چگونه از ( حال بد) به ( حال خوب) کوچ کنیم؟


مهم ترین نیاز و خواسته ما انسان ها ( حال خوب) است و اگر با دقت به تمام رفتار های خودمان و دیگران نگاه کنیم می بینیم که در پس هر رفتاری یک نیاز به حال خوب خوابیده است. انگار که درون ما دنبال شادی، آرامش و همچنین حس و حال خوب است. ما ذاتا دنبال چیز های خوب هستیم تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که ما عمیقا فقط چیز های خوب می خواهیم؟ ما عمیقا موفقیت را می خواهیم؟ پس نیاز به شادی یک نیاز درونی و عمیق در درون تمام انسان هاست.

حال این سوال مطرح می شود که اصلا چرا باید دنبال شاد بودن باشیم و چرا باید احساس خوبی داشته باشیم؟ مگر حال بدی داشته باشیم چه خواهد شد؟ پاسخ این است که، داشتن احساس خوب مهم ترین کاری است که باید به دنبال آن باشید. زیرا وقتی احساس بدی دارید تمام چیز های بد در دنیا را جذب می کنید.

به قول مولانا: در جهان هر چیز چیزی جذب کرد – گرم گرمی را کشید و سرد سرد

به بیان ساده وقتی حال بدی دارید در حال کشیدن تمام منفی ها به سمت خودتان هستید. به همین خاطر است که من امروز می خواهم با قوانین ساده روان شناسی و مغز انسان، به شما آموزش بدهم که حس و حال خوبی داشته باشید. اگر بتوانید حالتان را خوب کنید موفق می شوید. حال خوب شرط اصلی موفق شدن است.

اگر حس و حال خوبی داشته باشید با انگیزه تر هستید و بهتر درس می خوانید و در کنکور نیز موفق می شوید. اما اگر احساس منفی داشته باشید موفقیت از شما فراری خواهد بود. زیرا خوبی ها به سمت خوب ها می آید.

فایل آموزشی امروز نقش مهمی در موفقیت شما در زندگی بازی خواهد کرد، و امیدوارم لذت ببرید. 

از طریق ستاره های زیر این مقاله می توانید از ۱ الی ۵ ( از راست به چپ) به این پست نظر بدهید و همچنین نکات آموزشی و درس های مهمی را که از این فایل یاد گرفتید برای تثبیت بهتر در ذهن خودتان در قسمت کامنت های همین پست یاد داشت کنید و با علامت های مثبت به کامنت های دوستان خود تشکر هدیه دهید.

3.6 23 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه محسنی
4 ماه قبل

سلام استاد گلی خیلی ممنون خیلی خوب توضیح دادید
بی نظییییر بود👌

Hadi moradi
4 ماه قبل

خیلی خلاصه سلام بر استاد گلی بزرگوار و نیت‌خیر.
یه سوال بسیار مهم ←مطالب اون دوره‌ی موتیویشن رو میشه از همین مطالب و فایل های رایگان سایتتون برداشت کرد یا این دوره واقعا متفاوت با مطالب رایگان درون سایته…؟؟؟لطفا بهم پاسخ بدین…بسیار سپاس گزارم واقعا آدم به روز و متفاوتی مثل شما کم پیدا میشه فقط لطفا اون به روز بودنتون ادامه دار باشه…باتشکر فراوان👍

Marde sazandeh
4 ماه قبل
پاسخ به  Hadi moradi

سلام بر تو ای جوان

Elnaz
4 ماه قبل

با احترام به نظر آقای گلی ، به نظرم همیشه اینطور نیست ؛ گاهی درد و رنج اینقد زیاده که نمیشه به افکار مثبت روی بیاریم ! وقتی عزیزی رو از دست میدیم اینقددد تحمل این امر ، تحمل ناپذیره که دیگه حتی شادی رو با غم مخلوط میکنیم … درسته کم کم باید کنترلش کرد ولی واقعا یه جاهایی ؛ هیچ جوره نمیشه به اتفاق خوب فکر کنیم … نظر من کاملا بر خلاف روانشناسی زرد که میگه تو بخوای میشه و تو بتونی میشه و … است ؛ واقعیت زندگی درد داره ، رنج داره ، سختی داره ، تلاش لازم داره … با یه گوشه نشستن و به اتفاق های خوب فکر کردن حالمون خوب نمیشه … تا وقتی ” انگیزه ” و توانایی حرکت کردن رو نداشته باشیم،هرگونه فکر کردن به “قدم زدن ” با یه کفش زیبا ، صرفا یک بازی عه ….

سحر
4 ماه قبل
پاسخ به  Elnaz

افرین
منم با الناز خانم موافقم
الناز خانم شما چ رشته ای هستین؟

Elnaz
4 ماه قبل
پاسخ به  سحر

تجربی

فاطمه محسنی
4 ماه قبل
پاسخ به  Elnaz

سلام دوست عزیز به نظر من حتی وقتی ما عزیزی رو از دست میدیم هم میتونیم کم کم به احساس خوب برسیم درسته یکم مشکله اما شدنیه ما میتونیم با تغییر افکار و تغییر نگرشمون نسبت به یک موضوع حالمونو خوب کنیم
من شخصی رو دیدم که فرزندشو از دست داد بچه ای که بی نهایت دوستش داشت بچه فقط ۳ ساله بود و تونست با تغییر زاویه دیدش بعد ۳ ساعت به حس خوب برسه اون نگرششو اینجوری تغییر داد اون نگفت که وای خدایا تو بدی بچمو گرفتی و ناراحت بشه اون به جاش میگفت این بچه .. بچه ی من نبود بچه ی خدا بود مال خدا بود خدایا شکرت که این بچه رو ۳ سال به من دادی تا باهاش بازی کنم بزرگش کنم لذت ببرم و تونست با سپاسگزاری به خاطر فرزند بزرگترش که هنوز هست حالشو بهتر کنه !
به نظر من ما این قدرتو داریم که تحت هر شرایطی جوری به قضیه نگاه کنیم که به ما احساس بهتری بده و اینجوری از حال بد به حال خوب کوچ کنیم 😉

Elnaz
4 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه محسنی

بنظرم لازمه اش ، یه قدرت زیاده !
اینکه بتونیم روی خودمون و افکارمون مسلط باشیم ، کار همچین ساده ای نیست…

فاطمه محسنی
4 ماه قبل
پاسخ به  Elnaz

درسته کار ساده ای نیست اما شدنیه !
اگر ما سعی کنیم توی هر شرایطی هرچقدرم بد حالمونو بهتر کنیم… اینجوری میتونیم کم کم ما هم به مرور زمان به این قدرت دست پیدا کنیم

سحر
4 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه محسنی

با احترام بنظرتون،بنظرم این دیدگاه شما در هر شرایطی جواب نمیده.
فک میکنم جامعه شناس ها خیلی از حرفای اقای گلی رو رد میکنن

Elnaz
4 ماه قبل
پاسخ به  سحر

سحرجان با نظر شما موافقم …