه سال بعد چی میشه ؟ من حق روزانه رو ازدست میدم ؟ یا اگه قبول بشم و نرم این حق رو ازدست میدم ؟

 • سلام اگر خواستیم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنیم از طریق سوابق تحصیلی برای دور زدن نظام وظیفه بعد میتونیم سال بعد در کنکور شرکت کنیم یا نه و یا از شرکت در دانشگاه روزانه محروم میشویم یا نه

 • سلام استاد میخواستم بدونم با توجه به اینکه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ مثبت بوده و اگر کسی بخواد کنکور ۹۹ شرکت کنه وضعیت به چه شکل هستش ؟
  تاثیر مثبته یا قطعی ؟
  اگر قطعی باشه میتونه امتحاناتی که نمرش خوب نشده در سال دوازدهم رو دوباره شرکت کنه که نمره خوبی کسب کنه ؟ ترمیم معدل همچین چیزی
  مچکرم از پاسخگوییتون پیشاپیش.

 • سلام.ببخشید من ۹۸ کنکوردادم‌.رتبه ای ک میخاستم نیاوردم .میتونم‌ بدون انتخاب رشته پشت کنکوربمونم؟۹۸اولین کنکوری بودک دادم

 • سلام
  من سال ۹۸ اولین کنکورم رو دادم (یعنی همین چند ماه پیش) و چون نتیجه ام خوب نبود میخوام یه سال دیگه هم بمونم و طبق گفته شما که هر کسی میتونه یه سال پشت کنکور بمونه پس من هیچ مشکلی ندارم و نیاز نیست کاری انجام بدم و میتونم یه سال دیگه بمونم
  اما بعضی ها میگن چون من نیمه دومی هستم دیگه نمیتونم دو سال پشت سر هم کنکور بدم و باید برم سربازی و همین یه بار شانس رو برای کنکور داشتم
  آیا درسته؟
  شما تو متن حرفی درمورد نیمه دومی ها نزدین

 • سلام استاد خسته نباشید من میخوام یک ساله دیگه پشت کنکور بمانم. بعد آمدیم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردیم و در کنکور شرکت کردیم بعد بخوام از دانشگاه انصراف بدم کی باید انصراف بدم زمان قبولی در کنکور یا قبولی در دانشگاه؟ و یک سوال دیگه اگر انصراف بدم تو این فرصت که انصراف میدم وارد غیبت نمیشم تا برم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم ؟ ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین.

 • سلام
  من امسال کنکور ۹۸ دادم و نظام جدید هستم
  امروز که کارنامم آمد رتبه ۸هزار بودم در سهمیه ۵ درصد می خواستم ببینم می تونم با این رتبه یه رشته ی خوب پیراپزشکی تو تهران قبول شم یا نه؟
  یا بهتره که پشت کنکور بمونم؟پتانسیلشم دارم

 • سلام استاد گلی من میخوام برای چهارمین بار کنکور بدم و پیام نور هم دیگه بهم مرخصی نمیده الان باید چکار کنم که برای کنکور ۹۹ هم بتونم کنکور بدم میشه انتخاب واحد کنم و سر کلاسا نرم و امتحان هم ندم؟؟؟؟؟

 • با سلام و خسته نباشید . من متولد ۸۰هستم رشتم مکانیک خودرو هشتش فنی حرفه ای میخواستم بدونم اگه ی وقت خدای نکرده کنکور امسال قبول نشدم ایا میتونم سال ۹۹
  کنکور بدم بدون رفتن به سربازی من تیر ماه امسال محافیت تحصیلی گرفتم اما تا مهر ۹۸وقت داده ۴ماه من در دوران تحصیلی تجدید ندارم ایا میتونم تمدید کنم محافیت رو
  اگه خدای نکرده قبول نشدم

   • سلام
    من سال ۹۷ اولین کنکورم رو دادم و نمیدونستم که پسرا میتونن یک سال پشت کنکور بمونن و انتخاب رشته کردم و از عمد همه رو شبانه زدم و قبول هم شدم و کلا به دانشگاه نرفتم که وسط های ماه انصرافم اومد حالا من باز کنکور دادم ولی متاسفانه باز هم خراب کردم میخواستم بدونم چجوری میتونم پشت کنکور بمونم ؟؟؟ و یا اصلا میشه از اون یک سال فرصت استفاده کنم ؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید

 • سلام استاد من متولد ۷۹/۵/۱۲ هستم و سال ۹۷ کنکور اولم بود و قبول نشدم سال ۹۸ شرکت کردم ایا برای سربازی مشکلی برام پیش خواهد آمد

  • سلام عزیز با توجه به اینکه قبل کنکور مشمول میشید باید از روش های دور زدن کنکور استفاده بکنید
   برای اطلاع دقیق با نظام وظیفه هماهنگ باشید

 • سلام میشه خواشن جواب ما رو بدی
  من امسال کنکور اولم بود و میخوام پشت کنکور بمونم رفتم پلیس+١٠ گفت باید ۶ماه بعد از اینکه ١٨سالت شد بری سربازی من واقن نمی فهمم ، من متولد ١/۶/٨٠ هستم هنوز ١٧ سالمه

 • سلام اقای گلی خسته نباشید
  من امسال کنکور ارشد دادم قبول نشدم میتونم برای سال دیگه کنکور بدم تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسیم تا۹۸/۴/۳۰هست. گفتن تایک سال مهلت داری ولی این نگرانم کرده ک جواب کنکور برای قبولی تو شهریورهست ایا مشکلی ندارم. راهنمایی بفرماید واقعا ممنون.

 • سلام استاد عزیز خسته نباشید یه سوال خدمتتون داشتم میحواستم بپرسم به نظر شما با رتبه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ میتونم دانشگاه آزاد یه یکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی یا داروسازی قبول شم…اگه جواب بدین ممنون میشم راسی سهمیه ۵ درصدی هم دارم

 • سلام استاد خسته نباشید. بنده بخاطر مشکلاته خانوادگی که داشتم در کنکور ۹۷نتونستم رتبه خوبی بیارم برا. همین رفتم دنباله کار. و برای کنکور ۹۸ هم ثبت نام نکردن ولی چون جز بچه های زرنگ کلاس بودم و افسوس میخورم دوست دارم برای کنکور ۹۹ مطالعه کنم. آیا میشه چون من متولد۷۸/۱۰/۶ هستم و معافیت تحصیلیم تموم میشه. چیکار کنم ب نظر شما

 • سلام استاد
  من متولد ۹ مهر ۷۹ هستم
  کنکور ۹۸ اولین کنکور من بود دیپلم نظام جدید دارم
  میخواستم بدونم میتونم یک سال پشت کنکور بمونم و کنکور ۹۹ شرکت کنم؟

 • سلام استاد عزیز یه سوال دیگه به نظر شما یه سال پشت کنکور بمونم یا رشته هوشبری برم و بعد از طریق آزمون لیسانس به پزشکی وارد رشته پزشکی بشم …کدام راه بهتره وشما پیشنهاد میکنید؟؟؟

 • سلام من متولد ۸۰/۳/۲۷هستم و کنکور ۹۸نتیجه خوبی کسب نکردم
  برای شرکت در کنکور ۹۹معافیت تحصیلی گرفتم
  ولی معافیت تحصیلی تا مهر ۹۸هست خواستم بدونم
  ک این تا مهر ۹۸هست بقیه این مدت چی برای سربازی غیبت میخورم ؟برای کنکور ۹۹مشکلی پیش نمیاد؟

 • سلام خسته نباشید من امثال برای کنکور ۹۸ زیاد نخوندم و هنوز مباحثی مونده که باید بخونم رتبم بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ میشه…به نظر شما اگه بشینم از الآن وبا توجه بسیار جدی شروع به خوندن کنم آیا میتونم سال بعد یه رتبه تک رقمی عالی بدست بیارم…یه وقت مشکی ایجاد نشه به خاطر یه سال پشت کنکور موندن…منظورم اسیه که از امتیازم چیزی کم میشه یا نه؟؟؟

 • سلام استاد عزیز ، و عرض تشکر نسبت به شما
  استاد این دومین کنکوره بنده هستش و بنا به بند قانونی یک سال فراغت از تحصیل تونستم در این کنکور شرکت کنم.
  اما ابهامات و ترس هایی برای من وجود داره که فکر منو مشغول کرده .
  برای اینکه دومین بار پشت کنکور بمونم ، تحقیق کردم بعضی ها گفتن که باید برگه معافیت تحصیلی بگیری ، بعضی ها هم گفتن که نیازی نیست کاری کنی و این قانونشه.
  خوب من به حرف افرادی که گفتن نیازی نیست کاری کنم گوش کردمو برای کنکور مطالعه کردم ، اما امروز کسی گفت که باید کاری میکردی ، دفترچه پست میکردی و الان نکردی نمیتونی بری دانشگاه ، خود نظام به من گفت هر کس یک سال فراغت از تحصیل داره و نیاز نیست کاری کنی، اما تردید دارم و میترسم این مشکل سربازی منو از دانشگاه بندازه.
  من متولد یک مهر ۷۹ هستم.
  استاد آیا در زمان آینده باید کاری کنم یا نیاز نیست و بدون میتونم برم دانشگاه؟

  • سلام عزیز مشکل خاصی برای شما نمی بینم چون در سال های گذشته به جز امسال هر کس یک بار میتونست پشت کنکور بمونه اما برای رفع مشکلت با خود پلیس +۱۰ مشورت بکن

 • سلام استاد من یازدهم هستم و کنکور امسال شرکت کردم که با محیطش اشنا بشم و سوالا و قبول نمیشم میخواستم بدونم اگر کنکور ۹۸ هم قبول نشم میتونم دوباره شرکت کنم ینی برای سال بعدش ؟؟!

  • سلام عزیز تا جایی که من میدونم شرکت در کنکور بدون دیپلم ممکن نیست!

   برای اطلاع دقیق از محرومیتتون با پشتیبانی سایت سنجش در ارتباط باشید

 • سلام خسته نباشید من کنکور ۹۸ رو دادم ولی فکر نکنم به نتیجه دلخواهم برسم متولد ۲۶دی ۷۹ هستم میخاستم ببینم میتونم یه سال پشت کنکور بمونم؟ واسه سربازی میگم

 • سلام خسته نباشید
  من دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم تا بتونم پشت کنکور بمونم دو ترم مرخصی گرفتم امسال سومین کنکورم بود آیا میتونم برای بار چهارم پشت کنکور بمونم و سال ۹۹ ککور بدم مشکلی پیش نمیاد؟
  خواهشا پاسخ بدبد ممنونم

 • سلام استاد عزیز
  من هنگام ثبت نام کارت اعتباری پیام نور را نخریدم آیا میتوانم مرداد ماه در پیام نور انتخاب رشته داشته باشم بر اساس سوابق تحصیلی یا کنکور؟

 • سلام امیدوارم عالی باشین
  امروز خبری شنیدم که از ترس دارم سکته میکنم
  لطفا جواب سوال من را بدهید
  من داوطلب پسر سال دوازدهم متولد مرداد ۸۰ هستم و کنکور ۹۸ اولین کنکور من هست و میخواهم برای بار دوم در کنکور ۹۹ شرکت کنم
  اما به من گفتن که فقط در صورتی می‌توانم در کنکور ۹۹شرکت کنم که دیپلم من برای بعد مرداد باشد ودر غیر این صورت نمیتوانم

 • با سلام خدمت استاد میخاستم بپرسم که من سال ۹۵کنکور اولم بود ومتاسفانه نتیجه خوبی بدست نیاوردم وسال ۹۶دوباره کنکور دادم و دریک دانشگاه روزانه پذیرفته شدم ونتونستم دیگه در کنکور ۹۷ شرکت کنم ولی به دلیل بی علاقه یودن به رشته ۹۷ انصراف دادم وکنکور ۹۸ ثبت نام کردم ولی به دلیل مشکلاتی نتونستم بخونم میخاستم بدونم چطور میتونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام عزیز شما شاید برای روزانه محروم باشید با پشتیبانی سایت سنجش برای سنجش وضعیت محرومیتتون در ارتباط باشید

 • سلام.وقتتون بخیر خسته نباشید.من سال پیش (۹۷)کنکور تجربی دادم و رتبم ۳۰۰۰۰شد.اصلا درس نخوندم و با توجه به اینکه همیشه عضو دانش آموزای خوب بودم بهمون دانشم اکتفا کردم و کنکورو خراب کردم.برای سال ۹۸ دوباره خوندم و چند روز دیگه کنکورمه تو نیمه اول سال روزی حداقل۱۰ ۱۱ ساعت درس میخوندم ولی چون هیچ تفریحی نداشتم و شخصیتم اصلا این نبود که یهو خودمو از همه چی محروم کردم خیلی خسته شدم و بهم فشار اومد و میشه گف از اردیبهشت به بعد تقریبا هیچی نخوندم.درصدام از سال پیش خییلی بهتر شده ولی بازم نمیتونم دندون که دوست دارمو بیارم.بنظرتون بمونم و یه سال دیگ بخونم ارزش داره و بهش میرسم؟؟اصلا دلم نمیخواد هررشته ای و هرجایی درس بخونم و قانع نیستم به کم.اگه ارزش داره یه هفته بعدکنکور شروع کنم یا بعد تابستون؟چکارکنم که مثل امسال دوباره تو بازه طلایی عید جانزنم؟؟ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام خسته نباشد
  بنده متولد بهمن سال ۷۹ هستم …
  کنکور ۹۸ هم اولین کنکور من هست
  کنکور ۹۹ هم میخوام شرکت کنم یعنی همون یکسال پشت کنکور بمونم …
  برای کنکور ۹۹ میتونم بدون دردسر شرکت کنم ؟
  یا باید ترفند بزنم؟

  • سلام عزیز با توجه به قوانین جدید شما قبل از کنکور مشمول شدی و باید از روش های دور زدن کنکور استفاده بکنی برای اطمینان قطعی با پلیس +۱۰ مشورت بکنید

 • با سلام و احترام من میخام که برای سال سوم پشت کنکور بمونم میگم که اگه تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنم چه زمانی باید انصراف بدم تا بتونم کنکور بدم؟؟

 • سلام استاد خسته نباشید. کنکور ۹۸ اولین کنکوری هستش که قراره بدم اما به دلیل ۲ عمل جراحی که داشتم اونطور که باید نخوندم و میدونم امسال رتبه ام خیلی بد میشه. برای پشت کنکور موندن باید کار خاصی انجام بدم؟ درس خوندن برای کنکور ۹۹ رو از کی شروع کنم؟؟ استاد بعضی ها بهم میگن احتمالش هست کنکور ۹۹ حذف بشه و خیلی منو نگران کرده به نظر شما این حرف صحت داره؟

  • سلام عزیز با توجه به اسمتون یعنی شما دختر هستید و هیچ کار خاصی لازم نیست انجام بدید

   کنکور ۹۹ قطعا هست و حذف نمیشه

   از روز بعد کنکور شروع بکن ایشالا رتبه خوبی میگیری

 • سلام استاد گلی میخواستم بدونم اگه برای پردیس و آزاد انتخاب رشته کنم و قبول بشم اما نرم برای کنکور سال بعد میتونم امتحان بدم ؟؟

 • با سلام و عرض ادب.. خسته نباشید ..خیلی مختصر توضیح میدم ممنون میشم پاسخ بدید.. من سال ۹۶و۹۷کنکور دادم برای اینکه بخوام سال سوم بمونم دانشگاه ثبت نام کردم اما دی ماه ۹۷انصراف دادم که ۹۸کنکور بدم اما متاسفانه اتفاقات بدی واسم افتاد و میخواستم اخرین بار شانسمو امتحان کنم آیا با این تفاسیر میتونم ۹۹ کنکور بدم؟ با تشکر از شما

  • سلام هر کسی فقط یک بار میتونه انصراف بده

   شما دی ماه ۹۸ مشمول میشی

   تنها راهی که هست اینه که اعزامت بیفته بعد شهریور ۹۹!

   این موضوع در تخصص من نیست باید با پلیس +۱۰ صحبت کنید

 • سلام استاد خسته نباشی . من اولین کنکورم کنکور ۹۸ هستش و میدونم که رتبه خوبی نمیارم امسال میخوام پشت کنکور بمونم و حتی برنامه هم ریختم که از شهریور ماه شروع کنم تو مدرسه مدیر گفت که به بچه دها برید معافیت تحصیلی بگیرید منم رفتم گرفتم و تا مهر ۹۸ وقتشه من میتونم دوباره معافیت بگیرم تا بتونم پشت کنکوری باشم . تاریخ تولدم هم ۷۹/۱۱/۱۶ هستش.ممنون

  • سلام عزیز چون شما قبل از برگزاری کنکور مشمول شدی باید از روش های دور زدن کنکور استفاده بکنی

   برای اطلاع قطعی از پلیس +۱۰ مشورت بگیر

   در ضمن اگه میخوای ۹۹ نتیجه خوبی بگیری دو سه روز بعد کنکور ۹۸ شروع کن نه شهریور ماه! اینطوری ۹۹ هم میشه دقیقا مثل ۹۸

 • سلام . وقت بخیر . خداخیرتون بده که مردم رو راهنمایی میکنین . یه سوال ذهنمو درگیر کرده تو رو خدا کمک کنید . من داوطلب کنکور ۹۸ هستم و سومین ساله که کنکور میخوام بدم و در دانشگاه پیام نور دو نیم سال مرخصی تحصیلی گرفتم در رشته مدیریت دولتی غیر روزانه که بتونم کنکور ۹۸ بدم اما چند وقت پیش پیش یکی از مسولای دانشگاه رفتم گفتش اه کنکور امسال رشته مطلوبتو قبول نشی دیگه به احتمال زیاد نمیتونی مرخصی بگیری و باید یه ترم برداری و هزینه بدی اما میتونی کلاساشو شرکت کنی میخواستم بدونم تکلیف من الان چیه . واینکه دیگه مرخصی نمیدن تا من کنکور ۹۹ شرکت کنم ؟ اجرتون با امام زمان
  پاسخ

  علی گفت:

 • سلام
  من مرخصی تحصیلی رو گرفتم اما میزنه تا اول مهر ۹۸ فرصت داره اما کنکور بعدی تیر ۹۹ هست
  چکار باید بکنم ؟؟؟؟

 • سلام
  من امسال برای سال دوم میخوام که کنکور بدم
  میخواستم ببینم باید کاری میکردم برای سربازی؟؟؟؟
  یعنی چیزی باید پست میکردم یا کاره دیگه ای؟؟؟

 • سلام استاد خسته نباشید فارق التحصیل نظام قدیم تجربی هستم امسال سال چهارمه کنکور میدم تو این چندسال هیچ انگیزه و علاقه ای به پزشکی نداشتم اما از یه ماه پیش تغییر کردم و منی که روزی چهار پنج ساعت بی کیفیت مطالعه میکردم به چهارده ساعت در روز رسوندم و حاظرم از همه چی بگذرم تا بهش برسم ولی مهم ترین مشکل رضایت خانوادم هست که میگن به اندازه ی کافی پشت موندی و الانشم از بقیه عقب افتادی ولی خودم خیلی دوس دارم اهمال کاری های گذشتمو جبران کنم حتی به خاطرش حاظرم نیش و کنایه های بقیه رو هم تحمل کنم ولی خانوادم کنار نمیان میگن اینجوری وقتی بری دانشگاه دیگه هم سنای تو نیستن و از تو کوچیک ترن ایا این درسته استاد خواهشا کمکم کنید با توجه به اینکه سال ۹۹ اخرین سال نظام قدیمه و منابع کاملییم دارم نمیخام از دستش بدم استاد توروخدا بگین چیکار کنم دارم دیوونه میشم

  • سلام عزیز شما بعد کنکور یک ماه تا نتایج وقت داری بشین بخون اگر مداوم خوندی و مستمر میتونی خودتو اثبات کنی و بقیه رو هم قانع کنی برای موندن

 • سلام. متولد۷۶ام ۹۵ اولین کنکورم بود وبعد اون سالهای ۹۶ ۹۷ ۹۸ سال دوم که فرجه برای همه است وسال سوم دانشگاه پیام نور مرخصی گرفتم امسالم واحد برداشتم امتحان ندادم میخواستم بدونم باتوجه به اینکه ۹۹ آخرین شانس نظام قدیم هاست میتونم برای سال پنجم کنکورم تو پیام نور بمونم کنکور بدم و اگه قبول شم مشکلی به لحاظ وظیفه پیش نمیاد یا باید کلا چکار کرد

  • سلام عزیز بله میتونید مشکلی نیست به شرط اینکه سنوات مجاز تحصیلی شما پایان نیافته باشد که پایان نیافته

 • سلام .
  من رشته ام مدیریت صنعتی پیام نوره . سال پیش دو ترم مرخصی گرفتم . امسال میخوام دیگه برم ادامه بدم همین رشته رو .
  دوباره باید ثبت نام کنم یا فقط باید شهریه ی ترم جدید رو پرداخت کنم ؟
  اگه زحمتی نیس یه توضیح کوتاه در موردش بدید .
  خیلی ممنون

 • سلام خسته نباشید من امسال فارغ التحصیل میشم و کنکور ۹۸ اولین کنکورمه میتونم بدون اینکه پیام نور ثبت نام کنم سال دیگه دوباره کنکور بدم؟ غیبت سربازی نمیگیرم اینطوری؟

 • سلام خسته نباشید توروخدا کمکم کنید من سال۹۶ پیش دانشگاهی خرداد مدرکشو گرفتم کنکور۹۶ شرکت کردم برای کنکور ۹۷از یکسال فرصتم استفاده کردم مهر ۹۷ رفتم دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام کردم تا بتونم دوباره کنکور۹۸ شرکت کنم من میخوام ۹۹دوباره شرکت کنم باید چیکارکنم راهنمایم کنید

   • سلام یعنی سال ۹۸ کنکور بدم اگر وضیعتم بد بود در کارنامه اولیه مردادماه …..انتخاب رشته نمیکنم در شهریور ماه و به درسم ادامه میدم در دانشگاه این کار هیچ مشکلی از قبال انتخاب رشته توی کنکور۹۹ندارم من خیلی استرس دارم یعنی من با۹۶.۹۷.۹۸ کنکور دادم میتونم بااین روش شما دوباره کنکور بدم من در سال۹۷.۹۶ انتخاب رشته نکردم این روش چیه سر جلسه ۹۸ شرکت نکنی میتونی۹۹ کنکور بدی حقیقته ییییییه دنیا ممنون

    • شما تا زمانی که دانشجوی علمی کاربردی هستی مرخصی تحصیلی داری

     بله اگر سر جلسه ۹۸ نباشی میتونی ۹۹ شرکت بکنی

     اگر دانشگاه شما روزانه باشه باید قبل از ثبت نام در کنکور انصراف بدی

     اگر نباشه نیاز نیست

 • سلام استاد ببخشید دوباره مزاحم شدم میگم که من الان میخام امتحان نهایی رو تجدید بزارم. شهریور پاس کنم یا دی پاس کنم تا معاف بشم؟ ینی فرق داره کی پاس بشه؟ بعدش من اردیبهشت۹۹ بیست سالم تموم میشه میخام ۹۹ کنکور بدم دوباره خواهش میکنم جواب بدین

 • سلام استاد عزیز من امتحان نهایی رو مثل اینکه خراب کردم چون واسه کنکور خوندم اگه دانشگاه قبول شم و تعداد درسای ردی هم بیشتر از۳ تا باشه یعنی من با این همه تلاش نمیتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟؟

 • سلام استاد خسته نباشید من واسه نودنه میخام اماده شم پایه دوم سوم کلا هیچی نخوندم ضعیفم واسه تابستون کانون برم یانه نمیدونم دو دلم

 • سلام استاد میخاستم بدونم که ایا یک درس رو تجدید بزارم تو امتحان نهایی میتونم یکسال معافیت بگیرم چون نمیتونم واسه کنکور بعدی بمونم با توجه به سنم با تشکر

 • سلام . من متولد۲۱ مرداد۷۸ هستم و سال۹۶ اولین کنکورم بود . امسال هم دانشگاه سما ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم الان اگه امسال هم قبول نشم . برای کنکور ۹۹ بخوام بمونم باید چیکار کنم؟ مثلا میشه همین دانشگاه بمونم؟. یا مثلا میشه برم پیام نور ثبت نام کنم؟خواهشا توضیح بدید من باید چیکار کنم الان؟

  • سلام عزیز همین دانشگاه باید بمونی ولی دیگه نمیتونی مرخصی بگیری

   انصراف نده اگر انصراف بدی دیگه نمیتونی از دانشگاه بعدی انصراف بدی هر کس یک بار میتونه انصراف بده

 • سلام استاد . من متولد ۷۸ هستم و سال ۹۶ اولین کنکورم بود که پیشدانشگاهی بودم. اما من امسال همون کاری که همه میکنن رو کردم و رفتم ازاد ثبت نام کردم و خوندم برا کنکور. الان سوالم اینه اگه امسالم قبول نشم میشه برم پیام نور ثبت نام کنم؟واسه کنکور ۹۹ بخونم؟

 • سلام استاد خسته نباشید. من دارم خودمو برای کنکور ۹۹ اماده میکنم اما نمی تونم تمرکز کنم چون بعضی ازمشاوران میگن ممکنهذمتن اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور ۹۹ عوض بشه اخه نظام قدیم هستم ایا ممکنه سازمان سنجش باز بیاد ونظرشو عوض کنه وبگه سال ۹۹ کنکور نظام قدیم نداریم یا دو سری سوال بودن کنکور ۹۹ قطعیه ممنون میشم پاسخ بدین.

  • سلام عزیز فکر نمیکنم عوض بشه

   در ضمن اگر هم عوض بشه نهایتا میگن انتخابی

   شما با کتابایی که در دبیرستان خوندی کنکور بدی خیلی بهتره تا با کتب جدید

 • سلام
  متولد ۸ خرداد ۱۳۸۰ هستم سال ۹۹ هم می خواهم دوباره کنکور بدم می خواستم در مورد معافیت تا کنکور سال ۹۹ بدونم

 • سلام
  بنده کلاس دوازدهم متولد ۸ خرداد ۱۳۸۰سال هستم
  سال آینده (۹۹ ) بازم می خواهم کنکور بدم می خواستم در مورد معافیت تا سال آینده بدونم

 • سلام و خسته نباشید
  من سال ۹۸کنکور سال دومم هست همچنان در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و قبول شدم ترس از این دارم که اگه این سال دولتی قبول نشم اگر بخوام کنکور ۹۹شرکت کنم مشکلی از طرف نظام وظیفه ایجاد نمی شه??
  همه دانشگاههای پیام نور غیر روزانه هستند?

 • سلام. من راستش نفهمیدم .منی که هیجده سال به بالا دارم حق دارم یه سال پشت کنکور بمونم یا باید برای پشت کنکور موندن ترفند بزنم مثل رفتن به پیام نور یا افتادن چند تا درس؟

 • سلام استاد خیلی ببخشید من بنا به دلایل و بیماریی یکسال دیر به مدرسه رفتم الان متولد نیمه اول ۷۹ هستم و سال۹۸ اولین کنکورمه آیا راهی هست برای پشت کنکور موندن اخه من درسمم خیلی خوبه همش معدل بالای ۱۹ داشتم اما امسال برنامه ریزی خوبی نداشتم خیلی ممنون میشم جواب بدید با تشکر

  • سلام عزیز اگر قبل از کنکور مشمول بشید یعنی ۱۸ سال تمام باید از یکی از راه های دور زدن مثل پیام نور استفاده بکنید

   برای اطمینان با پلیس +۱۰ مشورت بکنید

 • سلام آقای گلی من متولد ۱۵ اسفند ۷۹ هستم ولی کنکور ۹۸ اولین کنکور من است. میخواستم بدونم اگه امسال قبول نشم میتونم برای چند سال پشت کنکور بمونم و همچنین برای پشت کنکور ماندن چیکار کنم ؟ یعنی فرم خاصی باید پرکنم یا برم مثلا سازمان خاصی یا ؟؟؟ اگه جواب دید ممنون میشم . راستی برای سربازی چیکار کنم؟

 • سلام استاد، خواستم بدونم اگه من دولتی قبول شم توی شهرستان و نرم و بخوام سال دیگه به امید قبولی سراری تو تهران کنکور بدم، باید دو سال پشت کنکور بمونم ؟؟ چون شنیدم همچین قانونی هست

 • سلام خدمت استاد عزیزم
  استاد ۲ سوال داشتم
  من میخوام برای ۹۹ کنکور بدم و مشکل سربازیم رو باید با دانشجو شدن توی پیام نور رفع کنم
  ۱)برای انتخاب رشته توی دانشگاه پیام نور باید رشته خاصی رو انتخاب کرد یا نه؟من میخوام مهندسی پزشکی رو به طور سوری بخونم ایا میشه؟و هنگام انصارف بعد از قبولیم انشالله در کنکور ۹۹ به مشکلی بر نمیخورم؟
  ۲)یک دانشجوی پیام نور چند ترم قانونا میتونه مرخصی بگیره؟امکانش هست که با پرداخت شهریه ثابت کله سال رو واحد برنداره و ۲ترم مرخصی بدن؟

  • سلام عزیز هر رشته ای دوست داشتی میتونی بزنی و موقع انصراف به مشکل برنمیخوری

   یک دانشجو میتونه به صورت متوالی یا متناوب ۲ ترم مرخصی بگیره

 • سلام استاد .
  من داوطلب نظام قدیم هستم و این کنکور دومین کنکور منه.
  متولد ۱ مهر ۷۹ هستم و راستش برای وضعیت سربازی کاری نکردم .
  آیا ممکنه اختلالی تو این کنکور برام پیش بیاد؟

 • سلام
  من دانش آموز دوازدهم ریاضی هستم(نظام جدید)
  متولد۷۹/۹
  انگار میگن که متولدین۷۹ نمی تونن یکسال پشت کنکور بمونن.
  شما هم که میگید تا یکسال بعد از اتمام تحصیل فرصت دارید
  معافیت تحصیلی هم گرفتم و تا ۹۸/۷/۱ تمدید شد

  حالا تکلیف ما چیه؟
  سال۹۸ هم اولین کنکورمونه

 • درود بر استاد ارجمند.
  استاد عزیز من متولد ۱ مهر ۷۹ هستم و جزو داوطلبان نظام قدیم محسوب میشم .
  استاد کنکور ۹۸ کنکور دوم منه و برخی از اطرافیان میگن باید وضعیت نظام وظیفه رو مشخص کنم و برم معافیت تحصیلی بگیرم .ِِ
  من برای دریافت معافیت تحصیلی اقدامی نکردم ؛ از سوالاتی که دوستان مطرح کردند راجب مسئله نظام وظیفه پاسخ شما این بود که هیچ کاری لازم نیست صورت بکیره و هرکس یک سال فرصت فراغت از تحصیل داره.
  هنوز برام دو دستگی وجود داره . آیا باید باید کاری کنم ؟ من میترسم سربازی برام مشکل ایجاد کنه تو کنکور ۹۸ .

 • سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد محترم.
  استاد عزیز ، من یک داوطلب نظام قدیم هستم و بنا به دلایلی تا این زمان مطالعه ایی برای کنکور نداشتم ؛ ولی تقییراتی رو در خودم احساس میکنم و با اندیشه های انگیزشی فکر میکنم که با مطالعه مناسب میتونم تا حدی به هدفم برسم.
  با توجه به اتفاقات ناگوار و دلخراشی حوادث طبیعی که برای هموطنان شمال شرق و غرب کشورمون افتاد برخی از کنکوری ها با تشکیل کمپین هایی و امضای توماری بر این اصل برآمدن که باید زمان کنکور سراسری به تعویق بیوفته.
  من تحلیل های مختلفی رو در ارتباط با این موضوع دنبال کردم که اطلاعات مبهمی دریافت کردم.
  در ابتداع مشاور عالی وزارت علوم تاکید کردن که زمان برگذاری کنکور سراسر تقییر نمیکنه و همین روال مقامات سازمان سنجش هم همین موضع رو در پی داشتند.
  اما چند خبر گذاری معتبر اعلام کردند که رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفته که تقییر زمان کنکور در دستور کار مجلس قرار گرفته .
  به نظر شما آیا زمان کنکور تقییر میکنه و این دوگانگی به کدوم طرف کشیده میشه؟
  تقییر زمان کنکور بسیار میتونه برای داوطلبان سیل زده و همچنین امثال ما که مطالعه زیادی نداشتند در جهت رقابت سالم مفید باشه و با تدبیر و برنامه درست میشه کاری کرد که به نطام آموزشی اختلالی وارد نشه.
  با تشکر از شما.

 • سلام من دوبار کنکور دادم و الان سال سومه و تو پیام نور ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم ولی میخوام بدونم چه طوری یه سال دیگه میتونم کنکور بدم ؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید …آیا میشه مرخصی گرفت دوباره ؟ یا باید کلاس هاشو برم و در طی سال بخونم ؟؟

 • سلام من متولد ۱۳۸۰ هستم سال ۹۸ اولین کنکورم خواهد بود میخواستم ببینم اگه بخوام واسه ساله بعد بمونم باید برم پلیس +۱۰تا معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟

 • سلام استاد وقت بخیر
  بنده سال ۹۸ سال دوم کنکور بنده هست. اگر قبول نشم باید قبل از مهر پیام نور شرکت کنم و دو ترم مرخصی بگیرم؟
  با توجه به شرایطی که دارم احتمالا امسال کنکور شرکت نکنم (ثبت نام کردم) ، با نرفتن سر جلسه مشکلی برای ثبت نام پیام نور پیش نمیاد؟
  تشکر میکنم

 • سلام استاد برای شرکت در کنکور۹۹ اگر دانشگاه آزاد یا پیام نور ثبت نام کنم چه موقع باید از دانشگاه انصراف بدم و میتونم دو ترم مرخصی بگیرم؟ در ضمن اگر ۹۹ کنکور شرکت کنم بار سوم هست که در کنکور شرکت میکنم

 • سلام استاد.من پسر ومتولد۷۸/۵/۲۰هستم سال ۹۷کنکوردادم قبول نشدم وبرای کنکور۹۸ثبت نام کردم میگن آگه قبول هم بشی نمیزارن چون من دوم ابتدایی دوبار رفته بودم.. استاد راسته؟من تاحالا خیلی درس خواندم وداغونم نمیدونم چکارکنم

 • سلام من سال ۹۷ اولین کنکورم بود سال ۹۸ از فرصت یساله که میشه پشت کنکور موند استفاده کردم الان بخوام برا سال ۹۹ بمونم چجوری میشه بهم سربازی نخوره و معافیت بدن، متولد دی ۷۸ هستم، ممنون میشم راهنمایی کنید…

 • و استاد من امسالم پزشکی قبول نمیشم سال سوممه
  من رفتم یه رشته پیام نور زدم ٢ ترم مرخصی گرفتم
  الان برای سال بعد میتونم بازم کنکور بدم؟ میشه بگید راهش چیه؟ یعنی برای سال چهارم

 • سلام من متولد ۱شهریور هستم
  امسال میخوام پشت کنکور بمونم
  سال بعد نتایج کنکور وسطای شهریور میگن
  و من ۱شهریور ۱۹سالم میشه این مشکلی برام ایجاد نمیشه؟ چون بم گفتن تا ۱۸سال تمام میتونم پشت کنکور بمونم

 • سلام خسته نباشید
  من سال۹۷ اولین کنکورم بود
  در سال۹۸ از فرصت یکساله استفاده کردم
  حال قصد دارم در سال۹۹ برای بار سوم در کنکور شرکت کنم
  آیا برای این منظور حتما باید دانشگاه پیام نور نام نویسی کنم ?!
  یامیشه در کنکور ۹۸ دانشگاه سراسری قبول شم،و در دانشگاه سراسری دو ترم مرخصی بگیرم و کنکور بدم،
  و درصورت کسب نتیجه دلخواه در سال۹۹ از اون انصراف بدم? و در دانشگاه سراسری دیگری(که موردنظرم هست) در سال ۹۹ ثبت نام کنم?!

 • سلام استاد من سال ۹۶ کنکور دادم دانشگاه سراسری قبول شدم بعد دو ترم یعنی سال ۹۷ انصراف دادم و تو کنکور ۹۸ ثبت نام کردم ولی متاسفانه نتونستم اونطور ک دلم میخواست برا ۹۸ اماده بشم میخواستم ببینم برا کنکور ۹۹(اگه باشه ) من باید چیکار کنم از لحاظ نظام وظیفه واینا..؟

  • سلام عزیز شرایط شما یکمی پیچیدس

   ببینید اول اینکه فقط یکبار میشه انصراف داد از دانشگاه یعنی شما امسال که مشمول میشی(یکسال پس از انصراف) باید حتما دانشگاه بری حالا فرضا بری پیام نور سال دیگه قبول هم بشی سراسری نمیتونی از پیام نور انصراف بدی روزانه ثبت نام کنی

   تنها کاری که میتونی بکنی اینه که یه جوری تاریخ اعزامتو بندازی بعد کنکور ۹۹

 • سلام استاد ارجمند،
  وقت بخیر ، استاد اگر در هنگام ثبت نام کنکور معدل کل دوره تحصیلی پیش دانشگاهی رو اشتباه وارد کنیم سر انجامش چیه؟
  ببینید من اطلاع خاصی از معدل پیش دانشگاهی نداشتم و با توجه به اطلاعاتی که نمرات دروسی که تو امتحانات کسب کرده بودم و تعداد واحد با نرم افزار خاصی معدلی کمتر از معدل اصلی خودم (با احتمال )به دست آوردم.
  جای سوالش برام باقی که با اشتباه وارد کردن این مورد چه تاثیری در برام در کنکورم میذاره ؟ و در صورت قبول شدن در کنکور آیا میتوانم تحصیل کنم؟

 • سلام
  من واسه اینکه معافیت بگیرم و بتونم کنکور شرکت کنم پیام نور ثبتنام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم وضعیت اشتغال به تحصیل در اموزش عالی رو چی بزنم؟
  باتشکر

 • سلام
  خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم راجع به ثبت نام کنکور اگه امکان داره کمکم کنید

  من سال ۹۸ قراره سومین بار کنکور بدم واسه اینکه به سربازی اعزام نشم رفتم پیام نور ثبت نام کردم و معافیت گرفتم.تو قسمت وضعیت نظام وظیفه در ثبت نام کنکور باید کد چند رو بزنم؟معافیت تحصیلی دانشگاه دارم و دو ترم مرخصی گرفتم

  • سلام عزیز

   کد ۳ )مشموالن دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت )پزشکی، کفالت و سایر…( در مدت اعتبار آن؛

   کد ۳

   • استاد منظور از برگ معافیت موقت هولوگرام دار چیه ؟
    راجع به کد وضعیت نظام وظیفه من که پیام نور ثبتنام کردم و معافیت گرفتم یکی بهم گفت کد ۶ رو بزن
    الان موندم کدومو باید بزنم؟

  • سلام استاد ببخشید ساله ۹۸ اویلن کنکور من بوده متولد ۷۹/۶/۳۱ شهریور هستم اگه بخوایم کنکور ۹۹ بدم میتونم چون برگه معافیت که بما دادن تا مهره امساله ۹۸ میشه کنکور۹۹ بدیم ممنون

  • سلام فرقی نمیکنه بعد از کنکور هم میتونی ولی به نظرم الان انصراف بدی میتونی با تمرکز بیشتری برای کنکور درس بخونی

 • سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  ببخشید من توی کنکور ۹۷ شرکت کردم و روزانه قبول شدم ولی بخاطر مشکلی که برای بنده پیش اومد نتونستم دانشگاه برم و به سنجش درخواست مجاز کردن دادم و موافقت شد.
  میخواستم بدونم که الان میتونم رشته روزانه هم قبول بشم؟؟
  و اینکه متولد ۷۸ هستم ولی پارسال پیش دانشگاهیم رو تموم کردم و اولین کنکورم بود مشکلی برای خدمت ندارم؟؟
  با تشکر

  • سلام طبق قوانین شما می تونید کنکور شرکت کنید اما رشته روزانه نمی تونید مگر استثنا خاص که سنجش برای شما قائل بشه که باید ازشون بپرسید

   متولد چند ۷۸ هستید

 • سلام . دانش آموز پایه دوازدهم هستم متولد آبان ۷۹ سال ۹۹ هم میتونم کنکور بدم ؟ بدون معافیت تحصیلی چون رفتم پلیس ۱۰+ گفتن مدرستون ثبت نیس تو سیستم . بر ثبت نام کنکورم یه کد تظام وظیفه میخواد نمیدونم کدومو بزنم

 • سلام
  من متولد ۱۳۷۹/۵/۳ و از قبولی های پیش دانشگاهی خرداد امسال هستم.
  برای من معافیت تحصیلی ندادن و گفتن فقط برای کسایی که تجدید شدن معافیت تحصیلی میدیم و شما میتونین یک سال پشت کنکور بمونین
  سایت ها رو هم چک کردم همینطور نوشته بود و از نطام وظیفه هم پرسیدم بازم گفتن یه سال وقت دارم و فقط باید قبل ۱۹ سال تمام برم دفترچه بفرستم تا برام غیبت رد نشه و مهر ماه بدمش به دانشگاه قبولیم تا معافیت تحصیلی رد شه برام
  ولی الان تو دفترچه ی ثبت نام کنکور نوشته بود کسایی که قبل از مشمولیت پیش دانشگاهی بگیرن ۶ ماه وقت دارن خودشونو معرفی کنن وگرنه براشون غیبت رد میشه
  سوالی که داشتم اینه که مدرک پیش دانشگاهی من برا قبل مشمولیتم محسوب میشه یا بعدش؟
  و اینکه من همون یه سال رو وقت دارم پشت کنکور بمونم یا اینکه برا من ۶ ماه محسوب میشه؟

 • سلام استاد خسته نباشید من سال ۹۰ فارغالتحصیل شدم وبعدش ترک تحصیل کردم میخوام دوباره درس بخونم معدل کتبی سال سومم ۱۷.۸۶ هست اگر تاثیر معدل قطعی بشه ایا با این معدل میشه نتیجه گرفت اگه درصد های بالایی بزنم میتونم رشته علوم ازمایشگاهی قبول بشم ممنون میشم پاسخ بدهید.

  • سلام عزیز معدل شما معدل خوبی است حتی اگر تاثیر بالا باشد و امکان رشته های تاپی مثل پزشکی رو هم داری

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که اگه ادم یک سال برای ارشد پشت کنکور بمونه اونوقت میتونه برای کارشناسی ارشدم یک سال پشت کنکور بمونه یا نه؟مرسی

 • سلام خسته نباشید متولد ۷۹ هستم و اولین کنکورم رو تیر ۹۸ میدم ولی باتوجه به مشکلاتی که برام پیش اومد متاسفانه امسال به کنکور نرسیدم خواستم بپرسم برای سال ۹۹ احتمال برداشتن کنکور هست ؟
  و شنیدم کتاب های پایه دهم و یازدهم تغییراتی کرده این موضوع تاثیری در کنکور ۹۹ داره؟
  تمام اساتید مدرسه معتقد هستن کار اشتباهی هست پشت کنکور موندن نظر شما چیه باتوجه به اینکه رشتم ریاضی هستش

  • سلام کنکور برای رشته های پر طرفدار هیچگاه حذف نخواهد شد موضوع ساده ای هستش

   تغییرات داشته ولی بسیار اندک

   بله شما الان ۵ ماه تایم کامل داری و بهتره داخل این ۵ ماه تمام تلاشتو بکنی

   چون اگر به قصد کنکور ۹۹ کنکور ۹۸ رو رها بکنی کنکور ۹۹ اتفاق جدیدی نخواهد افتاد

 • سلام ایا برای رشته های پیراپزشکی شرایط سنی وجود دارد برای قبولی در دانشگاه های دولتی. واینه من معدل کتبی سال سومم ۱۷.۸۶ است وفقط در دو درس عربی وفیزیک نمره ۱۶.۲۵ شده ایا اگر در کنکور درصد های خوبی داشته باشم میتونم تاثیر قطعی معدل رو خنثی کرد. ممنون میشم پاسخ بدهید.

 • سلام خسته نباشید من متولد سال ۷۸ هستم اولین کنکورمو سال۹۷شرکت کردم و می خواستم برای سال ۹۸دوباره شرکت کنم فرم معافیت تحصیلی گرفتم ولی پلیس+۱۰میگفت باید دفترچه پر کنی بری سربازی و شما میگفتید برای سال اول مشکلی وجود ندارد الان هم که دانشگاه پیام نور ثبت نام نمی کنه میخواستم بدونم چه کاری میشه انجام داد

  • سلام استناد من به خبر زیر است

   خبر خوش به دانش آموزان مشمول خدمت
   معاون مشمولان و امور معافیتهای سازمان وظیفه عمومی گفت: دانش آموزان مشمول که خردادماه فارغ التحصیل می شوند در صورت نداشتن غیبت می توانند دو نوبت در آزمون سراسری دانشگاهها شرکت کنند.

   سرهنگ حجت الله واعظی نژاد اظهار داشت: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای ادامه تحصیل دانش آموزان در مقاطع بالاتر و رفع دغدغه آنها د این باره به دانش آموزان مشمول فارغ التحصیل خرداد اجازه داده می شود در صورت نداشتن غیبت دو بار در آزمون سراسری دانشگاهها شرکت کنند.

   وی ادامه داد: به عنوان مثال دانش آموز مشمولی که خرداد ۹۱ فارغ التحصیل شده است در صورتی که پس از یک سال از گذشت فراغت از تحصیل خود را معرفی و فاقد غیبت باشد می تواند تیرماه ۹۲ در آزمون دانشگاهها شرکت کند. این فرد در صورتی که فاقد غیبت باشد می توانند از مهرماه ۹۲ در دانشگاه پذیرش شده و ادامه تحصیل دهد.

   به گفته معاون مشمولان و امور معافیتهای سازمان وظیفه عمومی، سربازانی که به خدمت اعزام شدند در صورتی که غیبت نداشته باشند و در آزمون دانشگاه پذیرفته شده باشد می توانند از خدمت ترخیص شده و به ادامه تحصیل بپردازند

   واعظی نژاد با اشاره به اینکه د گذشته دانش آموزان فارغ التحصیل خرداد می تواند در یک کنکور شرکت کنند تسریع کرد: دانش آموزان به همین دلیل خود را در یک درس تجدید می کردند تا فارغ التحصیل شهریور شوند و بتواند سال دیگر نیز در کنکرو شرکت کنند. نتیجه این اقدام غیرمنطقی مشکلاتی بود که برای نظام آموزشی کشور به وجود آمده بود به همین دلیل ما این مشکل قانونی را برطرف کردیم.

   وی افزود: هم اکنون تمامی دانش آموزان فارغ التحصیل رخداد به منزله شهریور محسوب می شوند و ما سال تحصیل را از ابتدای مهر تات پایان شهریورماه میدانیم. با رایزنی های انجام شده مشکل سه ماهه را نیز برطرف کردیم. دانش آموزانی که در خرداد ۹۲ فارغ التحصیل شده و در کنکور امسال شرکت می کنند به شرطی که یک سال بعد از فراغت از تحصیل خود را معرفی کنند می تواند در کنکور ۹۳ شرکت کنند.

   واعظی نژاد تاکید کرد: اگر برای این مشمولان برگه اعزام صادر کرده باشیم این موضوع را رفع می کنیم تا آنها بتوانند در دانشگاهها ادامه تحصیل دهند.

 • سلام خدمت شما استاد ارجمند و عرض ادب میکنم به شما.
  استاد خوب همونطور که میدونید سازمان سنجش اعلام کرده که قراره از سال جاری و کنکور آینده ۸۵ درصد از ظرفیت دانشگاها و رشته های تحصیلی دانشگاهی باید از طریق سوابق تحصیلی پر بشه .
  خوب این طرح و روش برای کسایی که شرایط مطلوبی در کسب سوابق تحصیلی ندارن نمیتونه خوشحال کننده باشه .
  ببینید من به دلایل شخصی و شرایطی نتونستم امتحانات حوزه کشوری در سال سوم دبیرستان رو به خوبی پاس کنم و نتایج بسیار ضعیفی گرفتم .
  سوال و ابهام برام به وجود آمده که ذهن منو مشغول کرده .
  خوب من وویسی که تو کانال تلگرامتون فرستادین رو گوش کردم اما ابهامم رفع نشد.
  استاد من از منبع و اشخاصی که در حوزه مشاوره تحصیلی فعالیت میکنم اطلاعاتی رو پیگیری کردم ؛ فهمیدم فقط رشته های خاص و پرطرفدار با نسبیت شرایط به مکان احتمالی مورد کنکور قرار میگیرن و سایر رشته ها بر اساس این طرح جدید داشنجو میپذیرن .
  استاد همون طور که گفتم من به دلایلی شخصی نتایج ضعیفی در دوره تحصیلی گرفتم ؛ اما استعداد و توانایی قبولی در رشته ایی معمولی مثل آزمایشگاه و سایر این رشته ها رو داشتم اگه کنکور به سبک سابق برگذار بشه . اما با این طرح جدید شرایط طوری هست که رشته های معمولی که من و امثال من روی آنا حساب باز کردند شانسشون رو به کسایی که سوابق تحصیلی بهتری دارن میدنو نمیتونن تو این رشته ها تحصیل کنن چون که کنکوری نمیمونه که حداقل بتونن شرنوشتشون رقم بزنن.
  الان که اینجوری شده من که توانایی قبولی در رشته های خاص رو ندارم پس باید چه کار کنم؟
  آیا راهی هست ؟
  یا من اشتباه میکنم؟
  عذر میخوهم از شما که متن طولانی هستش.
  خیلی ممنون.

  • سلام عزیز من منظور شمارو دقیق متوجه نشدم

   ولی هیچ شرط معدلی برای وجود به رشته و دانشگاه وجود نداره پس هر کس توان قبول شدنشو داره

 • درود بر شما .
  امروز صبح متوجه شدم که هیئت مربوط به تقییرات و اصلاحات کنکور طرحی رو درباره پذیرش ۸۵ درصدی ظرفیت دانشگاهها بر اساس سوابق تحصیلی رو روی کار آورده ؛ چند سوال برای من به وجود آمده.
  اینکه بر اساس این طرح کسانی که در سوابق تحصیلی خوب و عالی رو کسب کردن به راحتی وارد دانشگاه عالی و رشته های عالی قبول میشوند و کسانی که در دوره تحصیل سوابق تحصیلی ضعیف و مطلوب نظر داشتند به هر دلیلی،
  شاید توانایی پذیرش و تحصیل در رشته های عالی رو داشته باشند و هدف و راه رقابت خود را از طریق فیلتری مانند کنکور انتخاب کرده باشند.
  با این طرح رقابت از بین میرود و با احتمال کسانی که شایستگی تحصیل در رشته های عالی رو دارند از دست میدهند.
  یکی از مهمترین موارد داغ بودن بساط تقلب برای دانش آموزان است ، که باعث میشود برخی نتایجی را به دست بیاورند که شایستگی آن را ندارند .
  آیا فکری هم برای این مورد شده؟

  برای مثال کسی در دوره تحصیل بسیار ضعیف بوده ولی در پایان دوره تحصیلی و نزدیک کنکور پیشرفت خوبی کرده و در سال های قبل که این طرح نبود با شرکت در کنکور رتبه ایی لازم برای قبولی در رشته مهندسی پزشکی قبول میشد ، اما کسی همانند این شخص که نتایج مطلوبی در سوابق تحصیلی نداشته و بخواهد در رشته ایی مثل مهندسی پزشکی تحصیل کند. ولی چون راه ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های مورد نظر تنگ تر شده ست.
  چه کاری باید انجام دهند و سرانجامش چه میشود؟

 • با عرض سلام خدمت شما.
  با توجه به روی کار قرار گرفتن تقییرات و طرح پذیرش دانشجوایان برای حداقل ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها از طریق سوابق تحصیلی چند سوال برایم به وجود آمده است.
  کسانی که صرفا معدل بالا داشته اند به راحتی در رشته های برتر و در مراکز آموزشی عالی قبول میشوند؟
  آیا کسانی که در دوره تحصیل خود نتایج مطلوبی کسب نکرده اند و با اینکه روندی جدید در نحو قبولی در رشته و دانشگاه صورت گرفته است ؛ نمیتوا

  • سلام ظاهرا بله یک سال فراغت از تحصیل وجود دارد
   برای اطلاعات دقیق با آموزش دانشکده هماهنگ شوید

 • سلام استاد گلی؛من ۹۷ اولین کنکورم رو دادم و نتیجه نگرفتم،موندم پشت کنکور که ۹۸ رو بدم؛یه سوال داشتم امتحان فیزیک پیش رو نتونستم پاس کنم و به دلایلی نه در شهریور و نه در دی ماه به امتحان نرسیدم،میخواستم بدونم که ایا میشه خرداد ماه امتحان داد یانه ؟؟چون مدرک پیش دانشگاهیم ناقص میمونه و نمیتونم برای کارشناسی برم دانشگاه و از نظر سربازی هم ایا مشکلی پیش میاد؟؟

 • سلام تشکر بابت پاسخ ها شما میگین هر پسری میتونه برای بار دوم با هر شرایطی (سنی تاریخ تولد و نظام وظیفه) کنکور بده ولی تو دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷که احتمالا شبیه ۹۸ هست(۹۷ کنکور اولم بود) نوشته کسایی که قبل ۱۸ سالگی فارغ شدن از زمان ۱۸ یالگی ۶ ماه فرصت دارن تا دانشگاه ثبت نام کنن یا دفترچه پر کنن
  چون من اول مهر ۱۸ سالم تکمیل شد ۶ ماه پاییز و زمستون رو فرصت دارم و بعد عید غیبت می خورم
  حالا تکلیف من چیه
  تشکر فراوان

  • سلام استاد متولد خرداد۷۸ هستم سال ۹۶اولین کنکورم رو دادم ونتیجه لازم رو نگرفتم و سال ۹۷ هم شرکت کردم و نتیجه دلخواه نگرفتم در ضمن فارغ التحصیل پیش دانشگاهی در سال ۹۷ هستم نظام وظیفه گفت بعد فارغ التحصیلی یک سال فرصت داری و میتونی کنکور ۹۸ هم شرکت کنی خواستم ازتون بپرسم اگه خدایی نکرده در سال ۹۸ قبول نشم آیا میتونم برم پیام نور ثبت نام کنم و دوترم مرخصی بگیرم و کنکور ۹۹ شرکت کنم یا باید دفترچه خدمت پست کنم؟ ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام استاد خسته نباشید
  من سال ۹۷ اولین کنکورم رو دادم و به دلایلی نمیتونم سال ۹۸ در کنکور شرکت کنم و باید برای سال ۹۹ بخونم
  از نظر سربازی مشکلی پیش میاد؟؟
  ایا همین روشی که نوشتید که برم دانشگاه پیام نور و بعد مرخصی بگیرم
  برای کنکور ۹۹ هم کار میکنه؟؟
  و بعد این که در پیام نور ثبت نام کردم باید چند جلسه کلاس برم یا اصلا نیاز نیست رفتن به کلاسها و امتحانات؟؟

  • سلام عزیز

   شما باید بری پیام نور مرخصی بگیری

   بله برای پیام نور هم کاربرد داره

   باید ثبت نام کنی مرخصی بگیری

 • سلام استاد .. من دانش اموز رشته تجربی هستم و امسال کنکور دارم ولی به خاطر شرایطی که برام پیش اومد چندین ماه نتونستم به طور پیوسته سرکلاس ها حضور پیدا کنم و تو خونه هم قادر به درس خوندن نبودم .. نتایج آزمون هام خیلی بده و واقعا نا امیدم … اگر از الان تلاشمو بکنم ولی نتیجه دلخواهمو نگیرم ب نظرتون پشت کنکور موندن کار درستیه و منو به اون چیزی که میخام میرسونه؟ در ضمن من یک سال تحصیلی هم به علت بیماری درس نخوندم و عقب افتادم

 • با عرض سلام من متولد فروردین ۷۸ هستم و در کنکور ۹۶ شرکت کرده و انتخاب رشته نکردم در کنکور ۹۷ در دانشگاه پیام نور پذیرفته شده ام آیا می توانم در کنکور ۹۸ شرکت کنم
  با تشکر فراوان

 • سلام آقای دکتر من متولد ۷۷ هستم و خرداد ۹۷ مدرک پیش دانشگاهی رو گرفتم و اولین کنکور رو سال ۹۷ دادم و نتیجه خوبی نگرفتم الان واسه کنکور ۹۸ مشکلی برای سربازی پیش نمیاد برام؟ هیچ اقدامی نمیخاد انجام بدم؟؟

 • سلام استاد. خسته نباشید. من متولد پانزده بهمن ۱۳۸۰ هستم. اکنون کلاس یازدهم تجربی میخوانم. از برخی افراد می شنوم که می گویند : تو چون نیمه دوم هستی ، نمی توانی بعد از اخذ دیپلم پشت کنکور بمانی و باید حداکثر شش ماه بعد از اولین کنکور ، سرباز بروی . خواهشمندم راهنمایی ام فرمایید . از حالا خیالم آسوده باشه. بلکه برنامه ای جدّی تنظیم کردم . متشکرم.

  • سلام عزیز هرکسی بدون مشکل میتونه یک سال پشت کنکور بمونه ولی شما از الان به پشت کنکور موندن فکر نکن

 • سلام ی سوال داشتم
  من می خوام امسال پشت کنکور بمونم سوالم اینجاست ک
  من متولد یک شهریور هستم اگه نتایج ازمون بیست شهریور بیاد ایرادی داخل سربازی من ایجاد نمیشه؟؟ خواشن پاسخ بدید

 • سلام
  من امسال دانشگاه پیام نور در رشته حسابداری ثبت نام کردم در یک شهر اما با اعلام تکمیل ظرفیت پیام نور میخوام برم رشته روانشناسی پیام نور ثبت نام کنم در شهر دیگه ای آیا میتونم سال بعد کنکور بدم و محروم نمیشم و آیا برای معافیت از سربازی مشکلی پیش نمیاد؟؟؟و اینکه میتونم انتقالی بگیرم از رشته حسابداری پیام نور به رشته روانشناسی پیام نور در شهر دیگه ای و سال بعد کنکور شرکت کنم چون میگن با دوبار انصراف مشمول خدمت میشی
  با تشکر

 • سلام استاد گلی بنده اولین کنکور خود سال ۹۶دادم که نتیجه دلخواه کسب نشد سال ۹۷هم به همین منوال و قصد دارم برای سومین بار در کنکور شرکت کنم. در ضمن من شهریور ماه امسال فارغ التحصیل شدم مشکلی برای سربازی ندارم اکنون . درسم به همین خاطر پاس نکردم که فارغ تحصیل نشم. تا برج ۱۲هم معافیت تحصیلی دارم. در صورت قبولی در کنکور ۹۸مشکلی برای ثبت نام پیش نمیاد

  • سلام عزیز شما دی ماه درستو پاس کنی و فارغ التحصیل بشی تا دی ماه سال آینده وقت داری دانشجو بشی

   پس مشکلی پیش نمیاد

  • تا امسال که اینطوری بود

   شما میتونی پیام نور ثبت نام بکنی عزیز

   ولی مطمئن باش چون تا همین یک ماه پیش قانون فرقی نکرده بود

 • استاد من هم دقیقا همین مشکلو دارم،میشه بگید ما ها که میخایم سال دوم کنکور بدیم چیکار باید بکنیم،یعنی الان ما بریم پیام نور ثبت نام کنیم بعدش چی؟؟

  • سلام

   پیام نور ثبت نام میکنی

   دو ترم مرخصی میگیری

   پس از قبولی در دانشگاه جدید از قبلی انصراف میدی

  • سلام

   پیام نور ثبت نام میکنی

   دو ترم مرخصی میگیری

   پس از قبولی در دانشگاه جدید از قبلی انصراف میدی

 • سلام استاد
  من میخام برای دومین بار کنکور بدم،ولی هنوز معافیت نگرفتم(وقتش گذشت)حالا چیکار کنم،لطفا جواب بدید،مرسی

 • سلام آقای گلی یک سوال داشتم چون حجم درسای نظام جدید نسبت به قدیم خیلی کمتره قاعدتا به سوالای بیشتری میتونن پاسخ بدن و ترازشون نسبت به قدیم بیشتر میشه؟این درسته؟واصلا نحوه مقایسه تراز بین این دو نظام با سطح و حجم های مختلف چجوریه؟

 • سلام استاد گلی لطفا اگه میشه جوابمو بدید راستش من خیلی به پزشکی علاقه دارم و میخوام بدونم از چه راهیی میتونم برای بار چهارم پشت کنکور بمونم و ایا امکانش هست برای بار پنجم بسینم یا خیر؟؟

 • سلام من برای گرفتن معافیت در دانشگاه پیام نور بدون کنکور در تکمیل ظرفیت شرکت کردم من اگه انصراف بدم دوباره میتونم کنکور بدم یا محروم میشم ؟ تا کی میتونم انصراف ندم ؟لطفا راهنمایی کنید

  • سلام انصراف از پیام نور محرومیت نداره شما میتونی حتی بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۸ نیز انصراف بدی

 • سلام و عرض ادب و خسته نباشید. من سال۹۷ کنکور سومم بود و از دانشگاه ازاد دو ترم مرخصی گرفته بودم و الان هم می خوام کنکور ۹۸ شرکت کنم. و میتونم دو ترم دیگه مرخصی بگیرم. سوال من اینه که ایا میتونم برا بار چهارم کنکور بدم؟ و مشکلی برام برا ثبت نام در دانشگاه اینده پیش نمیاد؟

 • سلام استاد خسته نباشید من اولین کنکورم رو سال۹۴دادم ورتبه دلخواهم رو نیاوردم سال دومم هم همین وضع شد وبخاطر سربازی مجبور شدم پیام نورو بزنم از دوترم مرخصی هم استفاده کردم وسال سومم که ۹۶بود رتبه‌م زیر۱۰۰۰۰شد ولی بازم واسه زیر هزار شدن خوندم امسال رتبه‌م شد حدود ۴۶۰۰ شد اگه امسال دوباره بشینم چ مشکلایی احتمال داره واسم پیش بیاد مثلا شرکت تو دانشگاه سال اینده یا معافیت تحصیلیم؟چون شنیدم میگن اگه هرچقدر تو پیام نور بخونی همون مقدارو از سال های تحصیلیت تو یه دانشگاه دیگه کم میکنن…همچین چیزی هست؟؟؟
  ممنونتون میشم جوابمو بدید ذهنمو درگیر کرده

  • سلام عزیز خیر این چیزی که شنیدی شایعس شما میتونی از پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام بکنی

 • سلام استاد خسته نباشید من اولین کنکورم رو سال۹۴دادم ورتبه دلخواهم رو نیاوردم سال دومم هم همین وضع شد وبخاطر سربازی مجبور شدم پیام نورو بزنم از دوترم مرخصی هم استفاده کردم وسال سومم که ۹۶بود رتبه‌م زیر۱۰۰۰۰شد ولی بازم واسه زیر هزار شدن خوندم امسال رتبه‌م شد حدود ۴۶۰۰ شد اگه امسال دوباره بشینم چ مشکلایی احتمال داره واسم پیش بیاد مثلا شرکت تو دانشگاه سال اینده یا معافیت تحصیلیم؟چون شنیدم میگن اگه هرچقدر تو پیام نور بخونی همون مقدارو از سال های تحصیلیت تو یه دانشگاه دیگه کم میکنن…همچین چیزی هست؟؟؟
  ممنونتون میشم جوابمو بدید ذهنمو درگیر کرده

  • سلام عزیز خیر این چیزی که شنیدی شایعس شما میتونی از پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام بکنی

 • سلام استاد خسته نباشید
  من کنکور سال اولم رو۹۴دادم ونتیجه دلخواهم رو نگرفتم سال دومم هم همین وضع شد مجبور شدم پیام نور از دفترچه سراسری شرکت کنم بخاطر سربازی.سال سومم دوترم مرخصی گرفتم و رتبه‌م زیرده‌هزار بود ولی چون پزشکی خوندنو تو سرم داشتم دوباره نشستم
  امسال هم بازم رتبه‌م حدود۵۰۰۰هزار شد بازم قصد دارم واسه کنکور۹۸ بشینم…اگه امسالم دانشجوی پیام نور باشم مشکلی پیش نمیاد واسه ثبت نام دانشکده پزشکی اگه پزشکی قبول بشم…اخه شنیدم چون امسال میشه سوم سال که دانشجوی پیام نورم تو دانشگاه دیگه فقط یه سال دیگه میتونم بخونم و باید برم سربازی…همچین چیزی هست…
  لطفا حواب بدید خیلی ذهنمو درگیر کرده

  • سلام عزیز خیر این چیزی که شنیدی شایعس شما میتونی از پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام بکنی

 • سلام
  برای بار سوم در کنکور۹۸ میخوام شرکت کنم
  پیام نور هم شرکت نکردم
  راه حل برای نظام وظیفه چیست؟؟
  آیا از طریق دفترچه سربازی میشه کاری کرد؟

  • سلام عزیز باید در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنی

   غیر از این باید کاری کنی تاریخ اعزامت بیفته بعد از شهریور ۹۸

 • سلام. خدمت استاد عزیز.جناب یکی از دوستام میگه ک اگر منطقه ۲ دیلم گرفته باشی و سال دوم یا انم کنکور دادنت باشه میشه توی قسمت ثبتنام کنکور منطقه ۳ زد.مثلا کرمان دیپلم گرفته باشی ولی بم کنکور بدی و روی همون منطقه ۳ رتبه کنکورت رو میزنن…ایا صحت داره همچین چیزی؟؟؟؟؟؟

 • سلام. خدمت استاد عزیز.جناب یکی از دوستام میگه ک اگر منطقه ۲ دیلم گرفته باشی و سال دوم یا انم کنکور دادنت باشه میشه توی قسمت ثبتنام کنکور منطقه ۳ زد.مثلا کرمان دیپلم گرفته باشی ولی بم کنکور بدی و روی همون منطقه ۳ رتبه کنکورت رو میزنن…ایا صحت داره همچین چیزی؟؟؟؟؟؟

 • سلام استاد گلی عزیز…
  من پشت کنکوری نظام قدیمم و بار سومه که میخوام کنکور بدم و منابع کمک درسیم ماله سال ۹۴ و ۹۵ هستن،دارم واسه ۹۸ میخونم.
  ۱_به نظر شما آیا تو این ۴ سال درس های ما عوض شده یا خیر؟!
  ۲_منابعم رو جدید کنم یا نیازی نیست؟!
  ممنون میشم اگه پاسخ سوال هامو بدید…

 • سلام خسته نباشین من از دانشگاه عیر انتفاعی قبول شده بودم رفتم ثبته نام کردم و انتخاب واحد کردم ولی بعدش رفتم انصراف دادم که پشت کنکور بمونم ولی اومدم تو مدرسه ای که میخوندم پیش دانشگاهی رو پرسیدم میگن چون انتخاب واحد کردی بعد انصراف دادی نمیتونی پشت کنکور بمونه دو سال باید منتظر بمونی

 • سلام استاد. من سال ۹۷کنکور دادم و روزانه قبول شدم. میخواستم بدونم میشه سال دیگه کنکور بدم و برم یه دانشگاه غیر انتفاعی

 • سلام استاد در دفترچه انتخاب رشته نوشته که هرکس فقط یک بار در هر مقطع می تونه معافیت تحصیلی بگیره خواستم بپرسم که حالا من که رفتم دانشگاه پیام نور و از معافیتش استفاده می کنم یعنی نمی تونم از دانشگاه دیگه که میخوام سال بعد برم معافیت تحصیلی بگیرم؟

 • سلام ببخشید خواستم بپرسم که در دفترچه انتخاب رشته نوشته که کسانی که در رشته های غیر روزانه قبول شوند در(صورتی که معافیت تحصیلی نداشته باشند)می توانند در صورت قبولی در سال بعد انصراف داده و در دانشگاه جدید مشغول شوند حالا من می خواهم بدانم که تکلیف اونایی که از دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتند چی میشه؟

 • سلام.من امسال سومین سالیه که کنکور دادم پیام نور قبول شدم..حالا سوالم اینه اگه بخواهم برای ساله دیگه بخونم باید حتما از دانشگاه مرخصی بگیرم ؟؟؟اگه مرخصی نگیرم نمیتونم۹۸کنکور بدم؟؟؟یه جا نوشته باید دو ترم مرخصی بگیری تا بتونی کنکور بدی این درسته؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

  • سلام عزیز شما میتوانی همزمان با پیام نور در کنکور شرکت کنی وپس از قبولی انصراف بدهی

   میتونی مرخصی بگیری یا نه مختاری

 • سلام من میخوام برای بار سوم کنکور بدم و به خاطر اینکه نرم سربازی پیام نور ثبت نام کردم حالا نمیدنم دو ترم مرخصی بهم میدن که درسمو بخونم یا نمیدن انتخاب واحد هم نکردم هنو.ز لطفا کمکم کنید انتخاب واحد کنم یا نه …

 • سلام خسته نباشید من میخواستم بپرسم من انتخاب رشته کردم و از غیر انتفاعی قبول شدم اگه پشت کنکور بمونم ساله بعد میتونم برم دانشگاه؟

 • سلام من متولد اسفند ۷۸ هستم و کنکور ۹۷ رو دادم ولى نتیجه دلخواه نگرفتم و انتخاب رشته سراسرى نکردم
  من مدرسه بزرگسالان تحصیل کردم و سال چهارم تجدید شدم همینطور در شهریور آیا مى تونم براى سال ۹۸ براى دومین بار کنکور بدم و اون درسى رو که تجدید شدم دى ماه پاس کنم
  جواب سوال را دادید ممنون ولى براى موندن به چه چیزى نیاز هست آیا کارى باید انجام بدم?

  • سلام

   اگر شما دی ماه درستو پاس کنی و دیپلم بگیری تا دی سال بعد مشمول نمیشی و کاری لازم نیست انجام بدی

 • سلام استاد خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم ، من کنکور ۹۷نتیجه دلخواهم رو نیاوردم الان پشت کنکور موندم آیا تو کنکور ۹۸ باید از کتاب های نظام جدید امتحان بدم ؟

 • سلام من متولد اسفند ۷۸ هستم و کنکور ۹۷ رو دادم ولى نتیجه دلخواه نگرفتم و انتخاب رشته سراسرى نکردم
  من مدرسه بزرگسالان تحصیل کردم و سال چهارم تجدید شدم همینطور در شهریور آیا مى تونم براى سال ۹۸ براى دومین بار کنکور بدم و اون درسى رو که تجدید شدم دى ماه پاس کنم
  لطفا راهنمایى کنید

 • سلام
  من متولد ۱۰تیر۷۸ هستم
  میخوام برای سومین بار کنکور بدم با توجه ب اینکه الان نمیشه پیام نور ثبت نام کرد و دیر شده ایا واسه ترم بهمن اگه پیام نورثبت نام کنم میتونم سال ۹۸ کنکور بدم و سربازی نمیرم؟

 • سلام
  من میخوام برای سومین بار کنکور بدم متولد ۱۰تیر ۷۸ هستم
  الان که مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور تموم شده آیا راهی هست که سربازی نرم و دوباره کنکور بدم
  مثلا میشه واسه بهمن پیام نورثبت نام کرد و بعد واسه سال ۹۸ کنکور داد؟
  لطفا پاسخ بدید
  با تشکر

 • سلام.خواهش میکنم جواب منم بدید.
  من برای بار سوم میخوام کنکور بدم یعنی ۹۸،پیام نور هم قبول شدم که برم مرخصی و معافیت بگیرم.ولی اولویت های بعدیم نیمه متمرکز هستن ولی تو کارنامه ی سبز علامتی جلوشون نزده.میخوام بدونم که من از کنکور ۹۸ محروم شدم یا نه؟!

 • سلام استاد من دانشگاه پیام نور قبول شدم ولی میخوام ی سال پشت کنکور بمونم امکانش هست ؟ سال دیگه هم میتونم دانشگاه دولتی برم؟

 • سلام استاد راستش یه مورد هست فکر منو مشغول کرده در مورد ۲۰ درصد تاثیر قطعی معدل خوب ببیند من در دبیرستان درسم اصلا خوب نبوده و معدل خوبی کسب نکردم ولی به سرم زده میخوام درس بخونم
  خوب اگه این شرط باشه من هرچقدر هم بخونم نمیتونم به هدفم برسم چون معدلم پایین بوده این شرط معدل که طبق گفته برخی ها میتونه کسانی که در طول دوره آموزشی نتایج خوبی نداشتند و حالا میخوان بخونن رو نابود کنه و نتونن تو کنکور موفق باشن آیا اینطوره یا فرق میکنه ؟
  خیلی نگرانم کمکم کنید.

 • اقای گلی لطفا جواب بدید و با دقت بخونید. من امسال اولین سال کنکورم بود. متولد نیمه دوم سال ۷۸ هستم. میتونم برای بار دوم پشت کنکور بمونم. الان فارغ التحصیلم و به من معافیت نمیدون و من اصلا انتخاب رشته نکردم خیلی نگرانم لطفا پاسخ بدید.

 • سلام استاد من سال۹۷ اولین سال کنکورم بود میخوام سال ۹۸ هم کنکور بدم ولی معافیت تحصیلی یکسال داده شده به من میخوام ببینم چجوری میشه معافیت تحصیلی سال دوم رو بگیرم لطفا کمکم کنید مرسی ❤

 • سلام استاد امسال اولین کنکورم بود و میخوام ۹۸ دوباره کنکور بدم ولی سربازی منو میترسونه
  رفتم مدرسه یه برگه داده میگه برو پلیس +۱۰ معافیت تحصیلی بگیر رفتم اونجا میگه چون فارغ التحصیل شدی به تو قرار نمیگیره
  بعد از هرکسی میپرسم میگه تو نمیتونی یه سال پشت کنکور بمونی و باید بری سربازی زنگ زدم سازمان نظام وظیف میگه هر کس بدون.هیچ مشکلی یه سال میتونه پشت کنکور بمونه
  سوال برام پیش امده اگه آدم میتونه یه سال پشت کنکور بمونه و سربازی نره معافیت تحصیلی برای چیه اصلا بعد چرا میگن نگیری میبرنت سربازی
  میشه کمکم کنید درباره اینا من باید برم سربازی یا میتونم بمونم برای کنکور ۹۸

 • سلام استاد یه مورد هست میخواستم منو رو راهنمایی بکنید
  برخی از دوستان از شما در مورد یک سال پشت کنکور موندن پرسیدن که شما گفتین بدون هیچ مشکلی میشه موند و سربازی نرفت من هم امسال اولین کنکورم بود و میخوام یه سال بمونم
  رفتم مدرسه پرسیدم گفتن باید معافیت تحصیلی بگیری رفتم پلیس +۱۰ گفتن چون موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی شدم نمیدیم و باید برم سربازی میخواستم بدونم این چجوری میشه بودن هیچ مشکلی یه سال بمونم ؟ باید به جایی مراجعه کنم ؟ یکی بهم گفت باید دفترچه بگیرم آیا همیچین چیزی هست؟ خیلی نگرانم کمکم کنید ممنون میشم.

  • سلام شما شهریور تابستان موفق به گرفتن مدرک پیش شدی تا یک سال فراغت از تحصیل داری سال بعد همین موقع دانشجو حساب میشی پس نیازی به کار دیگری نیست میتونی از کسایی که پشت کنکور موندن بپرسی

 • سللم من متولد ۷۹ هستم و ۹۷ کنکور دادم ولی میخوام ۹۸ کنکور بدم من معافیت تحصیلی مدرسه بهمون چیزی نگفته بود یعنی الان ندارم
  میخوام بدونم باید برم سربازی یا میتونم یه سال پشت کنکور بمونم

 • سلام من امسال کنکور دادم نتیجه دلخواهم رو نگرفتم میخوام یه سال پشت کنکور بمونم مدرسه ما اصلا در مورد معافیت تحصیلی به من چیزی نگفته بود یعنی الان معافیت تحصیلی نگرفتم رفتم . متولد ۷۹ هستم میتونم با این شرایط پشت کنکور بمونم یا باید برم سربازی

 • سلام خدمت استاد. من سال ۹۷ دومین کنکورم رو دادم و الآن تربیت معلم قبول شدم و می خوام برا ثبت نام برم دانشگاه. لازمه برای معافیت سربازی کاری انجام بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

 • سلام استاد
  استرس وجودمو گرفته.
  استاد من رادیولوژی روزانه قبول شدم و پشت کنکور بودم ولی برگه معافیت تحصیلی رو نگرفته بودم پارسال.
  استاد من چی میشم الان غایبم و نمیتونم دانشگاه برم؟؟

 • سلام استاد
  من رشتم تجربیه و کنکور ۹۷ دومین کنکوری بود که شرکت کردم…
  و متاسفانه با وجود اینکه انگیزه ی زیادی داشتم واسه درس خوندن به خاطر یه سری مشکلات نتونستم درست حسابی درس بخونم و رتبه ی دلخواهمو بیارم و رتبم از سال قبل خیلی بدتر شد و الانم حقوق غیرانتفاعی آوردم(البته به حقوق علاقه داشتم که زدم ولی نه بیشتر از پزشکی اینا)
  الانم نمیدونم این رشته رو برم یا دوباره بشینم پشت کنکور
  حس میکنم انگیزم از پارسال واسه درس خوندن کمتره…
  و نمیدونم که حقوق آینده ی شغلی داره اصلا یا نه و…
  به نظرتون چیکار کنم با وجود اینکه میدونم رتبه ی امسالم رتبه ی واقعی من نیست…
  ببخشید طولانی شد
  ممنون میشم راهنماییم کنید…

  • سلام عزیز ماندن یا نماندن یک تصمیم شخصیه ولی با سرچ چگونه پشت کنکور بمانیم در بخشِ جستجوی سایت میتوانی فایل های ویژه پشت کنکور ماندن را گوش دهی

 • سلام خسته نباشید ایا بنده ک میخاهم برای سال سوم کنکور بدم چن سوال پیش میاد : ۱-باید ی دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ؟ ۲-بعد کی میتونم اسممو از دانشگاهخط بزنم و دیگه نرم؟؟ ۳- بعدش اینکه من تا چن سال معافیت میخوره برام فقد یک سال یا ن همون چهار سال دانشگاه؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   شما پیام نور ثبت نام میکنی و تا هر موقع که دانشجو هستی معافی از سربازی

   بعد اینکه کنکور دادی و رشته محل جدید قبول شدی از پیام نور انصراف میدی و در رشته محل جدید ثبت نام میکنی

   مثلا اگر کنکور ۹۸ هم شرکت نکنی ۱۴۰۰ شرکت بکنی اگر دانشجو باشی همین کارو باید بکنی

 • سلام
  من امسال که اولین کنکورم بود بعد اعلام نتایج انتخاب رشته تو رشته ای که علاقه نداشتم و به زور خانواده بود قبول شدم
  حالا از شانس من اون رشته هم روزانه بود و من نه پیام نور ثبت نام کردم نه آزاد
  حالا میخواستم ببینم راهی هست که پشت کنکور بمانم یا نه؟

 • سلام
  نتایج انتخاب رشته ها اومد و من تنها از یک رشته که حالا به زور خانواده انتخاب کرده بودم پذیرفته شدم و روزانه هم هست…
  حالا می خوام ببینم راهی برام هست که پشت بمونم؟

 • سلام من متولدشهریور ۷۹هستم و اولین کنکورم که کنکور ۹۷بود دادم ولی نتیجه خوبی نیاوردم الانم انتخاب رشته نزدم پیام نورم پرشده میگن معافیت فقط ۶ ماس ونمیتونم سال ۹۸ کنکور بدم حتمااا جوابمو بدین خیلی نگرانم فقط بگین من با این تاریخ تولد ک فارغ تحصیلیم قبل ۱۸سالگیمه میتونم سال دومم یعنی ۹۸ کنکور شرکت کنم در ضمن رشتمم تجربیه

 • سلام من امشال رتبه ی ۸۰۰۰ ریاضی منطقه ۲ رو گرفتم و هدفم دولتی تهران بود اما خب با رتبه ی من نمیشد میخواسم ببینم سکسال دیگه برای کنکور بخونم و ۹۸ کنکور بدم؟؟اخه خیلیا میگن برای نظام قدیم موندن خوب نیست چون شانس قبولی برای نظام قدیم در سال ۹۸ خیلی کمه…خواهش میکنم کمکم کنید

  • استاد برای ثبت نام پیام نور و گرفتن دو ترم مرخصی میشه اینترنتی اقدام کرد ؟ چه زمانی باید برم برای ثبت نام ؟ برای من که رشته ی تجربی ام چه رشته ای رو برای پیام نور پیشنهاد میکنید ؟
   ممنونم

   • سلام عزیز باید حضوری بری محل دانشگاه پیام نور شهرتون قبلش باید انتخاب رشته کنی

    رشته ای رو انتخاب کن که بدون کنکور باشه و حداقل کمی بهش علاقه داشته باشی

 • سلام استاد من امسال سال دوم بود که کنکور دادم خدا رو شکر پزشکی نیمسال دوم قبول شدم می خواستم بدونم الان برای سربازیم مشکل دارم چون برگه ی معافیت تحصیلیم تا ۹۷/۶/۳۱ اعتبار داره و ثبت نام دانشگاه بعد از اون تاریخه حالا چیکار کنم

 • سلام اگه تو دوره های روزانخ پذیرفته شده باشیم امکانش هس مثه پارسال که محرومیت ها برداشته شده بود امسالم محروم نشیم منظورم اینه که محرومیت ها امسال هم هس یا ؟؟

  • سلام خیر اگر کسی روزانه قبول بشود یک سال محروم است از روزانه رفتن یعنی حق تحصیل رایگان ندارد ولی میتواند کنکور دهد

 • استاد گلی عزیز با سلام و عرض ادب و احترام و خداقوت بنده فارغ التحصیل سال۹۱ هستم و بعد اون به خاطر بیماری پدرم سرپرستی خانواده به عهده من بود درس رو رها کردم و برای کنکور و ورود به دانشگاه تلاش نکردم چون خانواده ام برام از همه چیز مهمتر بود و مشغول کار بودم و نان آور خانواده حال تصمیم گرفتم کنکور شرکت کنم از آنجایی که هیچ مطلبی هیچ مطلبی از دوران دبیرستان در خاطرم نمانده و پایه ام صفر صفر است باید واقع بین باشم که نمی توانم خودم را برای کنکور ۹۸ آماده کنم البته لازم بذکر هست که هدفم پزشکی است از اول مهر می خواهم شروع به مطالعه کنم و خودم رو بری کنکور ۹۹ آماده کنم حال دو سوال برایم پیش آماده ازتون خواهشمندم منت سرم بزارید و به سوال حقیر پاسخ دهید
  ۱-آیا بعد از چندین سال دوری از درس و با وجود پایه بسیار ضعیف و صفر دوسال زمان برای قیولی در رشته پزشکی کافی است؟
  ۲-برای سال ۹۹ بر اساس کتب نظام جدید مطالعه کنم یا نظام قدیم ؟آیا به نظر شما امکان دارد سال ۹۹ هم دو کنکور یعنی نظام جدید و قدیم با هم برگزار شود ؟
  عاجزانه خواهشمندم بنده را راهنمایی کنید..

  • سلام عزیز

   شما اتفاقا باید این ۱۰ ماهه همه تلاش خودت رو بکنی تا بتونی نتیجه مناسبی بگیری و میتوانی

   در هر حال اگر برای سال ۹۹ خواستی کنکور بدی باید کتب نظام جدید رو بخونی

 • سلام من امسال اولین کنکورم رو دادم خواستم بدونم واسه کنکور ۹۸ مشکلی از لحاظ سربازی دارم یا نه من متولد فروردین۷۹ هستم

 • سلام استاد گلی خسته نباشین من متولدمهر سال۷۹هستم و امسال یعنی۹۷ اولین کنکورم بود نتیجه ی خوبی نیوردم پرسیدم میگن چون بعدفارغ التحصلیم که خرداد امسال بود در مهر امسال مشمول میشم(یعنی تاریخ مشمولیتم بعد از فارغ التحصیلیمه)تا۶ماه بعد مهر امسال فرصت دارم یا برم سربازی یا دفترچه بفرستم پس مجبورم برم به فرض برم یه دانشگاهی چه دانشگاهی هایی میشه رفت؟بهمن دانشگاه آزادبرم مرخصی بخوام بهم میدن؟تا کی مرخصی طول میکشه؟واینکه کی باید انصراف داداگه بخوام۹۸برم دانشگاه دولتی؟بسیار ممنون تشکر

 • سلام خسته نباشید
  ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.. یکم استرس دارم
  من متولد سال ۷۸ هستم سال ۹۶ اولین کنکورم بود امسالم یعنی ۹۷ دومین کنکورم بود حالا قصد دارم سال ۹۸ هم کنکور بدم اگه برم پیام نور یا دانشگاه ازاد برام معافیت تحصیلی صادر میشه؟ اخه من پارسال که پشت کنکور موندم هیچ اقدامی انجام ندادم

 • سلام آقای گلی. تو تست زنی اول همه تست ها رو بزنیم و تموم کنیم بعد بریم سراغ پاسخنامه یا تک تک بررسی کنیم؟یعنی یه تست بزنیم بعد پاسخنامه اش رو بخونیم و بعد یه تست و مطالعه پاسخ همون تست و … . کدومش بهتره؟

 • سلام استاد خسته نباشید
  من امسال کنکور دادم و احتمال داره آموزش زبان فرهنگیان قبول شم اما به پزشکی خیلی علاقه دارم
  میخواستم بدونم من ۴سال دیگه که تحصیلم تموم شد اما تعهد به خدمت دارم میتونم کنکور بدم و پزشکی قبول شم؟
  یعنی اینکه اموزش و پرورش میذاره من پزشکی بخونم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • سلام عزیز اولا اگر شما علاقه داری چرا میخواهی ۴ سال عمر خودت را بگذاری وسط بعد بیای پزشکی کنکور بدی؟

   میشود بله

 • سلام استاد خواستم بدونم میشه همزمان هم از سهمیه ۵ درصد ایثارگر و هم از ۵ درصد بسیج برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده کرد؟

  • من متولد ۷۸ هستم مهرماه اقدام کردم والان سربازم برام اضافه خدمت زدند فکر کنم اشتباه شده الان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کردم اگه قبول بشم ایا ترخیص میشم کمک کنید

 • سلام استاد گلی. از اینکه برای ما و دادن پاسخ به سوالات وقت میذارین ممنونیم. یه سوال اینکه تو دفترچه ثبت نام کنکور برای تعیین کد نظام وظیفه برای پسری که تو پیام نور ثبت نام کرده برای دادن سومین کنکورش(یعنی دومین سال پشت کنکوری بودنش رو داره سپری میکنه) و مرخصی گرفته برای خواندن درس هاش باید کدوم کد رو بزنه از یک تا دوازده؟ دوازدهمی رو؟ آخه شما میگین وقتی که نتایج اومد باید انصراف بدیم ولی ما تو زمان ثبت نام که دانشجوی انصرافی نیستیم؟ تو توضیحات دفترچه هم ندشته که دانشجوی انصرافی باید قبل تاریخ بیست اسفند ماه همون سال ثبت نام باید انصراف داده باشه. حالا من موندم این کد باید چه کدی باشه.

 • سلام استاد گلی ، من خواستم بدونم اگه امسال با سهمیه ۵ % دانشگاه پیام نور قبول شم سال بعد بازم میتونم از ۵% استفاده کنم؟

 • سلام استاد گلی
  استاد خواستم بدونم که اینکه میگن برای کنکور ۹۸ شرایط پذیرش برای نظام قدیمی ها تو دانشگاه ها سخت تر میشه راسته یا نه؟ مثلا میگن رشته ای که امسال با ۱۰۰۰۰ میشد قبول شد رو سال بعد باید با ۵۰۰۰ یا ۶۰۰۰ قبول شد!!!چون واقعا دارم دیونه میشم برای تصمیم گیری اینکه پشت کنکور بمونم یا نه؟ توروخدا کمک کنین

 • سلام استاد
  غرض از مزاحمت من یه سوالی داشتم ازتون ، من خواستم پشت کنکور بمونم برای ۹۸ سومین سال ام هست، ولی شنیدم که میگن چون نظام قدیم و جدید با هم کنکور دارن شرایط خیلی بد میشه و سهمیه بندی ۷۰ به ۳۰ میشه آِیا به نظر شما این حرفا صحت داره یا نه چون میترسم پشت کنکور بمونم اما از سهمیه ما کم بشه ،یه نفر میگفت اگه امسال با ۴۰۰۰ بینایی سنجی قبول میشی سال بعد باید ۲۰۰۰ بیاری تا قبول شی به نظر شما درسته این حرفا؟!

 • سلام خسته نباشید من میخوام واسه سومین بار کنکور بدم…از طریق انتخاب رشته هم دانشگاه های غیرانتفاعی رو زدم اگه قبول شم و دو ترم پشت سر هم مرخصی بگیرم میتونم سال اینده انصرف بدم و کنکورو بدمو به سراسری مجاز شم؟؟و ایا اگه تو انتخاب رشته همین امسال قبول شم به غیرانتفاعی.. ونرم….سال دیگ به سراسری مجاز میشم؟

 • سلام من تا زه به سایت شما آشنا شدم ممنون می شم جواب سوالم را بدهید آیا خواندن رشته پزشکی یا دندانپزشکی محدودیت سنی دارد یعنی اگر کسی بالای ۳۰ سال داشته باشد می تواند در این رشته درس بخواند یک سوال دیگر اینکه برای این افراد که تأثیر معدل لحاظ نمی شود و فقط درصد های کنکور است آیان این افراد با خواندن زیاد می توانند رشته های پزشکی روزانه قبول شوند و آیا شما دانش اموزانی داشتید که شرایط این گونه داشته باشند (البته من لیسانس پیام نور دارم و از ارشد غیرانتفاعی هم انصراف دادم) نظر شما در مورد شرایط من چکونه است آیا می توانم رشته ی دلخواه در کنکور تجربی روزانه قبول شوم خواهشا میشه جواب دهید ممنون

  • سلام خیر عزیز هیچ محدودیتی ندارد

   بله من انش آموز ارشد داشتم انصراف داده و دندان روزانه قبول شده

   چیز عجیبی نیست

 • سلام
  منامسال هم برای دولتی و هم آزاد انتخاب رشته کردم اما حالا میخوام برای یه سال بمونم و بهم گفتن اگه دولتی قبول بشم دیگه نمیتونم یه سال کنکور بدم
  آیا این درسته یا نه؟

 • سلام اقای دکنر ممنون میشم جوابمو بدین
  من کنکور‌۹۷ سری دوم بود که کنکور دادم
  رتبم شد ۷۸۰۰ منطقه ۲
  خیلی زیاد به رشته پزشکی علاقه دارم و میخوام هر جور شده بهش برسم
  اول اینکه به نظر شما عاقلانس که برای سال ۹۸ یعنی سری سوم بمونم یا نه؟
  و دوم اینکه مشکل سربازی رو چطور حل کنم؟
  خواهش میکنم جواب بدین بهم
  بازم ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من امسال اولین سال کنکورم بود، خیلی هم خوندم اما نتیجم خیلی دور از انتظارم بود، بدجوری خراب شده، میتونم پرستاری و گفتار درمانی و هوشبری و … دولتی برم اما خیلی به پزشکی و فیزیوتراپی علاقه دارم، همه بهم میگن احتمال بهتر شدن سال دوم خیلی کمه، ۲۰ درصد احتمال داره بهتر شی اما ۸۰ درصد احتمال داره بدترشی یا درجا بزنی ،میگن پشت کنکوری ها بعد چند ماه خسته میشن و پشت کنکور موندن خیلی انگیزه میخواد و خیلی سخته، خیلی بهم ریختم، اصلا نمیدونم چیکار کنم، میشه راهنماییم کنید لطفا؟

 • سلام من کنکور ۹۷ دومین کنکورم بود که بد خراب کردم و اصلا نخوندم و میخام بمونم برای ۹۸ و یقین دارم که به موفقیت میرسم و ازطرفی مشکل سربازی دارم میخاستم بدونم چجوریع من الان انتخاب رشته کنم دانشگاه ازاد؟؟ بعد بگم مرخصی میخام؟؟ بعد شهریه ها چقدر و چجوریع ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام خسته نباشین کنکور۹۷سال اولی بود که کنکور دادم و نتایج ک اومده اصلا خوب نیست ومیخوام باز بشینم واسه۹۸ سوالم اینه واسه سربازی مشکلی نیست ومیتونم بشینم؟ اخه یکی بم گفته معافیت واسه سال دوم دیگه نمیدن
  واینکه اگه انتخاب رشته بکنم ونتایج بیان حتما باید اون دانشگاهی رو ک اوردم مجبورم برم ؟ یا باید انصراف بزنم؟؟

 • سلام استاد
  من متولد فروردین هفتاد و هشتم
  سوم دبیرستان درسامو افتادم و رفتم بزرگسالان و کشید به خرداد ماه سال بعد ینی یسال وقفه افتاد ولی سال بعدش چون متولد هفتاد و هشت بودم پیش دانشگاهی رفتم مدرسه روزانه و کنکوره یماه پیش اولین کنکوره من بود
  الان من میتونم بدونه مشکله سربازی ساله دیگه کنکور بدم؟

 • سلام. من امسال کنکور دادم (۹۷)و میخوام یه سال دیگه پشت کنکوری بمونم و متولد ۷۹هستم معافیت تحصیلی ام رو ۹۷.۳.۲۳گرفتم الان باید برای پشت کنکور موندن کار خاصی انجام بدم .چون یکی گفت تو تا مهر فرصت داری یا بری دانشگاه یا بری سربازی .الان من موندم چیکار کنم باید به کجا مراجعه کنم تا بتونم یه سال دیگه کنکور بدم؟؟

 • سلام تو رو خدا جواب بدین والله ۳ روزه از استرس خواب و خوراک ندارم
  من امسال کنکور دادم تجربی منطقه ۱ تو زیر گروه ۱ رتبه ۵۸۰۰ آوردم تو زیر گروه ۲ رتبه ۴۹۰۰
  نمیدونم چیکار کنم یکسال بمونم یا همین امسال برم…اصلا نمیدونم به چه رشته ای تو دانشگاه علاقه دارم…واقعیتش از خودم میترسم…میترسم دوباره استرس بگیرم و درس و کنکورو رها کنم…
  نمیدونم اگه بمونم میتونم یه رتبه بهتر بیارم یا سال بعد رتبم از همینی که هست بد تر میشه…راهنماییم کنین و منو از این سردرگمی نجات بدین…لطفا…

 • سلام استاد من سال ۹۷کنکور دادم ولی از اوضاعم راضی نیستم و میخوام پشت کنکوری بشم چطوری پشت کنکور بمونم کمک کنید بعد برای ۹۸کتاب های نظام جدید بخرم یا نه لطفااااااااااا کمک

 • سلام ببخشید اگه دانشگاه پردیس قبول بشم میتونم سال بعدم کنکور بدم؟
  یعنی فقط اگه روزانه قبول بشم مجاز به انتخاب رشته نمیشم؟

 • سلام استاد گلی، استاد من یه سوال داشتم اگر ما فرضا تا قبل مهر ۹۷دانشگاه پیام نور یه رشته ای رفتیم بعدش کنکور۹۸ هم امتحان دادیم و قبول شدیم و در اوایل شهریور ۹۸ از پیام نور انصراف دادیم ایا میشه بعد از اون انصراف در دانشگاه جدیدی که قبول شدیم ثبت نام کرد چون شنیدم که ممکنه غیبت سربازی بخوریم و دردسر بشه ایا چنین چیزی صحت داره؟ ممنون میشم جواب بدین چون واقعا نمیدونم چیکار کنم

 • سلام
  من امسال اولین بارم بود که کنکور دادم و میخوام پشت کنکور بمونم
  ایا باید حتما انتخاب رشته کنم یا لازم نیست؟
  یا اصلا برای پشت کنکور موندن باید کار خاصی(مثلا ثبت نام در جایی) انجام داد یا نه؟

 • اقا الان اگ من بخوام بشینم برای کنکو ۹۸
  اصلا نباید انتخاب رشته کنم؟
  ینی حتی اگه روزانه انتخاب کنم و روزانه قبول نشم بازم سال بعد نمیتونم کنکور بدم؟

 • سلام استاد من پسر و متولد شهریور ۷۹هستم امسال کنکور خوب نشدم میخام برای سال دیگه بخونم،میخام بدونم باید انتخاب رشته کنم و یک دانشگاهی قبول شم و نرم یا اصلا انتخاب رشته نکنم و بمونم پشت کنکور.
  و از نظر سربازی باید چیکار کنم ب پلیس +۱۰برم تا مرخصی تحصیلی بگیرم تا اضاف نخورم.
  و فقط سال دیگه سال اخرمه یا نه تا سه ساله میتونم بشینم چون من دوره قدیم و پل اخرم.ممنون

 • سلام استاد خسته نباشید من رشتم ریاضیه و رتبه کنکور امسالم(۹۷) ۹۷۰۰ شده ولی چون خیلی زحمت کشیده بودم برای امسال ولی اصلا از نتیجم راضی نیستم میخوام بشینم بخونم برا ۹۸ ولی از وضعیت برگزاری کنکور تو سال بعد در جریان نیستم و فقط میدونم کنکور برا نظام قدیم هم برگزار میکنند ولی اصلا نمیدونم سهمیه پذیرش دلنشگاه ها چطوری بین نظام قدیم و جدید تقسیم میشه لطفا یه راهنمایی در کل به من بکنید که درسته بمونم برا سال بعد و یا اطلاعی درباره سال یعد ندارید؟

 • سلام استاد گلی من ۹۷ کنکور دادم . میخوام برای ۹۸ بمونم از مشاور و چند نفر پرسیدم گفتن چون نفرات نظام قدیم بلاتکلیفن کنکور۹۸ خیلی ممکنه برات دردسر ساز بشه با این حساب من بمونم برای ۹۸؟

 • سلام استاد توروخدا به من کمک کنید
  سال ۹۶ کنکور دادم خوب نخوندم یعنی سه ماه اخرو کلا نخوندم و رتبه م افتضاح..
  سال ۹۷ کنکور دادم و بازم بد شد اما سال اول ۳۶۰۰۰ وسال ۹۷ شدم ۲۷۰۰۰
  نه مشاوری داشتم و نه کسی ک برام برنامه ریزی کنه خودم و خودم بودم تازه متاهل هم هستم و اما الان موندم ک برای۹۸ بخونم یا نه؟؟ راستش خانوادم واقعا صبر ندارن ک دوباره کنکور بدم و میگن یرو دانشگاه اما من دوس دارم پزشکی قبول بشم..دانش اموز ممتازی بودم تو مدرسه تنها دلسل شکستم تو کنکور تنبلی یود و بس.. اما بقیه میگن نه نمیشه برو دانشگاه
  الان میخوام بدونم میشه برم دانشگاه و همزمان برای سال بعد بخونم؟؟

 • سلام ممنون میشم جوابمو بدید. سال ۹۷ کنکور دومم بود…
  من سهمیه پنج درصدی دارم رتبه کشوریم از ۱۶۰۰۰۰ رسید به ۱۱۰۰۰۰ ولی رتبه در سهمیه ام فقط ۱۰۰۰ تا کم شد .
  چند جا شنیدم که درصد ها رو اشتباه وارد کردن و یه نفر با درصد های من رتبه کشوریش ۹۷۰ شده.
  خانواده ام به من میگن که امسال هر‌چی شده برم ولی خودم دوست دارم بمونم و دندون بیار میدونم که عجیبه بعد از این رتبه برسم به دندون ولی خودم خوب میدونم که ابن رتبه حق واقعی من نیست چون من همه تلاشمو نکردم….
  حالا از شما خواهش میکنم که کمکم کنید تا بفهمم که اعتراض‌بزنم یا نه …
  بمونم سال بعد یا اینکه برم هر رشته ای….؟
  ولی خودم خوب میدونم که اگه برم همش تو فکرم این که اگه میموندم حداقل فیزیو تراپی‌می اوردم…
  ممنون که جوابمو میدید.🙏

 • سلام استاد خسته نباشی.
  استاد من امسال تو کنکور۹۷ نتونستم نتیجه بگیرم تصمیم جدی گرفتم ک پشت کنکورو درست حسابی بخونم ولی دوستم ب من گفت ک اگر نوبت دوم باشی نمیتونی کنکور بدی.بدجور داغونم کرد .استاد راسته واقعا؟؟؟ینی من ک متولدآبانم بخاطر۱ماه نمیتونم شرکت کنم؟؟

 • سلام.من کنکور تحربی ۹۷ اولین کنکورم بود و رتبه دلخواهم رو نیاوردم.آیا بدون انتخاب رشته می توانم پشت بمونم؟برای اینکه برای دومین بار کنکور بدم آیا باید به مدرسه بروم و کار خاصی کنم؟

 • سلام آقای گلی.من اصلا از روند انتخاب رشته آگاهی ندارم. قصدم اینه که مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم .اگه اون رو رد شدم بیام یه دانشگاه دیگه مثلا علامه. اما به من گفتن اگه مصاحبه رد بشی باید یک سال دیگه پشت کنکور بمونی. واقعا اینجوریه ؟ آخه این انصاف نیست.یه چیز هایی در مورد تکمیل ظرفیت شنیدم . میشه راهنمایی کنید. واقعا ظلمه که رتبه برتر بشی وبه خاطر رد شدن تو مصاحبه یک دانشگاه ، هیچ دانشگاه دیگه ای نگیردت. استثنا برای رتبه های خوب نیست؟

 • سلام جناب گلی خسته نباشین ،استاد من خواستم بدونم میتونم برای اینکه پشت کنکور بمونم بعد از ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه نه در کلاس ها شرکت کنم و نه در امتحان ها ؟ چون شنیدم با اینکار درس ها حذف میشن و میفتن واسه ترم بعد و ضمنا با اینکار دیگه نیازی هم به استفاده از مرخصی ها نیست و برای ترم دوم هم باز همینکار رو کنم و باز درس ها میفتن واسه ترم بعد ،آیا چنین چیزی اصلا ممکنه؟

  • سلام شما اینطوری باید هزینه تک تک درس هایی که بر میداری رو هم بدی ولی وقتی مرخصی میگیری فقط پول شهریه ثابت رو میپردازی

   اونطوری حذف ترم میشه آخرش

 • سلام استاد گلی خسته نباشید، استاد من نمیدونم چطوری حرفی که تو دلمه رو بیانش کنم، و هیچ مشاوری هم ندارم ، من یه دخترم و چن سال پشت کنکوری بودم و رشته ی پزشکی رو دوست دارم طوری که وقتی یه جا مثلا تلویزیون پزشک یا کلا شاخه پزشکی رو میبینم حسرت میخورم ، یعنی برام آرزو شده ، ولی خودمم میدونم که تلاش زیادی نکردم و شرایط طوری بوده که نتونستم آنطور که باید تلاش کنم یعنی نمیدونم روشم اصلا درست بوده یا نه ولی تو مدرسه اکثرا جزو شاگرد زرنگا بودم، الانم ته دلم یه چیزی میگه بازم میشه ولی از طرفی هم حرف اطرافیان خیلی اذیتم میکنه نمیدونم باید چیکار کنم لطفا شما منو راهنمایی کنید واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ، ممنون

  • سلام عزیز آفرین که تصمیم درست رو گرفتی

   کنکور ۹۷ پروندش خیلی وقته بسته شده از همین امروز فردا استارت بزن

 • سلام عرض شد استاد
  خسته نباشید خدا قوت
  استاد من یه سوالی داشتم که خیلی خیلی ذهنم رو درگیر کرده ممنون میشم پاسخ بدین
  به فرض که من کنکور ۹۸ سومین کنکورم باشه و من برای اخذ معافیت تحصیلی ، پیام نور ثبت نام کردم و فورا دو ترم هم مرخصی گرفتم و بنابه هردلیلی خدای نکرده کنکور ۹۸ هم نشد که نیجه دلخواه حاصل بشه آیا میتونم برای کنکور ۹۹(اگه باشه)
  دو ترم دیگه هم از دانشگاه محل تحصیل مرخصی بگیرم (با فرض اینکه من تا قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۸ انصراف ندم و شهریه ثابت ترم ها رو هم پرداخت کنم)

 • سلام اقای گلی عزیز خسته نباشید من امسال اصلا برنامه ریزی نداشتم و به تبع اون اصلا خوب درس نخوندم (بااینکه دانش اموز زرنگی بودم ومعدل دیپلمم شد نوزده و دو صدم)و امسال هم به نتیجه دلخواهم نمیرسم الانم واقعا پیش خانوادم شرمندم میخوام ی سال دیگه بمونم و بخونم اما از هر کی که پشت کنکور بوده میپرسم میگن مطمن باش که هر نتیجه ای بگیری سال بعد بدتر میشه بهتره که نمونی چون قطعا موفق نمیشی و میگن که ماهم فکر میکردیم که پشت کنکور بشینیم دیگه اصولی درس میخونیم و رتبه خوبی میاریم(دقیقا مثل حس الان من) ولی همون رویه سال پیش تکرار کردیم به نظر شما واقعا میشه پشت کنکور بمونی موفق شی حتی اگه کسی رتبه اش حدودای۲۵هزاراینا باشه ممنونم

  • سلام عزیز این تفکر صحیح نیست،من خودم دانش آموزان فارغ التحصیل موفق زیادی داشتم،به شما هم قول میدم حداقل چندین قبولی پزشکی امسال فارغ التحصیل خواهم داد

   اصلا رتبه یک کنکور ۹۵ مگه فارغ التحصیل نبود؟!

 • البته تو عید سال امسال (۹۷) میگرن رو با یه روشی درمان کردیم برای همین میخوام پشت کنکور بمونم چون دیگه سر درد ندارم

 • سلام استاد من پسر و رشتم تجربیه سال اول کنکورم رتبه خوبی نیاوردم سال دوم بیماری میگرن گرفتم که زمینه اون در من بود باز رتبه خوبی نیاوردم راستش رو بخواید همیشه سردرد های میگرنی عجیب داشتم که اجازه نمیداد درس بخونم الان هم که سال سومه و از دوترم مرخصی دانشگاه پیام نور استفاده کردم میدونم رتبم خوب میشه ولی رشته دلخواهم قبول نمیشم و سال ۹۸ هم تنها شانس نظام قدیمی هاست با توجه به مشکل سربازی راهی هست که بتونم سربازی رو دور بزنم و آخرین شانسم رو امتحان کنم مثلا میتونم دانشجوی غیر حضوری بشم و برای بار چهارم بخونم ؟ واقعا گیج شدم لطفا کمکم کنید

  • سلام عزیز شما میتونی تحصلیت رو در دانشگاه پیام نور ادامه بدی و همزمان در کنکور هم شرکت بکنی

 • سلام استاد من امسال کنکور دارم یعنی چند روزه دیگه.۹۷ اولین کنکورم هست.ولی میترسم نتیجه خوبی نگیرم.یه جورایی یقیین دارم به چیزی که میخوام نمیرسم.در حال حاضر روحیه ام داااااااغونه ولی اگر بخوام برای سال بعد بمونم چی میشه؟
  کتابا تغییر میکنه؟سهمیه از ما کم میشه و میرسه به کسایی که کنکوری ۹۸ هستن؟
  پشت کنکور موندن امسال با وجود عوض شدن کتابا چه فرقی با سالهای بعد میکنه؟
  این چه شانسیه من دارم آخه😢😢😢

  • سلام عزیز انشا الله که نتیجت خوب باشه

   کتابا هیچ تغییری نمیکنه و سهمیه ها هم کسی به کسی برتری پیدا نمیکنه همه چیز مثل امسال هستش

 • سلام. اگر امسال که من رشته تجربی کنکور دارم انتخاب رشته نکنم، سال بعد میتونم کنکور ریاضی بدم؟

 • سلام خسته نباشید من متولد دی ماه ۷۸ هستم میخواستم بدانم اگر برای کنکور ۹۷ قبول نشدم که اولین کنکورم هستش بخوام سال دیگه برای کنکور ۹۸ بخونم ایا مشکلی از نظر سزبازی ایجاد میشه یا نه میشه توضیح بدین ممنون

   • سلام استادمن سال نودوهفت اولین کنکورم بودولی ب ثبت نام نرسیدم وثبت نام نکردم ولی امسال ثبت نام‌کردم اگه خدایی نکرده امسال قبول نشم میتونم بااین شرایط سال ۹۹ثبت نام کنم یان درضمن من چن تادرس پیش دانشگاهی مونده هم دارم بااین شرایط درس های مونده میتونم ازهمین طریق این درسهامعافیت بگیرم یابایدحتمادانشگاه ثبت نام کنم
    واینکه ثبت نام کنم میتونم سرجلسه هانرم مرخصی روچطورمیگیرن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید