چگونه یک انگیزه دائمی و درونی برای موفق شدن در کنکور بسازیم؟


موفق شدن ما به عنوان یک انسان بستگی به کارهایی دارد که هر روز باید انجام بدهیم. ظاهرا برخی از افراد بدون تلاش خیلی زیاد این کارها را انجام داده و به موفقیت می رسند اما برخی در انجام کارهای لازم برای موفق شدن ( مثلا درس خواندن در حوزه کنکور) سختی و مشقت زیادی را متحمل می شوند.

پس افراد دسته دوم به دنبال انگیزه می گردند تا بتوانند کار هارا انجام داده و به موفقیت برسند. اگر از افراد دسته دوم هستید و اگر شما هم کارهایتان را به سختی انجام می دهید لازم هست که حتما فایل امروز را ببینید. زیرا یک مسئله بسیار مهم در مورد انگیزه را با هم بررسی خواهیم کرد.

ابتدا باید تعریف خودمان را از انگیزه دگرگون کنیم. انگیزه به معنای یک احساس هیجان زود گذر است. چیزی که باعث موفقیت می شود در یک کلام نظم است. نظم یعنی شما یک سری کار هارا هر روز به صورت خودکار و در قالب عادت انجام می دهید و برایشان سختی متحمل نمی شوید.

در واقع این عادت های شماست که شمارا موفق یا شکست خورده می کند. شما نباید هنگام مطالعه سختی متحمل شوید بلکه باید عادت وار خیلی ساده آن کار را انجام دهید. وقتی یک مدت آن کار را انجام می دهید، انجام آن کار رفته رفته و به مرور زمان برایتان راحت تر می شود و در قالب عادت در می آید. فقط روز های اول سخت است اما رفته رفته شما عادت به مطالعه کردن می کنید. کلید موفقیت در کنکور همین است که درس خواندن را برای خودتان در قالب یک عادت در بیاورید.

عادت هم یعنی کاری که هر روز بدون فکر کردن و به صورت خودکار انجام می شود. این تعریف از عادت است. شما باید این رفتار خودکار را وارد حوزه درس خواندن کنید.

پس فراموش نکنید موفق شدن و درس خواندن حاصل عادت کردن به درس است و نه صرفا انگیزه.

اما راز بسیار بزرگ دیگری در مورد انگیزه وجود دارد که در فایل امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد. امیدوارم از این فایل لذت ببرید. 

از طریق ستاره های زیر این مقاله می توانید از ۱ الی ۵ ( از راست به چپ) به این پست نظر بدهید و همچنین نکات آموزشی و درس های مهمی را که از این فایل یاد گرفتید برای تثبیت بهتر در ذهن خودتان در قسمت کامنت های همین پست یاد داشت کنید و با علامت های مثبت به کامنت های دوستان خود تشکر هدیه دهید.

4.4 14 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لاوین
1 روز قبل

بهترین استاد دنیا 🤍

ارغوان
11 روز قبل

سلام استاد عالیییییی بود مثل همیشه خداروشکر که شمارو داریم عاشقتونم.ی سوال داشتم ازتون من و مادرم و خواهرم ازعزت نفس پایینی برخورداریم و ب شدت ب عم وابسته ایم من میدونم عزت نفس خیییلی خوبع ولی احساس میکنم من اگه روی خودم کارکنم و عزت نفسم بره بالا ازمدار اونها فاصله میگیرم و ممکنه ارتباطمون باهم کمتر شه و چون اونهابیش از اندازع بهم محبت میکنند و برام زحمت میکشند این موضوع خیلی سخته برام لطفا راهنماییم کنید چون مثل همیشه ب راهنمایی هاتون نیاز دارم .مرسی ک هستید

ارغوان
6 روز قبل
پاسخ به  ارغوان

استاد لطفاجواب

لاوین
1 روز قبل
پاسخ به  ارغوان

عزیزم هیچکسی با داشتن عزت نفس بیشتر رابطش با کسی خراب نمیشه بلکه بهتر و عالی تر میشه

سارا
17 روز قبل

سلام استاد
ممنونم از اینکه وقت میذارید و این حرف‌های خوب رو میگید.

نگار
17 روز قبل

مثل همیشه فوق العاده بود استاد😍😍

پروفایل منعلاقمندی هاسبد خرید